Štvorica detektívov každý deň rieši závažný prípad. Vypočúvanie svedkov a podozrivých, obhliadky miesta činu a dedukcia dvoch zohratých párov kriminalistov vždy vedie k odhaleniu páchateľa. Krátka scéna na začiatku každej epizódy ukáže obeť priamo na mieste činu, najskôr bez súvislostí. Tie odhalia až kriminalisti pomocou svojich vyšetrovacích metód a na základe získaných dôkazov. (TV JOJ)

Colour odpad!

Vtesnať všetko vyšetrovanie, ktoré trvá niekoľko mesiacov do 15 minút je nemožné. Tu sa o to pokúsili a výsledok je strašný brak. Človek sa ani nenazdá a odrazu je páchateľ jasný a ide do basy na x rokov. O hereckých výkonoch sa tu nedá hovoriť, lebo žiadne nie sú. Len dúfam, že toto sa nikdy nedostane za hranice SR a ČR, ktovie čo by si o nás pomysleli. 10% ()

TinoArts

Videl som pár častí. Nulové herecké výkony, dementne napísaný scenár, neskutočne tuctové zápletky vykradnuté zo zahraničných krimináliek, predvídateľné pseudo-zvraty, a všetko to klincujú ukradnuté zvukové efekty z LOST (a možno aj iných seriálov, ktoré som nezaregistroval). Nevyznám sa, ale podobne to bolo aj v Odsúdených, kde používali zvukový doprovod z Prison Break-u, je to vôbec legálne? ...každopádne, jedna hviezda za celkom obstojné technické spracovanie. 10% ()

rodo

Slabé, velmi slabé. Kromě šéfa oddělení jsou všichni neuvěřitelně toporní. Odrecitované repliky šustí papírem, a to v podstatě u každého účinkujícího (slovo herec tady není na místě). Slovenský pokus o CSI je podle mého názoru ještě o třídu slabší než česká napodobenina jménem Kriminálka Anděl, která také není zrovna povedená. Tento seriál je pro mě naprosto zbytečný, to si radši pustím o dost nadupanější originál. ()

papadoce

Videl som cca 12 častí plus, nie v poradí, ale to nie je dôležité. Miestnych 21 a čierna farba ma viac ako prekvapili. Ak sa na to totiž budem dívať ako na miniseriál, ktorého hlavným zámerom bolo za zhruba 20 minút vyrozprávať pomerne realistické kriminálne prípady, tak musím konštatovať, že je to výborné. Hlavnými pozitívami je jednoznačne mužské osadenstvo v rolách detektívov, hudba, strihy, minutáž. Iste, niektorí neherci boli až príliš nehereckí a Veronika Paulovičová hereckým talentom tiež zrovna nevyniká a rada sa k nim pridala, ale to mi nejako zásadne nevadilo. Akože ak by mal byť z toho seriál s 50 minútovými epizódami, tak by som hejtil, lenže mám pocit, že tvorcovia presne vedeli čo chcú točiť a natočili to. Mám celkom rád kriminálky, navyše sa ozvala aj nostalgia typu 30 prípadov, či Malý pitaval a tak sa bez ostychu prikláňam ku štyrom. Fakt nerozumiem vašej 21. Podľa mňa ste iba nevedeli čo idete pozerať, inak sa to nedá vysvetliť. ()

Eawy

Neviem, čo máte proti tomu. Tento seriálik má obrovské plus a to svoju dĺžku, veľmi málo vecí vás vie znechutiť za 15 minút. Okrem toho celkom zaujímavé prípady a pre mňa naozaj namakané úvodné titulky dávajú tomuto miniseriálu niečo do seba. Nie je to nič z čoho odpadnete ale utekať na záchod tiež nebudete. Pre mňa 60% ()