poster

Vzpomínka na břehu moře (TV film)

Romantický / Drama

Československo / Bulharsko, 1990, 86 min

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Markéta Zinnerová
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

 • gudaulin
  odpad!

  O existenci tohohle snímku jsem neměl ani tušení, a tak jsem byl zvědavý, co zásadního mi z dějin české kinematografie uniklo. Teď už chápu, proč jsem o téhle koprodukční slátanině dosud neslyšel. Že Jiří Adamec patří k tomu nejhoršímu, co československý filmový průmysl zplodil, je známá věc, ale na katastrofickém vyznění filmu se podepsal především impotentní a kýčovitý scénář Markéty Zinnerové. Pokud bych měl uvažovat o jedné hvězdičce, pak za blonďatou hřívu Evy Vejmělkové a ještě stále mladičký kukuč Lukáše Vaculíka. Když ale tyhle dva klady sečtu, nedá mi to víc jak 5 % celkového dojmu.(11.8.2009)

 • Socraates
  odpad!

  Tady nepomůže nic. "Herečka" Vejmělková v hlavní roli? Sledovat ji, to je utrpení! Snad jen v první Fontáně pro Zuzanu její "talent" trochu zanikl .... nebo .... už je to dlouho, co jsem Fontánu viděl.(11.8.2009)

 • triatlet
  ***

  Já bych to tak černě, jak to tady vypadá, neviděl. Namodralá by tomuto televiznímu filmu slušela víc. Scénář Markéty Zinnerové se soustředí na partnerskou krizi. Zbytečné je možná závěrečné natahování a vyhlídka na novou love story potomků. Podmanivá hudba Angelo Michajlova a Vítězslava Hádla podkresluje tísnivou atmosféru letní romance odehrávající se u moře. Pěkné jsou i obrázky přímořského letoviska. Eva Vejmělková v postavě Sylvie svými pohledy zvládla opět romantickou unylost. Úvodní dialog řešící partnerskou krizi v podání Nového a Vejmělkové mi přišel spíš útrpně odrecitovaný než přesvědčivě zahraný, ale postupně mi jejich výstupy přišly celkem věrohodné. Celkem mě rozesmálo, když Sylvie charakterizovala svého manžela: Připadáš mi jako strava pro kosmonauty: výživné, účelné, nic zbytečného. Prolínání časových rovin není chaotické. Setkání „soků“ (Nový – Popjordanov) působí spíš nerudovsky než soudobě.(12.8.2009)

 • roswelll
  *****

  Film, ve kterém se nezasmějete. Nejvíc filmu uškodil fakt, že se točil v době, kdy na natáčení kvalitních československých filmů už nebyly peníze, ani myšlenky. Přesto vznikl zajímavý snímek, s označením spíš psychologický, než romantický, kde se prolíná příběh staršího muže a jeho manželky v platonickém trojúhelníku s bulharským mladíkem, aby se pak ve vzpomínkách protagonisté filmu snažili najít vysvětlení tragického konce. Z mého pohledu je škoda, že hlas Evy Vejmělkové, který je jinak velmi příjemný, namluvila česká herečka Ilona Svobodová.(11.7.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace