poster

Paní Zima (TV film)

 • Německo

  Frau Holle

 • Slovensko

  Rozprávky bratov Grimmovcov: Perinbaba

Rodinný / Fantasy

Německo, 2008, 59 min

Režie:

Bodo Fürneisen

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Scénář:

Marlies Ewald

Hudba:

Rainer Oleak

Producenti:

Alexander Gehrke
(další profese)
 • honeysuckle
  ***

  V zásadě není, co vytknout - zpracování se drží původní předlohy (až na závěrečné polepšení lenivé sestry), obě hlavní představitelky jsou půvabné, paní Zima babičkovsky laskavá a digitální efekty jsou možná trochu legrační, ale neruší. Příjemná podívaná, ale jiné pohádky z této německé řady mám za lepší.(3.1.2013)

 • klerik
  ***

  Slovenská Perinbaba patrí k najlepším "pohanským" rozprávkam. Tento "originál" patrí síce k tomu lepšiemu zo série Rozprávky bratov Grimmovcov (pomáha hlavne digi vizuál sveta Perinbaby), ale inak je to príliš tuctové a predvídateľné (ťažko to hodnotiť, keďže "Grimmovské zápletky" boli už inde použité lepšie - napr. MRÁZIK). Na Vianoce znesiteľné... Škoda, že tu sneží ani nie desať minút, všetko ostatné sa odohráva v lete...(1.1.2012)

 • Jezinka.Jezinka
  *

  Pokud je hodná dcerka tatíkova a líná maminčina, má to jakous takous logiku. Jsou-li sestry plnorodými sourozenci a jednu matka honí jak nadmutou kozu a druhá se fláká, že je za to trapně i sousedovo škrkavkám, o logice se může mluvit jenom v její negaci. Líná Luisa si to umí výborně zařídit, kdo by makal, když kmitá Mařka. Mařenka ovšem i po odměně a mystickém zkrásnění hezká není a ta uniforma skřítka Santa Clause tomu opravdu moc nepomáhá. Luisa je potrestaná, ale už letmý náznak nápravy stačí, aby celoživotní lenost a protivnost na celý svět byly odpuštěny. Co to je? Reklama na odpustky?(29.5.2015)

 • Nonna
  **

  Pohádku jsem v několika verzích četla jako dítě a je pěkná. Filmové zpracování je, bohužel, nepovedené. Škoda pěkných kulis, animací a kostýmů, škoda dobrého příběhu - na tak tristní výkony herců, potažmo režiséra, který je vybral a neumí vést. Takové představení dětského ochotnického spolku, kdy se všichni tak nějak potácejí po place, neumějí hýbat, mluvit a postrádají mimiku.(28.11.2017)

 • kocik1
  *

  Žily byly dvě sestřičky. Jedna normální a obyčejná a druhá taky normální, protože kdo z nás se kdy nechtěl ráno déle vyspat nebo přehodit povinnosti na druhého sourezence? To snad jen maminka normální není, ale u té se to dá omluvit tím, že jí po smrti otce přeskočilo.:-( No a potom se to stane. Ta hodná skočí do studně a Němci začnou budovat kýčovitou ošklivou a nehezkou pohádkovou říši připomínající příhraniční trpaslíky. K tomu přimíchají ještě pořádnou porci nudy a už je to uděláno, už je to hotovo....(20.12.2015)