Reklama

Reklama

Epizody(4)

Obsahy(1)

Romány Agathy Christie jsou nevyčerpatelným inspiračním zdrojem nejen pro anglické filmaře. Francouzská minisérie Malé rodinné vraždy je natočena podle románu Vánoce Hercula Poirota a je situována na malebný francouzský zámek, jehož zdi jsou stejně chladné jako srdce jeho majitele Simona Le Tescou.
Píše se rok 1939 a Simon Le Tescou se rozhodl, že uspořádá oslavu svých sedmdesátých narozenin v rodinném kruhu. Nikdo z jeho tří synů se neodváží nepřijet. Edouard přijíždí se svou odtažitou ženou Edith, jejich manželství je už dávno v troskách, za to Antonin hodlá představit svou, poněkud ordinérní, blonďatou snoubenku zpěvačku Madeleine a nejmladší volnomyšlenkářský Victor, který se ani při rodinné sešlosti nepřestává připravovat na blížící olympiádu. Každý má své problémy, Edouard je nešťastný v manželství, Antonin má dluhy a pokud mu otec nepůjčí, vybouchne i jeho politická kariéra a Victor se znovu setkává se svou milenkou Edith - manželkou svého bratra.
Pozvání přijal i Eloi, mladý lékař afrického původu. Všichni s napětím očekávají i Simonovu vnučku, kterou nikdy neviděli a která po smrti své matky přijíždí ze Španělska.
Dřív než se krutý a nelítostný Simon Le Tescou začne "vypořádávat" se svými dětmi, ozve se z jeho pokoje zvířecí výkřik... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

poppy75 

všechny recenze uživatele

obsahuje SPOILER...k francúzskemu cyklu filmov inšpirovaných Agathou Christie som sa dostala úplne opačne,než boli vytvorené...podľa časovej postupnosti vznikli ako prvé práve 4-dielne Malé vraždy v rodine,neskôr pokračovali sériou samostatných filmov tiež s komisárom Larosierom a inšpektorom Lampionom,aby po ich žiadosti o výmenu ich nahradili komisár Laurence a novinárka Avril ....zrejme autori neočakávalli úspech tohoto prvého počinu,lebo mňa úplne dorazilo,že vrahom bol naozaj Larosiere...osobne ma dosť sklamalo,keď vidím tie nízke hodnotenia-myslim si,že najviac nielen tejto minisérii ale aj nasledujúcim filmom uškodilo,že sa autori odvolávajú na Agathu Christie...isté inšpirácie jej príbehmi tam boli,ale francúzi to celé prekopali,nenechali kameň na kameni,fantasticky si vedeli vystreliť z predlohy,vniesli tam toľko života,humora,ľahkosti,že to mnohých zarytých Agatiných fanúšikov mohlo v hneve ovplyvniť hodnotiť neobjektívne..ja osobne zbožňujem nonšalantného,rozšafného Larosiera recitujúceho verše a tiez homosexuálneho Lampiona-obaja mi pripomínajú staré dobré francúzske filmy,kde sa humor,miestami až groteskný,miesi s brilantnosťou a hravosťou.....v Malých vraždách za zmienku stojí aj sexom v mnohých podobách nabitý treti diel /nezabudnuteľný je obzvlášť sluha,ktorý večer nabehne do izby k slúžkam a tie sa hlásia ktorú obsluži ako prvú/... ()

