Paní Zima (TV film)

Rodinný / Fantasy

Německo, 2008, 59 min

Bodo Fürneisen

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Marlies Ewald

Rainer Oleak

Alexander Gehrke

Komentáře uživatelů k TV filmu (25)

• Nonna

Pohádku jsem v několika verzích četla jako dítě a je pěkná. Filmové zpracování je, bohužel, nepovedené. Škoda pěkných kulis, animací a kostýmů, škoda dobrého příběhu - na tak tristní výkony herců, potažmo režiséra, který je vybral a neumí vést. Takové představení dětského ochotnického spolku, kdy se všichni tak nějak potácejí po place, neumějí hýbat, mluvit a postrádají mimiku.(28.11.2017)

• tron

Zlatý Jakubisko. Ohavné nemecké (prišlo niekedy niečo dobré z Nemecka? Myslím nejaký film alebo seriál...) spracovanie rozprávkovej legendy. Nič moc herci, gýčová réžia, absolútne predvídateľný scenár, výrazná, no pritom nevábna vizuálna stránka.(28.12.2017)

• Jezinka.Jezinka

Pokud je hodná dcerka tatíkova a líná maminčina, má to jakous takous logiku. Jsou-li sestry plnorodými sourozenci a jednu matka honí jak nadmutou kozu a druhá se fláká, že je za to trapně i sousedovo škrkavkám, o logice se může mluvit jenom v její negaci. Líná Luisa si to umí výborně zařídit, kdo by makal, když kmitá Mařka. Mařenka ovšem i po odměně a mystickém zkrásnění hezká není a ta uniforma skřítka Santa Clause tomu opravdu moc nepomáhá. Luisa je potrestaná, ale už letmý náznak nápravy stačí, aby celoživotní lenost a protivnost na celý svět byly odpuštěny. Co to je? Reklama na odpustky?(29.5.2015)

• LiVentura

Nápad dobrý.(4.1.2010)

Slovenská Perinbaba patrí k najlepším "pohanským" rozprávkam. Tento "originál" patrí síce k tomu lepšiemu zo série Rozprávky bratov Grimmovcov (pomáha hlavne digi vizuál sveta Perinbaby), ale inak je to príliš tuctové a predvídateľné (ťažko to hodnotiť, keďže "Grimmovské zápletky" boli už inde použité lepšie - napr. MRÁZIK). Na Vianoce znesiteľné... Škoda, že tu sneží ani nie desať minút, všetko ostatné sa odohráva v lete...(1.1.2012)

• Handle

Nevím no, mě to přišlo úsměvné.. :D(30.10.2009)

• Tommassi3

"Ne-ne-ne-ne-nechceš si za-tančit ??" - "Zatančit ?? Ráda !! Ale ne s tebou !!" ;)(22.12.2013)

• COF_666

Co to sakra bylo?(2.1.2010)

• kocik1

Žily byly dvě sestřičky. Jedna normální a obyčejná a druhá taky normální, protože kdo z nás se kdy nechtěl ráno déle vyspat nebo přehodit povinnosti na druhého sourezence? To snad jen maminka normální není, ale u té se to dá omluvit tím, že jí po smrti otce přeskočilo.:-( No a potom se to stane. Ta hodná skočí do studně a Němci začnou budovat kýčovitou ošklivou a nehezkou pohádkovou říši připomínající příhraniční trpaslíky. K tomu přimíchají ještě pořádnou porci nudy a už je to uděláno, už je to hotovo....(20.12.2015)

• Dethecus

Nevím, ale žádný dobrý vtipy nebo hlášky nebyli, ale já jsem se nepřestal smát.(2.1.2010)

• Autogram

Nemci majú na rozprávky možno trochu iný pohľad ako je ten náš Jakubiskovský. Trochu je to umelé a poučné príliš priamočiarym spôsobom a zabíja to nesympatická pani Zima.(23.6.2013)

• Tominecek

Odkaz pořadu na stránkách tvůrce ANTAEUS Film GmbH: "Frau Holle".(2.1.2010)

Náhodou...konečně nějaký slušný, Německý film :)(3.8.2013)

• E lan

Nu dobrá, na odpolední klidné podívání to docela je, ale o nic závratného se nejedná. Navíc ty strašné německé herecké výkony...(28.4.2012)

Krásná pohádka a odpad to může být jen pro ty, jenže nemají pohádkového ducha. Ponaučení to mělo a myslím že to splnilo vše, co má pohádka mít. V mládí se na pohádky díváme jinak a tak to musíme brát ...(10.6.2012)

• Lavinia

Neslané, nemastné, hloupá předělávka.(25.4.2013)

• route60

Německá pohádka na které se opravdu moc nešetřilo ale jinak Pani zima je jedná velká křeč a nuda, ostatně jedno je jisté Němci neumí natáčet pohádky a nebo je chyba v někde ve mě?(1.12.2012)

• piskot..

Příklad pohádky, jak se dělat nemá. Přeslazená, podbízivá, hloupá, nedůvěryhodná, plytká, ošklivá.(12.1.2011)

V zásadě není, co vytknout - zpracování se drží původní předlohy (až na závěrečné polepšení lenivé sestry), obě hlavní představitelky jsou půvabné, paní Zima babičkovsky laskavá a digitální efekty jsou možná trochu legrační, ale neruší. Příjemná podívaná, ale jiné pohádky z této německé řady mám za lepší.(3.1.2013)

Když jsem to ve svých osmi letech viděl přišlo mi to jako nejlepší pohádka, nechci si to zkazit :DD(26.2.2016)

Na německé poměry překvapivě dobrá pohádka s hezkýma hlavníma představitelkama.(13.7.2011)

<< předchozí 1 2