Na třetí pokračování této komedie z přelomu tisíciletí jsem byl hodně zvědavý. Jedničku a dvojku jsem viděl snad stokrát a proto jsem se na další dobrodružství agentů J a K hodně těšil. Věřil jsem, že přípravu nepodcení a připraví hodně dobrý scénář. Návrat do minulosti? No moc jsem tomu nevěřil, ale pak jsem si uvědomil, že Tommy Le Jones poněkud zestárl a na špičkového agenta se už moc nehodí. Proto, ho částečně zastoupil obstojný Josh Brolin, jako mladší alter ego agenta K z roku 68. Jediné co mě trošku zklamalo, byla absence roztomilýho mluvícího mopsíka Franka. Na něj jsem se těšil a doufal jsem, že se objeví, ale to se bohužel nestalo. Jinak perfektní podívaná, dobrý dějový zvrat a spousta legrace. Těším se na případný čtvrtý sequel, který se ale v dohledné době určitě nedostaví...100%...[01.06.2012_Cinestar_Černý Most](15.9.2012)

• Cervenak

Pár solídnych vtipov (padajúci bankári, černoch v drahom aute), pohodový Smith, pasujúci Brolin... a to je asi tak všetko. Najviac ma sklamal nedostatok zábavných mimozemšťanov. Od skoku do minulosti to brutálne smrdí scenáristickou zmätenosťou a snahou ušetriť na trikoch, čo je vzhľadom na obludný rozpočet zarážajúce. Celkovo chabé. Rozhodne najslabší diel.(2.6.2012)

"Moc ses nezměnil. Ta ruka, kterou jsem ti ustřelil, je pořád pryč." Jako zaměstnanec MiB v letech 1964-1972 mohu potvrdit, že tento příběh je pravda, čistá pravda a celá pravda. Tedy v jisté verzi minulosti, která pravděpodobně nastala, ale nemohu zcela vyloučit možnost, že to bylo v jiné časoprostorové dimenzi. Mně je to vlastně jedno, protože jsem se velmi dobře bavil, ač k vyloženému popadání za břicho nakonec nedošlo. Zcela nepochybně k němu dojde v nějaké jiné verzi budoucnosti.(2.7.2012)

Americký režisér Barry Sonnenfeld natočil v roku 1997 úspešnú sci-fi komédiu "Muži v čiernom". Bola to svižná popkornová jazda s dvojicou super tajných agentov. Skúsený "K" a jeho nový, mladý kolega "J" zachránili galaxiu pred nebezpečným vesmírnym zločincom. Po piatich rokoch vyprodukoval Sonnenfeld druhú časť. Tá bola výrazne slabšia ako úvodný film. Preto ma tretie pokračovanie z roku 2012 nijak moc nelákalo. Avšak po jeho zhliadnutí musím skonštatovať, že to bolo celkom fajn. Najviac ma oslovila idea cestovania v čase. Aktívna manipulácia s budúcnosťou. Návrat do minulosti kvôli zmene prítomnosti. Mám rád takéto časopriestorové špekulácie. ***(13.3.2014)

• Don Jebal

Jednoznačne je tu zlý scenár (nudný), ktorý aj napriek obľube hlavných hrdinov, neudrží diváka v pozornosti. Veľmi pekne je spravený skok časom, scény s Andy Warholom a imitácia Tommy Lee Jonesa v podaní Josha Brolina (klobúk dole). No musíte bojovať s nudným príbehom, je tu veľa, ale veľa kecov a málo akcie, zaporák je úplne na hovno a k tomu je to hrozne detské, škoda potenciál nevyužitý.3D ako vždy zbytočné iba dve scény boli plne využité (skok časom, motýle) a český dabing tomu tiež nepomohol. Tržby filmu Tu!(1.6.2012)

• - V závěru filmu, ve scéně v bistru, je chybný střih, když servírka v žluté uniformě projde za zády agenta K (Lee Jones) dvakrát stejným směrem. (velkyvezir)

• - Jedna z ryb v kuchyni ve skutečnosti není mimozemská. Jedná se o rybu Psychrolutes, která obývá obrovské podmořské hloubky a byla objevena až v roce 2003. (DJDVD)

• - Během slavnostní premiéry snímku v Moskvě udeřil Will Smith reportéra, který ho chtěl políbit na ústa. (Sufferer)