Odsouzené

• Slovensko Odsúdené
Slovensko / Česko, (2009–2010), 73 h 57 min (Minutáž: 46–66 min)

Hudba:

Martin Hasák

Zuzana Mauréry, Marek Ťapák, Gabriela Dzuríková, Elena Podzámska, Hana Gregorová, Judita Hansman, Zuzana Porubjaková, Juliana Johanidesová, Anna Javorková (více)

Série(3) / Epizody(86)

Zuzana Mauréry se musí naučit žít ve světě, kde platí jiná pravidla. Každý tu žije na vlastní pěst, přátelství se nenosí, respekt je třeba si tvrdě vydobýt...

Do ženské věznice přichází nová odsouzená, Eva. Jejíma očima prožíváme děj celého seriálu, poznáváme postavy, vztahy mezi vězenkyněmi, vedením věznice, bachařkami a dalšími zaměstnanci věznice. Eva je odsouzená za dopravní nehodu, způsobenou v opilosti. Málem při ní zahynul i její dvanáctiletý syn Filip. Manžel Roman se od ní odvrátil, jen její rodiče stojí při ní a snaží se obnovit proces. Roman nedovolí, aby Eva měla jakékoliv informace o zdravotním stavu syna. Jejich společnou firmu chce převést zcela na sebe. Co se vlastně odehrálo před tou nešťastnou dopravní nehodou? Eva se musí naučit žít a přežít v úplně jiném světě, než ve kterém dosud žila. Zde platí jiná pravidla, každý tu žije na vlastní pěst. Přátelství se tu nenosí. Respekt je třeba si tvrdě vydobýt. Šance, že člověka tohle peklo nezlomí, je mizivá. Každý chybný krok může být tím posledním. Eva se musí přizpůsobit, ale zároveň si chce zachovat svoji důstojnost. Dokáže to? A za jakou cenu? Dokáže srdcem poznat, která strana je ta správná, co je přátelství a co je past? Vězení je místem, kde má trest mnoho podob. (oficiální text distributora)

T2 odpad!

Ďalšia zbytočná amatérska televízna prkotina, to ako že takéto plané hranie zúčastnených, neviem či označenie hercov by bolo na správnom mieste stačí na to aby seriál zaujal. /5%/ ()

larelay

Oddolavala som, oddolavala, a aj napriek tomu, ze viem, ako to v base chodi (ako clovek pracujuci pre neziskovu organizaciu som robila rozhovory s odsudenymi), ma tento serial pohltil. Uzasne, a kludne to zopakujem, uzasne herecke vykony vsetkych zien, pricom muzi obrovsky zaostavaju... Ale serial ma atmosferu, nechybaju situacie, pri ktorych sa pristihnete, ze si hryziete nechty, ako to dopadne, akurat ma rozculuju vsetky zabery mimo vaznice :D Tie tam byt nemusia, ale chapem, ze maju svoj zmysel. A ano, od skutocnej situacie je to na mile vzdialene, ale ved kedy nam televizia ponukla skutocnu realitu, vsak? :) (Hodnotene po 8. castiach) ()

Adrian

Nie vyborny, ale minimalne zaujimavy pocin na nase TV pomery. Vrcholom I. serie je pre mna 17. cast a potom zaverecna - 30. Niektore herecke vykony otrasne, niektore dobre az velmi dobre. Skoda tej roztahanosti a uz odsuhlasenych pokracovani, pretoze vyhodit vsetok prebytocny scenaristicky balast a zachovat udernost spominanych casti, bol by to vyborne aj na pomery mimo nasho kraja /krajov. ()

