Death Note

Horor / Mysteriózní / Thriller / Fantasy

USA, 2017, 101 min

Light-Kira byl super. L, chvilku mi trvalo než jsem si na něj zvykla, ale do originálu má daleko. Ryuk... co k tomu dodat? Ani trochu nedosahuje kvalit japonského Ryuka!!! Ale jinak se jim to povedlo, užila jsem si to a doufám že se dočkám brzkého pokračování. Jsem velká fanynka zápisníků smrti, jak hraného, nebo anime, tak mangy v knižní podobě v cz jazyce :-)(31.8.2017)

Nemám problém dát zdařilému remaku stejně hvězd jako originálu, nebo klidně i víc než originálu, ale v tomhle případě fakt není důvod. "Vylepšení" zápletky o rádoby femmefatalistickou a ladymacbethovskou roztleskávačku spolu s nenápaditým standardně hollywoodizovaným zpracováním posunulo film do velké množiny průměrných amerických soft horrorů pro teenagery. Nejmarkantnější je to na konci, který byl sice nakonec taky slušně krkolomně vypointovaný jako ten japonský, ale na rozdíl od toho japonského jaksi nemastný, neslaný, neatmosférický. I infantilní pojetí postavy Rjúka (které jediné mi v původním filmu trochu vadilo) zůstalo zachováno a přitom právě tady jsem si od Amíků sliboval nějakou změnu, přitvrzení, přitemnění...(20.9.2017)

Vlastně je to o tom, že smlouva s ďáblem má vždycky nějaký háček, ale Wingard to trošku rozvedl a dobře udělal. Jen je škoda, že se víc nevěnoval samotným zabitím a sklouzával do všemožných kombinací, které vyvrcholily v samotném závěru do nepříliš věrohodného maglajzu. Ale to málo vraždiček bylo výborných, film mi sedl i herecky a i když tempo občas zakolísalo, mělo to celé spád. Rád bych napsal, že Wingard je po zpackaném Blair Witch zpět, ale ještě si počkám. 60%(31.8.2017)

Taká škoda. Super nápad, z ktorého sa žiaľ nepodarilo vyťažiť ani polovicu toho dobrého. A pritom to tak krásne začínalo, už som pomaly chrochtal blahom - výborne nainštalovaná záhada, zaujímavé mystérium udalostí, výborne zvládnutá prvá smrť... no potom čím bližšie ku koncu, tým to bolo horšie a horšie. Či už čo sa týka prevedenia vrážd, gore, alebo samotného príbehu, ktorý sa postupne zamotal do obligátnej dejovej schémy a veľmi rýchlo tak začal nudiť. Ukážkový prípad premárneného potenciálu. Priemer. 60/100(25.9.2017)

Překvapivě se mi to opravdu líbilo. Nepatřím sice mezi fandy původního anime, ale mangu jsem četla a minimálně první polovina byla brilantní. Musím uznat, že tvůrci udělali dobře, když v kuse prakticky nechali jen základní premisu a rozhodli se upravit příběh k obrazu svému. Light mi sice ze začátku připadal, že vůbec neodpovídá tomu, jaký má být, ale nakonec se také vybarvil. L byl dobrý od začátku. Za mě tedy příjemné překvapení a spokojenost.(2.9.2017)

• - Mia Sutton (Margaret Qualley) sleduje v televízii horor Phantasm (1979). (Marceloo)

• - Jedná se o první americkou adaptaci příběhu Death Note. (michy9073)

• - Film byl natočen na motivy stejnojmenné japonské mangy, kterou vytvořili Tsugumi Ohba a Takeshi Obata. (Claude Speed)