Štvorica detektívov každý deň rieši závažný prípad. Vypočúvanie svedkov a podozrivých, obhliadky miesta činu a dedukcia dvoch zohratých párov kriminalistov vždy vedie k odhaleniu páchateľa. Krátka scéna na začiatku každej epizódy ukáže obeť priamo na mieste činu, najskôr bez súvislostí. Tie odhalia až kriminalisti pomocou svojich vyšetrovacích metód a na základe získaných dôkazov. (TV JOJ)

papadoce

Videl som cca 12 častí plus, nie v poradí, ale to nie je dôležité. Miestnych 21 a čierna farba ma viac ako prekvapili. Ak sa na to totiž budem dívať ako na miniseriál, ktorého hlavným zámerom bolo za zhruba 20 minút vyrozprávať pomerne realistické kriminálne prípady, tak musím konštatovať, že je to výborné. Hlavnými pozitívami je jednoznačne mužské osadenstvo v rolách detektívov, hudba, strihy, minutáž. Iste, niektorí neherci boli až príliš nehereckí a Veronika Paulovičová hereckým talentom tiež zrovna nevyniká a rada sa k nim pridala, ale to mi nejako zásadne nevadilo. Akože ak by mal byť z toho seriál s 50 minútovými epizódami, tak by som hejtil, lenže mám pocit, že tvorcovia presne vedeli čo chcú točiť a natočili to. Mám celkom rád kriminálky, navyše sa ozvala aj nostalgia typu 30 prípadov, či Malý pitaval a tak sa bez ostychu prikláňam ku štyrom. Fakt nerozumiem vašej 21. Podľa mňa ste iba nevedeli čo idete pozerať, inak sa to nedá vysvetliť. ()

MM_Ramone odpad!

Pokus slovenskej komerčnej televízie (TV JOJ) o natočenie pôvodného kriminálneho seriálu dopadol katastrofálne. Primitivita herecký výkonov nedovolí ani na sekundu sa naladiť na vlnu príbehu. Aj predstavitelia hlavných úloh sú na úrovni nehercov, ktorými sa tento úbohý produkt len tak hemží. Nechcená paródia na herectvo. Nízkorozpočtový, nepozerateľný brak. Odpad! ()

brasek odpad!

Horšie ako odpad! Totálna katastrofa! Najviac sa "bavím" ako dementne sa vyjadruje a tvári nejaký svedok či podozrivý... ale nikdy som nevedel ako to charakterizovať, ale až tu kolega Adrian to presne pomenoval, citujem:"...recituje naučené repliky..." Rúfus, Paulovičová a spol. ako profi herci sú v pohode... ale naozaj potom ich konfrontácia s "nehercami" vyzerá trápne až dementne! ()

anderson

Jedna hviezdička je za PETRA RÚFUSA. --- Komentovať (ne)herecké výkony vhodné tak do SÚDNEJ SIENE (kde by mi pripadali adekvátne) je úplne zbytočné. Možno druhým plánom JOJ je používať tieto "počiny" ako také verejné castingové sito. Ale zatiaľ sa nik nechytá. --- A teraz k veci: JOJ sa rozhodla "ukojiť" hlad svojich divákov po dennej porcii kriminálnych prípadov, na aké sú zvyknutí z CSI. A poviem otvorene, že keby tvorcovia vedeli "kopírovať", tak mi ich pokusy ani nevadia. Problém je ale v tom, že aj napriek kritike majú CSI (a vôbec všetky kvalitné série) niečo čo je za príbehom. Nazvite si to poučenie, alebo druhý plán alebo presah. Niečo čo diváka donúti pozrieť si aj ďalšiu epizódu. V tomto prípade ma k ďalšiemu sledovaniu môže motivovať jedine zvrátená škodoradosť z pozorovania nových idiotov. A možno práve toto JOJ stačí. Mne nie. (9.9.2009) ()

Trevor

Aby som si vytvoril obraz o "kvalite" tohto seriálu stačila mi naozaj jedna epizóda, v ktorej sa na vrakovisku objavilo v ohorenom aute telo mŕtveho muža. Jeden z vyšetrovateľov neustále prežúva žuvačku a snaží sa pôsobiť drsne, druhý sa zosype pri pohľade na spálené telo ale top je policajt v uniforme ktorý páskov označuje respektíve ohraničuje miesto činu napichaný steroidmi v kravate a v uniforme do ktorej sa sotva vopchal...Ešte aj potencionálnypáchateľ svoju úlohu vôbec nezvláda a ako to spomenulo už viacero užívateľov jediný kto ako tak do pokusu o kriminálny seriál zapadá je šéf oddelenia v podaní Petra Rúfusa. Nakoľko odpad! dávam iba výnimočným skvostom, tak jedna hviezdička pre seriál na úrovni 0%. ()