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Francouzští filmaři se v roce 2006 pokusili natočit detektivku podle románu Vánoce Hercula Poirota, který nenapsal nikdo jiný než královna světové detektivky Agatha Christie. Originální příběh od naší královny detektivek se honosí hned dvěma zajímavými fakty a to zaprvé záhadou zamčeného pokoje a zadruhé zde  porušila jedno ze základních detektivních desater, ale to nebudu psát, jelikož bych spoileroval. Jedním z nečekaných překvapení byla absence hnidopišského a puntičkářského detektiva Hercula Poirota, kterého se snažili nahradit dva kriminalisté z místního oddělení. První byl nepříjemný, starší a zkušený vyšetřovatel a druhý byl mladý, vyjukaný panic, který si ještě chudák nestačil vrznout a když si konečně vrznul, tak s chlapem, takže zjistil, že je bukanýr plným coulem. Příběh je celkem jednoduchý a v průběhu šesti dlouhých televizních hodin pojednává o jedné vraždě nechutného zbohatlíka, který si žil vesele svůj sobecký život na zámku a který neměl rád snad nikoho kromě svého bohatství a kterého skvěle zahrál Robert Hossein, který je známý zejména svou rolí Joffreye de Peyraca v sérii filmů o Angelice. Pak se zde setkáváme s jeho vydařenou rodinkou, která vyloženě čeká až jejich papá natáhne bačkory a vcelku povedenými psychologickými profily se dozvídáme mnohá tajemství a nechutnosti ze zakulisí tohoto asociálního starobince. Popravdě mezi takovými falešníky a podvodníky bych asi dlouho nevydržel a asi bych je všechny hodně brzo pokropil nutnou dávkou kulek z mého věrného samopalu. Narozdíl od originálu zde vidíme mnoho zbytečných postav, které musejí splňovat novodobé normy jak teplotní , tak i barevné. Tak třeba doktor, který má být z Pobřeží slonoviny vypadá jak cikán z Toleda a néé jako roztomilej černoušek z této nádherné africké země. To samý, když v kuchyni špásuje se služkama rumunskej klon Karla Gotta zpívajíc na stole a vyznávajíc lásku hned pěti služebným najednou, tak si myslím, že je to zbytečné a někdy až odporné. Tyhlety excesy si tvůrci mohli klidně odpustit, protože nic takového se v románu nedočtete a normálního občana to akorát tak provokuje, ale zase musím zakroutit hlavou nad místním nízkým hodnocením, protože i sám Mathew Prichard, vnuk Agathy Christie, tento počin nazval nejlepší televizní adaptací, jakou kdy viděl, což je tedy, co říct a jako fanoušek Agathy Christie dávám něco nad 70%. ()

Reklama

Werichowka 

všechny recenze uživatele

Inu, Poirotovu absenci sice plně nevynahradí ani jinak v celku osobitý komisař Larosiere(Antoine Duléry), to je pravda, ale celý děj mi navíc přišel zbytečně roztahaný. Dobře, série byla knihou "Vánoce Hercula Poirota" pouze inspirována a doplněna novými prvky, přesto ale bylo dle mého zbytečné natahovat její obsah do čtyř epizod. Ale pozor! Frantíci natočili pokračování, které se mi zatím jeví stejně dobře, ne-li lépe. Jde o adaptace knih "Vraždy podle abecedy" a "Dům na úskalí". Tak snad se jich dočkáme i na našich obrazovkách... ()

diodoros 

všechny recenze uživatele

Štvordielny televízny film na motívy Agathy Christie, akurát bez Poirota. Starý všetkými nenávidený dedo je zavraždený a podozrivá je celá rodina (ako vždy...), ktorá nie je tak úplne normálna. Dĺžka je zbytočná a prehnaná, hlavný dej je najmä v prvom a poslednom diely, druhý a tretí je akurát založený na princípe každý s každým a ľahkej erotike a hlavný vyšetrovací dej spomaľuje naťahovanými rodinnými príbehmi vedľajších postáv a celá miniséria tak zostáva iba na hranici klasického televízneho priemeru. ()

hans500 

všechny recenze uživatele

Po první epizodě prozatím za 3*, výborný Robert Hossein v hlavní roli./// Po druhé epizodě stále za 3*, zatím to je pouze průměr./// Ani další dvě epizody kvalito nezvýšili, ale špatné nejsou, rozhodně tato minisérie stojí za shlédnutí. Kdo je vrah je překvapivé, což samozřejmě dodává na zajímavosti. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo na francouzském zámku Château de Beaumanoir, který se nachází v malé bretaňské obci Évran. (Trajektt)

Reklama

Reklama