Zajímavosti k filmu (7)

  • - Před tím, než se autoři definitivně rozhodli pro příjmení Everett u jména postavy, kterou hrál Elvis Presley,  mohl se také jmenovat: Vince Delwyn, Vince Jackwood či Vince Ledway. (ZupremaH)

  • - V některých scénách se Vince Everett (Elvis Presley) musel objevit s velmi krátkými vlasy. Elvisovi nevadilo nechat se ostřhat, ale kvůli protestům fanoušků byly pro tyto účely použity dvě paruky. Byly tak kvalitní, že nikdo ani nepoznal, že se nejedná o Elvisovy skutečné vlasy. Elvis řekl: „Osobně je mi jedno, jestli mi ostříhají vlasy. Myslím, že to není zas takový rozdíl, a navíc zase dorostou.“ (ZupremaH)

  • - Elvis Presley během natáčení spolknul zubní korunku a následně musel být na jeden den hospitalizován v nemocnici Cedars of Lebanon Hospital. Fanoušci žádali nemocnici o kopii rentgenu Elvisových plic. (ZupremaH)

  • - Křupavá slanina, bramborová kaše a tmavá hnědá omáčka - tyto položky byly vzhledem k Elvisově nadšení pro tato jídla během natáčení filmu Vězeňský rock přidány na jídelníček proviantního skladu MGM. (ZupremaH)

  • - Trestanecký stejnokroj má na sobě číslo 6239. Později se číslo změní na 6240. (Sinecod)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace