Reklama

Reklama

Už od té doby, kdy byl Mike Wazowski jenom malé monstrum, snil o tom, že se stane úspěšnou příšerkou. A všichni přeci vědí, že ty nejlepší příšerky pocházejí z Univerzity pro příšerky. Ale hned během prvního semestru na univerzitě se začnou Mikeovy plány hroutit, když mu cestu zkříží příšerkovské eso James P. Sullivan, řečený Sulley, který je na strašení přirozený talent. Této dvojici se život na univerzitě i na koleji malinko vymkne kontrole a jejich soutěživost je dovede až k vyhazovu z elitního univerzitního strašícího programu. A aby to bylo ještě horší, Mike i Sulley si uvědomí, že budou muset spolupracovat, pokud budou chtít své průšvihy napravit. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (48)

Trailer 4

Recenze (606)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Trochu zbytecny pokracovani. Ale je to furt Pixar, takze i tak tu mame relativne kvalitni animak. Pribeh je hodne predvidatelnej a jednoduchej, ale popravde receno, ani jsem nic jinyho necekal. Priserek tu je naprosto maximalni mnozstvi, coz je nekdy az na skodu, protoze takle zadna moc nevynikne a nektery urcite potencial meli. Animace je suprova, jak se ostatne dalo cekat a dej docela svizne odsejpa. Proc teda jen 3*? Ono to skoro vubec neni vtipny - zabavny ano, ale foru tu je minimum, clovek se sice parkrat pousmeje, ale to je tak vsechno. Ne ze by jsem se nudil, to rozhodne ne, ale cekal jsem proste lepsi komedii. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// But I want to be a scarer!/ Film o tom, že i když něco hrozně moc chcete, nikde není psáno, že se vám to splní. Jak ale my dobře víme, jsou i jiné cestičky, jiné možnosti, jak být nakonci šťastní a Andrew Stanton to ve finále vyřešil moc hezky. Není to nikterak super vyjímečný film, který by redefinoval žánr, ale v rámci animovaných filmů pro celou rodinu to rozhodně stojí hrdě nad průměrem a díky jedničce bylo dopředu jasné, že Příšerky mají skvělý potenciál pro spoustu dalších příběhů, který se zde náležitě využívá. Za mě spokojenost - 4*. Noo a máme tedy originál, máme prequel, chceme sequel! ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Asi se shodneme, že největším překvapením na Univerzitě Pro Příšerky jsou myšlenkové pochody tvůrců, kteří nějak dospěli k závěru, že pro dějově zcela generický animák o "cestě outsidera na výsluní", o "nečekaném" přátelství a o "strastech a radostech univerzitního života" bude nejlépe po rovném tuctu let vzkřísit duo Wazowski-Sullivan. Mám sice všechny důvody pro to, abych mohl tvrdit, že MU jsou ty nejlepší iniciály pro univerzitu, ale nic to nemění na tom, že tahle konkrétní Univerzita reálně nemá co nabídnout. Tedy pokud vás neuspokojí pár slušných vtípků, jako třeba že pro příšerky představuje relaxační hudbu death metal. Pokud tomu tak je, tak good for you, velmi pravděpodobně vám pak nebude vadit ani to, že rozhodující dějový zvrat se děje přesně proti pravidlům dobrého fikčního světa, tj. vymyslelo se zcela haluzové "pravidlo", aby se něco mohlo nějak stát. Jediné, k čemu mi to bylo dobré, byla touha podívat se znovu na původní Monsters Inc. A abych jen nehaněl - teorie strašení byla víc než jen dobrá. Jo a dvanáct let technologického pokroku se tu projevuje mj. tak, že se mezi postavami hrdinů objevila druhá chlupatá příšerka, navíc s fascinující anatomií a nápaditým pohybem. Je to celé ale maximálně na 70% za solidní, ale poněkud bezkrevné řemeslo. ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

UNIVERZITA PRO PŘÍŠERKY je sice nejslabší pixarovkou, ale stále jde o nadprůměrný počin, který je dostatečně ozvláštňující svým podvracením vypravěčských a žánrových schémat. Očekavatelné by bylo, kdyby prequel k PŘÍŠERKÁM S.R.O. byl parťáckým filmem ("buddy movie"), ve kterém bychom sledovali dvě ústřední postavy, Mika a Jamese, jak se zprvu nemůžou vystát, aby se později stali nejlepšími kamarády tím, že jeden převezme část vlastností toho druhého. Zasazení dění do univerzitního prostředí a do období her by zase nasvědčovalo tomu, že snímek bude strukturován dle jednotlivých "kol" a hrdinové nakonec dosáhnou svého (znovupřijetí na školu) vítězstvím v nich. První překvapení spočívá v tom, že vyprávění nepřebírá po celou dobu koncept parťácké podívané, ale několikrát změní počet protagonistů (od jednoho přes týmovku až k dvěma), přičemž sjednocujícím prvkem je vždy Mike. Druhý odklon od předvídatelnosti spočívá v závěrečném aktu, který začíná tam, kde jiné žánrovky ze školního prostředí končí. Zároveň nejvíc cílí na dospělé diváky, protože porušení očekávaného vyústění školního syžetu vede k sebeuvědomělé a velmi zábavné hře s hororovými klišé. Ovšem i přes zmíněné klady dokládající, že jde stále o pixarovku odlišnou od většiny nejenom animované produkce, je zde jeden zápor: minimální ozvláštnění na rovině fikčního světa. Na rozdíl od předchozích třinácti celovečerních filmů od Pixaru tento nevytváří svébytný svět s vlastními pravidly ani nestaví na pnutí mezi dvěma různými (hraček, lidí; příšerek, lidí), ale výrazně čerpá z lidského světa a do něj zasazuje příšerky. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $200miliónovTržby USA $268,492,764Tržby Celosvetovo $743,559,607Tržby za predaj Blu-ray v USA $66,228,597Tržby za predaj DVD v USA $66,394,581║ Pixar si mierne napráva povesť za posledné roky, keď ich projekty(Autá 2, Neskrotná) neboli zrovna tými bravúrnými prácami na aké sme boli zvyklí, bola to skôr taká stagnácia na mieste bez posunu vpred ale Príšerky sa vracajú vo veľkom štýle, kde je príbeh premyslený do detailu, netlačí zbytočne moc na humornú notu a popritom dokáže aj príjemne zabávať a hlavné je že dej ani na chvíľu nestratí pevnú pôdu pod nohami a graficky ide o ich klasický prvotriedny štandard. veľká spokojnosť, aj keď tento počin poteší skôr dospelejšie publikum než drobcov /videl v kine: 95%/ __moja recenzia ()

Galerie (60)

Zajímavosti (33)

  • Při závěrečné zkoušce si v jednom z pokojů můžeme na zemi všimnout hračky v podobě zeleného dinosaura Arla z nadcházejícího filmu od Pixaru Hodný dinosaurus (2015). (SONY_)
  • Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna krátka scénka. (MikaelSVK)

Související novinky

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Protože letos překoná rekord v celkových ročních kinotržbách. Dosavadní nejvyšší tržby (3,791 miliardy dolarů) dosáhlo studio v roce 2010 zejména díky miliardovým hitům Toy Story 3 a Alenka v říši… (více)

Reklama

Reklama