Death Note

Horor / Mysteriózní / Thriller / Fantasy

USA, 2017, 101 min

Adam Wingard opět potvrdil úlohu jednoho z nejlepších režisérů současnosti a po atmosfericky dokonalém Blair Witch natočil zdařilé mysteriozní krimi, které překonává všechny japonské adaptace o několik tříd. Jakožto zdejší hororový expert však musím litovat skutečnosti, že se Death Note o hororový žánr jen lehce otře. Naservírovat divákovi celý snímek v exluzivním hororovém balení, mohli jsme mít co dočinění s highlightem letošního roku. Největší výtku směřuji k hereckému obsazení ústředních rolí, které se hrubě nevyvedlo. Nat Wolff je zejména při úvodním setkání s Ryukem vysoce nepřesvědčivý a zcela necharismatický Lakeith Stanfield pro změnu absolutně nerezonuje s postavou tajuplného L. Zamrzí i poslabší scénář, který je však bohatě vyvážen Wingardovou znamenitou režií. Každý opravdový fanoušek Óbovy mangické předlohy však bude z výsledku bezpochyby nadšen a já snímku Death Note zcela po právu uděluji plné čtyři hvězdy.(26.8.2017)

Kurňa šel jsem do toho s pocitem, že to bude absolutní sračka a ono to náhodou celkem slušně fungovalo. Srovnávání s originálem, který je dle mého samozřejmě o 90 lvlů výš, jsem se nevyhnul, ale i tak musím říct, že se to celkem povedlo i přes přeúpravu příběhu. Přece jen se jedná o film a to navíc v poměrně krátké délce, takže aby to fungovalo, je jen logické, že se muselo hodně upravovat, nicméně to nedopadlo katastrofálně.(12.9.2017)

Wingard si po prokaučovaném Blair Witch napravuje reputaci. První půlka je zkondenzované anime, ale rychlost nemusí nutně znamenat uspěchanost. V druhé půli přichází americký Death Note s vlastními nápady, a rozhodně ne špatnými (různé podrazy, co vše se dá dělat s deníkem, směřování postavy L), nicméně závratné tempo zůstává a Wingardovým invencím je oproti převzatým motivům spíše na škodu. Hlavně zamrzí, když určité postavy přestanou používat mozek, a vy jim to tak úplně nemůžete věřit. Herci velmi dobří, zvláštní zmínku si zaslouží Dafoe (i když na menším prostoru) a Stanfield jako L.(25.8.2017)

• nirvana91

Znalcov Death Note tento film asi moc nepoteší - a žiaľ patrím k jedným z nich. Ale ja som to čakala, už ako vyšiel trailer! Tak geniálne premyslené anime sa nedá narvať do tak krátkej stopáže. Vadilo mi veľa vecí, ale najviac pravdepodobne to líznutie povrchu deathnotu, prebranie myšlienky a postrádanie hĺbky. Postavy boli zbrklé, ako keby nerozmýšľali - nechali sa viac ovládať emóciami ako chladným rozumom - a to mi ani na Lighta ani na L. nesedelo. Ryuk, ktorý nepovie "juicy", nie je Ryuk. Ale nejdem to tu už pitvať a potápať. Ak by som nepoznala predlohu, asi by sa mi to páčilo. A ako to bolo pri prerábke Rocky Horror, aj teraz dúfam, že táto "prerábka" dostane mladých, pre ktorých je tento film prioritne určený, k anime.(31.8.2017)

Nacpat anime o 14 hodinách na pole hodiny a půl asi neni jednoduchý, úvod je možná až moc rychlej a film nemá šanci rozvinout pořádně některý linky, to co mělo v seriálu hlubší myšlenku je tady odsunuto pryč v rámci sekund. Hádám že ten film ale neni dělanej kvůli srovnávání. Samo o sobě to neni tak špatný, gore je překvapivě slušný a kouká se na to hezky, bohužel bych radši dal přednost Wingardově původní tvorbě neboť pecky jako The Guest člověku vždy sednou víc.(5.9.2017)