tron

No. Mohlo to byť horšie. Nevidel som všetky časti, ale ak to pokladáte za dobrý dôvod, prečo nemám právo hodnotiť „Odsúdené“, asi si tiež myslíte, že „Vražedné pobrežie“ nemá právo hodnotiť nikto, kto nevidel všetkých 75 dielov, vrátane záverečných titulkov. Ja si to nemyslím. Seriál je už z princípu výplň medzi reklamou, ktorej ďalšie časti/série sa nakrúcajú len preto, že tie pred nimi mali vysokú sledovanosť (= predalo sa veľa reklám) a všetko je takmer rovnaké, lebo keby sa séria od série líšila, producenti by riskovali stratu diváka a tým pádom peňazí. Chápem, že pre odpadovú televíziu JOJ (pre ktorú znamená „vrchol tvorby“ Andy Kraus), sú „Odsúdené“ hodné ôsmych cien Emmy... Ale nie, dnes nebudem zlý, pretože ak necháme stranou fakt, že scenáre sú o ničom, samotný seriál MÁ niečo do seba. Rozhodne za to nemôže „atraktívne prostredie“ – i bez toho, aby divák navštívil ženskú väznicu, musí vidieť, že je to romantizovaná predstava (naozaj si niekto myslí, že TOTO je drsné? Že TAKTO to funguje v realite? Kravaty u bacharov a šnúrky u odsúdených sú ešte tým najmenším prehreškom voči realite väznice 2. stupňa). Čo by som ešte k mínusom dodal... snáď ešte k vychvaľovanej výprave. To naozaj niekoho tie dve izby s umelohmotnými mrežami nadchnú? Naozaj slovenskému divákovi stačí TAK MÁLO? A teraz k plusom. Ženy. Predovšetkým monštruózna Gregorová a Podzámska. Muži sú skôr na ťarchu (najviac sa mi pozdával Pavel Kříž a dokonca i Peter Kočiš ako „Batman“ – a to ho nemusím). Keby zostalo pri jedinej sérii, idem na 60%, ale už v druhej sa to celé tradične seriálovo jojkársky zamotalo, len aby vzniklo čo najviac dielov a JOJ-ka zarobila čo najviac prachov. Na kvalitu sa podľa očakávaní vysrala, už aj tí herci sú otravní. Som smutný z toho, ako sa na Slovensku doja peniaze aj z niečoho, čo relatívne (ak by to nerobil totálny zvrátený hajzel posadnutý svojim kontom) nemuselo byť zlé. Nie, vôbec to nemuselo byť zlé... takto len čakám, keď diváci o „Odsúdené“ stratia záujem a posratá JOJ-ka príde so seriálom „Odsúdení“. ()

Karlos80

Doslova psycho, něco na způsob vynikající "Přítelkyně z domu smutku", ale bohužel bez nápadu, vtipu a místy zoufale nudné..Takovej krimoš bych bral taky:-D ()

MM_Ramone

Nechcel som "Odsúdené" odsúdiť hneď po prvých dieloch, aj keď som mal veľké pokušenie. Dal som im šancu. Pozorne som si pozrel niekoľko častí a tak dúfam, že moje hodnotenie bude objektívne. Musím oceniť netradičný, originálny námet tohto seriálu. Ale to je asi tak všetko. Inak to nestojí takmer za nič. Nereálne prostredia, hlúpe dialógy, lacná produkcia, sterilná kamera, nezáživná réžia a príšerné herecké výkony. Zaujímalo by ma či tie nuly, čo tam hrajú (Mauréry, Dzuríková, Podzámska, Porubiaková, Johanedisová, Vágnerová, Kerekesová...) majú nejaké herecké vzdelanie. Ak ano, tak to je treba tie školy zrušiť, keď z nich vychádzajú takéto absolventky. To čo predvádzajú nie je herectvo, ale trapas. To isté platí aj o partii starých skrachovancov, ktorí sa tam tiež pridružili (Kříž, Kočiš, Kožka, Gogál,...). Veľká bublina televízie JOJ rýchle spľasla. * ()

paascha

Trapárna, věrohodná jako sliby Jyrky Prasošpeka, který by v podobném zařízení měl i se svým kámošem Standou a spol. jednoho dne skončit! ()

Smok

Zatiaľ celkom dobré, dúfam, že scenáristi ešte pritvrdia, nech seriál získa na dôveryhodnosti, lebo mám pocit, že ten korektný slovník dievčatám, ani dozorcom moc do huby nejde a bez ostrejších výrazov ja osobne prostredie väznice neuverím nikomu. Ale keď sa chce vysielať pred 22.hod, zrejme treba robiť ústupky. Ďalej som zvedavý, ako sa bude vyvíjať seriál po scenáristickej stránke, mám trošku obavu, že sa do projektu nezapojil nejaký človek "od fachu" či už z jednej, alebo druhej strany mreží. Určite by nebola núdza o "husté" situácie. Teším sa na účinkovanie napraveného Lukyho :) ()

klerik

Nieže by to bol zázrak... ale je to menší zázrak v rámci ČR/SR produkcie. Konečne seriál s príbehom a zaujímavým prostredím... ()

triatlet odpad!

