Reklama

Reklama

30 dní dlouhá noc: Doba temna

  • USA 30 Days of Night: Dark Days
Trailer

VOD (1)

Téměř rok uběhl od chvíle, kdy upíři zdecimovali obyvatelstvo aljašského města Barrow. Stella, která tenkrát přišla o manžela, od té doby cestovala po celém světě, aby ostatní přesvědčila o existenci upírů. Když jí skupinka ztracených duší nabídne uskutečnit odplatu na samotné upíří královně, Stella se vydává na misi, která má jediný úkol: Zastavit zlo dřív, než se znovu odhodlá k útoku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (222)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Ze skvostného atmosférického vampire hororu se stala akční střílečka. Něco takového dokázal ustát Cameron s Balaguerem, Slade by to možná ustál taky, to by však nesměl krvesaje vyměnit za ... ehm - krvesaje. Ben Ketai, který ho za kamerou vystřídal, je však stěží pouhým průměrným řemeslníkem. Natočil film bez invence, napětí i čehokoli jiného. Radši předstírejme, že 30 Days of Night žádný sequel nemá. PS: Pokud si stále myslíte, že to nemůže být tak hrozné, tak vězte, že jsem u toho filmu napoprvý usnul. Což už se mi nestalo asi rok. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Zasraní Tvajlajtisti zase pohřbili takový klenot!! Vím, nehraje tam Patyzón, nevyšlo to z "péra" paní Majerové a není tam ani jeden vyrýsovaný vlkodlak, nicméně tohle si tato ponurá porce poctivé televizní řezničiny určitě nezaslouží! Jednoznačně nadstandardní, příjemné osvěžení zejících polic videopůjčoven, kterou místní partička gayů a pubescentních kikin neshledala dostatečně EMO! ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

Vím jaké to je, když se člověk v noci probudí s bušícím srdcem. Nabízím Ti možnost s tím skoncovat, ZBAVIT SE TĚCH NOČNICH MŮR“..... To tenkrát na Aljašce... vzpomínáte? Stella taky, ale nejraději by zapomněla. (Jestli to tvůrce potěší – NA KONCI NÁS TAKOVEJCH BUDE VÍC!) Přitom – perfektních úvodních (mám to přesně!) 13 minut a 30 vteřin. Pak hromada béčkovejch keců. Veliká hromada! Těším se na akci – pár výstřelů + 5 minut přemejšlení, jestli sejmout měnícího se kámoše. To není drama, ale ,,kosočtverec“! Podvědomě si přeju příchod Bladeho, nebo alespoň prince z pohádky (jakýkoliv). (spoiler!) Nepřijdou! (konec spoileru!) A tak jediné osvěžení přináší erotická scéna (ovšem kvůli ní bych film znovu nadal). Atmosféru plnou upířích skřeků a řvoucích ženských, nezachrání ani 3 lekačky. Proto dejte prvních 13 minut a jděte spát. Jinak vás to čeká později během filmu. A než vidět další video horor, TAK TO MĚ RADŠI VYKRVTE! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nechápu, proč někteří lidé přicházejí i odcházejí z kinosálu za tmy. 2.) Dlouho jsem neviděl hubu od krve. 3.) Nevím, jak je složitý zakousnout se normálním chrupem do krku (cizího). 4.) Chci vidět ,,jiný“ upíry než v True Blood. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Bez chuti, bez zápachu, beze všeho. Bohužel ve všech ohledech slabší pokračování, které má svou laciností a režijní / hereckou sterilitou blíže k televiznímu Bladeovi, nežli k téměř geniálnímu prvnímu dílu. Neznalým jedničky to samozřejmě jako takové fiasko připadat nebude. Pro ty, kteří mají pod kůží výjimečné momenty z prvního dílu (a že jich nebylo málo), bude každá další scéna bez nápadu (což platí pro celý film) ostrým bodnutím do zad. Ani ti nejvěrnější by to neměli s Dobou temna zkoušet – z kterékoli úhlu nelze vyjít z tohohle boje jako vítěz. P.S. Náhrada za Melissu George je k smíchu. ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Plusem je docela dobrý příběh, herecké výkony nevybočují normálu a je zde pár dobrých scén. Mínusem jsou slabé masky upírů, nic moc prostředí. Melissa George byla zastoupena méně známou Kiele Sanchez. Ta se však na tu roli nehodí.Je dost vidět, že film měl malý rozpočet. Film nenudí, ale podruhé bych se v žádném případě na film nedíval! Pro fanoušky 1.části je film povinností, pro ostatní je to průměrný film. Dávám 50% ()

Galerie (18)

Zajímavosti (8)

  • Během natáčení jedničky Melissa George prohlásila, že by si ráda zahrála i v případném pokračování. Podle producentů k tomu však díky problémům s posunujícím se termínem začátku natáčení nedošlo, neboť měla herečka i jiné pracovní závazky. Role byla proto přeobsazena. (darek kartac)
  • Krev, která byla ve filmu pita, byla směsí grapefruitu a brusinkové šťávy. (Terva)

Reklama

Reklama