Reklama

Reklama

VOD (1)

Velmi inteligentní student Light (Nat Wolff) nalezne zápisník boha smrti. Zápisník má mystickou sílu zabít kohokoliv, stačí jen si představit obličej oběti a zapsat jméno. Light je s touto silou rozhodnut vymýtit zločin a vyčistit ulice od zločinců. Brzy se objevuje nepřítel, vyšetřovatel známý pouze jako L (Lakeith Stanfield). (Illuminare)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (194)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Za mě obrovské překvapení a Wingard si u mě napravil chuť po bídné Blair Witch a je zpátky tam, kde ho mám rád jak za časů You´re Next a the Guest. Death Note překvapí spíš lidi ,kteří nejsou znalci Japonského Anime a tří dílného filmu, tedy já nemám téměř žádné výhrady. Nápad je využit dostatečně a není nouze o smrti alá Final Destination, což zahřeje srdce alespoň na chvíli před tím než oznámí 6. Díl a scéna s žebříkem je dost možná prozatimní nejlepší gore scéna roku. Herecky je to překvapivě velmi slušné, Willem Defoe jako Ryuk správně tajemný, hlavní hrdina je trošku rozpačitý, jeho slečna je atraktivní mrcha a to do slova a největší hvězdou je mladý "Bourne" L ( Keith Stanfield), který po Get Out má opět vynikající roli a všechny jeho dialogy byly znepokojující až mě v zádech mrazilo. Je to slušně napínavé, dostatečně zábavné, hezky krvavé, ke konci i příjemně zvratovité a vizuálně i hudebně podmanivé, takže v letošní hororové bídě tohle beru jako skvělý refrešující zážitek. Fanšmekři Japonské mangy a anime budou těžce hejtit. 8/10. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Režisér Adam Wingard je nevyspytateľný, je to s ním ako na hojdačke. S You're Next to prestrelil, potom prekvapil s dravým terminátorským Hosť-om aby potom zas unudil s Blair Witch: 20 let poté. Teraz tu máme ďalšiu hranú variáciu na klasiku s anime produkcie a aj keď príbeh je už dosť známy, opäť upútal. Aj keď casting nie je hneď hviezdny poctivo to utiahnú, má to slušný ráz a úroveň. Taktiež technická stránka je dosť slušná. /70%/ ()

Reklama

Psychor 

všechny recenze uživatele

Adam Wingard opět potvrdil úlohu jednoho z nejlepších režisérů současnosti a po atmosfericky dokonalém Blair Witch natočil zdařilé mysteriozní krimi, které překonává všechny japonské adaptace o několik tříd. Jakožto zdejší hororový expert však musím litovat skutečnosti, že se Death Note o hororový žánr jen lehce otře. Naservírovat divákovi celý snímek v exluzivním hororovém balení, mohli jsme mít co dočinění s highlightem letošního roku. Největší výtku směřuji k hereckému obsazení ústředních rolí, které se hrubě nevyvedlo. Nat Wolff je zejména při úvodním setkání s Ryukem vysoce nepřesvědčivý a zcela necharismatický Lakeith Stanfield pro změnu absolutně nerezonuje s postavou tajuplného L. Zamrzí i poslabší scénář, který je však bohatě vyvážen Wingardovou znamenitou režií. Každý opravdový fanoušek Óbovy mangické předlohy však bude z výsledku bezpochyby nadšen a já snímku Death Note zcela po právu uděluji plné čtyři hvězdy. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Rozumím všemu předloženému, chápu, proč chce Wingard přiblížit látku americkému publiku a zjednodušit kulisy, proč je Ryuk jednoznačnější (a tím pádem bohužel i téměř nikdy rafinovaný). Jenže s tím vším přichází i nepochopení celého konceptu souboje dvou mozků. Light zůstává vysoce inteligentním Kirou a L pak mistrem dedukce, neustále na stopě svojí oběti. Střetávají se ale ve smutně polopatickém souboji emocionálně přehrocených jedinců, kdy první jmenovaný vesele prozradí svoje tajemství dívce, které nemá jediný důvod věřit a stává se jejím oddaným nepřemýšlejícím podpantoflákem - a druhý se (snad z nedostatku spánku?) postupně mění v impulzivně jednajícího nerváka. Z výsledného počinu je pak příjemně svižný thriller s výborným soundtrackem a famózním vizuálem, ale s legendární značkou Death Note se i z logiky věci rozchází snad v polovině stopáže. A to je pak zle. Netflix měl vzít rozum do hrsti a místo do střídmého filmu jít rovnou do velkolepé minisérie. Tam už by postavám humor, hloubka či smysl nechyběly. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Možná tu asi budu trošku vstřícnější, než někteří uživatelé. Původní komiksový příběh znám a četl jsem ho. Zároveň jsem ale netušil, že ho Japonci již před lety zfilmovali. O to více jsem si ale tuto americkou verzi užíval. Jasný, začátek filmu je dost na pytel, protože Nat Wolff se k zápisníku smrti dostane jak Balkánec k jaderné hlavici. Po ale poměrně hodně rychlém startu se rozjede neméně zajímavý příběh, který právě komiks nabízel. Jasně, jsou tam určitý nejasnosti a rozpory s komiksem, ale to nic nemění na tom, že si s námětem Adam Wingard opravdu hodně pohrál. Osmdesátkově znějící hudba vytváří skvělou náladu filmu a dobře stavěný příběh se ke svým závěrečným titulkům hodně zajímavě propracuje. Nakonec jsem byl dost spokojený. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (12)

  • Shinnigami Ryuk byl vytvořen kombinací počítačových a praktických efektů. Postavu navíc ztvárnili dva herci, když Jason Liles hrál postavu v kostýmu a propůjčoval pro motion capture tělesné pohyby, zatímco Willem Dafoe propůjčil postavě svůj hlas a také motion capture obličejových pohybů. (NiWi)
  • Ačkoliv je L (Lakeith Stanfield) europoidní či mongoloidní rasy, tak ve filmu je postava vykreslena jako Afroameričan. (Athree)

Reklama

Reklama