Trochu míň prostoru než v Ordinaci v růžové zahradě, taky mnohem méně vtipu a srovnatelně rádobydramatických situací zasazených do "atraktivního" prostředí. ()

Arsenal83

Seriál, ktorý v dobe svojho vzniku mal veľký potenciál. Viezol sa totiž ešte na vlne Prison Breaku a dokonca si z neho ukradol aj hudbu. A nezačal úplne zle, nastolil určitú väzenskú hierarchiu a osobné vzťahy medzi bacharmi, riaditeľom a väzenkyňami. Dalo sa to pozerať. Postupne nápady dochádzali a scenáristi seriál dostali do takej formy, že fízli a doktori sú v podstate alkoholici a zatvorené chudery v base im rozkazujú alebo ich vydierajú. Z individuálnych postáv stojí nakoniec za zmienku len charakter kápa, ktorý po celé tri série drží formu a herecky je úplne najvyššie. Takisto vtipný Kožka. Na druhej strane tu je detská rola chlapca, ktorý hrá ako plechový stroj, mechanicky, naučený text od slova doslova, mimika v štýle obrna. Zo ženských rolí je hneď niekoľko, ktoré lezú na nervy. Češka Vágnerová hrá v kuse s utrápeným hláskom, ako keby sa jej chcelo plakať. Iná postava nejakej Popy si za dva dni preštuduje celý zákonník a potom dáva bacharom prednášky z trestného práva. Potom je tam ešte pár vyšinutých až neznesiteľných postáv, ktoré nestoja ani za zmienku. A z mužov postava farára, ktorý ani nechce byť kňazom a nakoniec keď mu prestrelia líce, on ochrnie. Čistá logika, veď v líci je určite miecha! Celkovo prvé dve série boli ešte akceptovateľné, posledná nasmerovala všetko do odpadu, z väzenského systému urobila doslova cirkus. ()

honajz

Náhodou na česko-slovenské poměry nadstandardně a profesionálně natočené. Pokud tomu někdo vytýká nerealičnost, tak co by napsal o adorovaném Prison Break? Ne, je tady solidní kamera, inteligentní scénář, dobré herecké výkony, skutečně nadprůměr. ()

Katullka

Odsúdené jsem shlédla se svoji maminkou, která po Ordinaci v růžové zahradě mě chtěla přesvědčit i o jejím dobrém vkusu. První jsem odmítala, ale tento kousek mě takřka uchvátil. Čekala jsem naškrobené scény a dostala jsem nadprůměrný televizní seriál. O kvalitách jednotlivých faktů nelze mluvit, však když se kouknete na celek, je to příjemný nový směr pro slovenské/české seriály. Teď aby začaly něco dělat i samotní češi, neb se v úterky ani čtvrtky na televizi dívat nemůžu. ()

HateBreeder

Zatim po dvou dilech mile prekvapeni. Jasne, nemuzeme cekat zazraky, nicmene.... vsak vime. ) ty slovenske herecky ani neznam. Podzamska je sexy, rad bych k ni do cely nekdy... Dzuríková je vtipna a ma me sympatie, Mauréry vypada jako charakterni herecka... /doporucuju ji odstehovat se z techto zemi pryc .) jinak o svuj talent prijde. Na tohle se da aspon koukat... tedy neco, co u predchazejici rady ceskych serialu nebylo mozne. ()

BigDeal

Po 6. časti: nechápem prečo keď sa na Slovensku snažia ľudia písať scenáre, vždy vyznejú smiešne a nerealisticky (možno preto, že vulgarizmy a spisovný jazyk k sebe vôbec nejdú). Aj v tomto seriály sa nájdu zle napísané dialógy, no jeho výhodu nevidím v pokuse o realitu a žánrovo pre nás klasickú ľudskú drámu, ale v prvkoch, ktoré by boli charakteristické skôr pre Prison Break. Jasné, že tieto dva sa porovnávať nedajú, ale grófka, dozorca, či šialená psychopatická "Pipina" - to veru nie sú zrovna klasické postavy "ako zo života". Napriek ich nereálnosti sa ale starajú o poriadne hustú atmosféru (spolu s viac- menej dobrými hereckými výkonmi a hudbou ako z PB) a seriálu sa tak darí vyvolať aj napätie. Má to síce ešte ďaleko od toho, aby niektoré situácie vyzneli tvrdo a úderne a nie naivne a úsmevne, ale je to na dobrej ceste. ()

Marek1991

Nápad natočiť niečo aj o ženskej väznici je chvályhodný. Zbytok však nesplnil moje očakávania. Nezaujal ma ani dej ani scenár, možno postavy sem tam zaujali, ale napríklad takú postavu, ktorú hrala Gabriela Dzúriková by som nerád opäť videl v podobných stvárneniach, lebo bola pre mňa úplne nepresvedčivá, nereálna, až komická. Od seriálu očakávam, že ma prinajmenšom obrazne povedané pripúta k sedačke, to je to najmenej, čo očakávam, tu som radšej prepol na niečo iné. ()