Keby mi o tretej ráno vpadol do chalupy chlapík, že potrebuje postaviť kravín, tak mu takú šupu tresknem na papuľu, že by sa v lufte zosral a zabudol, čo sú kravy ! Ale v tomto filme by si zaslúžili na držku všetci. Jeho žena za to, že podrypávala, on za to, že bol nevrlý ako kokot a dedinčania za to, že furt pchali rypáky, kde sa len dalo. Klasický film o buranoch a ja že o spisovateľovi! Očakával som skôr chlapíka s bohémskym životom a namiesto toho som dostal nesympatického proletára, ktorý chodil vkuse na šichty a občas čo to zaťukal do stroja ako dˇateľ .(12.11.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,213,676(3.9.2010)

• GeorgeHans

Biografický snímok mapujúci istý úsek zo života (film končí vydaním prvého Päätalo-vho románu) najslávnejšieho fínskeho spisovateľa 20. storočia. Keďže tento úsek nie je nijak výnimočne zaujímavý a film nemá čo ponúknuť ani po formálnej stránke dostali sme len ďalšiu (pod)priemernú vzťahovú drámu.(27.8.2009)

• - Natáčelo se v Helsinkách, Kuusamu a Taivalkoski. (Cheeker)