Čertík Lucifuk

• angličtina Little Devil Lucifuk (festivalový název)
všechny plakáty
Československo, 1991, 14x8 min

Animovaný seriál o čertíkovi Lucifukovi, ktorý je synom samého Lucifera. V škole sa vždy ulieval, avšak táto vlastnosť sa mu nevyplatila v „čerťom“ živote, lebo vždy poplietol každé kúzlo. Keď získal vyučenie u kováča, rozhodol sa ostať na zemi medzi ľuďmi, ale situácia v pekle ho donútila, aby sa zase vrátil tam, odkiaľ pochádza. (Flego)

Dexter1

Skvelý večerníček, ktorý som ako malý pravidelne sledoval. Lucifuk ma svojou príhodu vždy rozosmial a narozprávanie rozprávky Jozefom Krónerom povyšuje túto banalitku o pár tried vyššie. ()

javlapippi

Luciferov protekčný synátor s priblblým výrazom v tvári a walkmanom na ušiach fláka školu aj čertovské povinnosti a je celému peklu na smiech. Po početných neúspechoch odchádza do exilu v ľudskom svete, kde sa najskôr venuje manuálnej práci a potom zábavno-umeleckej produkcii s kočovnou spoločnosťou, páchajúc na cestách priebežne dobré skutky. Príbehovo tento seriál vychádza z klasických rozprávok, kde čerti stratili kresťanskú podstatu pokušiteľov a fungujú ako represívna zložka, odnášajúca previnilé osoby do pekla. Výtvarne je to úchvatné, postavičky a prostredie v rovnakom štýle ako napríklad Jája a Pája, peklo plné reťazí, rúr, kotlov a vrcholom je strašidelný pekelný chronometer, ktorý by som neodmietol ako domácu časomieru. Komentár Jozefa Kronera to celé povyšuje na vynikajúci večerníček. ()

migeldiablo

Práveže ten walkman bol super! Lucifuk išiel s dobou :) Môj obľúbený večerníček, úsmevné príbehy malého čertíka, ktorý bol presne ako my, čertíci, žiaci ktorým sa nechcelo učiť :) ()