30 dní dlouhá noc: Doba temna

30 Days of Night: Dark Days

Horor / Thriller

USA, 2010, 92 min

• jondoe

Zaciatok filmu ako tak zaujal, ale uz po zhruba patnastich minutach filmu kazdy zisti sa jedna o dalsie zbytocne pokracovanie celkom solidneho hororu. Pribeh je podpriemerny, postavy nudne a k tomu este zahrane slabuckymi hercami. Akcia lacna a tocena bez akehokolvek zaujimave napadu. Proste nudny horor, ktory som si pozrel iba s toho dovodu, ze sa prva 30 Dni Dlha Noc celkom pacila, ale mozem skonstatovat, ze sa jedna o velmi zle pokracovanie, ktore svojmu predchodcovi nesiaha ani po clenky. Zbytocny film.(4.10.2010)

• Bobik9

Špatný pokus. Je těžké pokračovat po jedničce, která se povedla tolik jako 30 dní dlouhá noc. První díl byl pro mě jedním z nejlepších hororů svého zaměření. Dvojka ovšem neměla s jedničkou prakticky nic společného. Mínusy: *Herci* Vyměnit Hartnetta, Melissu George a Hustona za nějaký ušmudlaný B-herce nebyl dobrý tah. Herci byli nezajímavý a ani jejich snažení na tom nic nezměnilo. *Akce* Jednoduše řečeno, ta chyběla. *Trapnost* Snaha nahradit děsivého upíra Dannyho Hustona byla také naprosto nedostačující. Upíří královna sice bylo jedno z mála pozitiv, ovšem nebyla tolik využita, aby ten film vytrhla. A že se i v tomto filmu snížili ke zbytečné "sexy" scénce jen dokazuje naprostou nemohoucnost celé výpravy. *Konec* Konec by nebyl špatný nebýt prvního dílu. Každý kdo ho viděl, tak ví, že takle Edenovo tělo nedopadlo. Plusy: *Hlavní upírka* Asi jediný pořádný plus celého filmu. Ta mě bavila, vypadala celkem děsivě, a přitom musela být pěkná ženská. *Jiný film* Kdyby tento film nebyl porkačováním 30 dní dlouhé noci, tak to není ovšem tak zlé. Bylo by to tradiční béčko, po kterém by nikdo nenadával a sem tam by se našel někdo, kdo by ho ohodnotil, jako poklidný film na dlouhý večer. Jenže tvůrci to nazvali, tak jak to nazvali a hlásí se k prvnímu dílu a to je první a zásadní chyba.(14.11.2010)

• st.jim

Proč? Proč se tohle natočilo? Děj byl zajímavý asi jako Paroubek v politice. Dialogy "bohaté", jako děti v Somálsku. Scénář a režie? To je minimálně na kopanec do prd... Kameraman musel něco hulit, protože jsem občas čekal, že se ta kamera otočí o 90°....Šmarjá, a ten konec, to byla třešnička v kanálu.(26.10.2010)

• zolo23

Tento film považujem snáď za najhoršie pokračovanie aké kedy bolo v histórii kinematografie natočené..Dôvod? Ben Ketai asi nepochopil podstatu veci pre mňa originálneho (možno už kultového) prvého filmu a tam kde David Slade exceloval v podobe nenormálnej atmosféry, Ketai naprosto zliháva. Je to doslova hanba a urážka "prvej" časti. Takto rozčúlený som nebol ani vtedy keď to naši hokejisti dodrbávali na domácich majstrovstvách sveta. Mám doslova nechuť porovnávať tieto filmy, ale inak sa to ani nedá. Masky? Aspoň tie mohol režisér obkukať, pretože napúdrovať pár upírov, dať im čierne kontaktné šošovky jednoducho nestačí. V origináli som mal s upírov doslova strach...tu som sa smial. S postavami som sa nestotožnil a bolo mi úplne jedno kto chcípne ako prvý. Miestami som mal pocit, že pozerám na pokračovanie Bladea kríženého s Resident Evilom....ááááách znova som sa rozčúlil...serem na to. Jedna hviezda za Flashback t.j. scénu útoku upírov natáčanej z vtáčej perspektívy.(18.5.2011)

• bartias

Po originálu s atmosférou, která se dá krájet (řezat, kousat, rvát na kusy... vyberte si) přichází bídné pokračování za málo peněz. Špatně (ne)vygradovaný film vyloženě nudí. Je tak zvláštně nepovedený, že béčková sexbomba Diora Baird se v něm dokonce neobjevuje v tradiční roli prsaté blondýny z Playboye. Fanouškům se doporučuje omrknout upíří královnu Miu Kirshner v traileru a jinak tuhle záležitost úplně přeskočit. 3/10(6.10.2010)

• - Krev, která byla ve filmu pita, byla směsí grapefruitu a brusinkové šťávy. (Terva)

• - Během natáčení jedničky Melissa George prohlásila, že by si ráda zahrála i v případném pokračování. Podle producentů k tomu však díky problémům s posunujícím se termínem začátku natáčení nedošlo, neboť měla herečka i jiné pracovní závazky. Role byla proto přeobsazena. (darek kartac)

• - Film měl nesoutěžní premiéru 23. července 2010 na festivalu San Diego Comic-Con. (Terva)