Vnitřní záležitosti

Internal Affairs

Vnútorné záležitosti

Krimi / Thriller / Drama

USA, 1990, 115 min

Velmi velmi přehnaný film to ano, ale také zároveň velmi velmi napínavý a dobře natočený. Výborný herecký výkon Richarda Gere(a), Andy Garcia(i), Williama Baldwina a půvabné a sexy Nancy Travis. Obsadíme-li herce, kterého známe z romantických komedií a z rolí "klaďasů" do role záporáka, tak pokud je vynikajícím hercem, tak mohou vzniknout filmy jako Training Day a nebo právě recenzované Vnitřní záležitosti. Gere zahrál neuvěřitelně přesvědčivě neuvěřitelně zkorumpovaného "fízlovského" hajzla. Jeho bravurnímu výkonu ale takké dost napomáhá i jeho opravdu skvělý český dabing. Bravo Richarde, bravo! Verdikt: 4-5* a 85-90 %.(26.4.2012)

Když loni přijel na KVFF stříbrný vlas, říkal jsem si, který film s ním mám nejraději a nakonec mě vyšel tady tenhle kousek. Richard tady káže zlo po kilech a je to opravdu chodící svinstvo. Proti němu stojí další býývalý host KVFF Andy Garcia, který je nejspíš tatínek Mirka Dušína, protože opravdu čest a pravda na prvním i posledním místě. No střet mezi dvěma hosty KVFF je tady skutečně skvěle udělanej, protože místo keců, jsou chlapci muži činu a pořádně tvrdí muziku. Své z hlediska fatalního střetu dělá i slušně temná hudba a atmoška doznívajích 80 let tady má svou poličku.(15.2.2016)

Přiznám se, že mě snímek "Vnitřní záležitosti" dostal hlavně proto, že je zde Richard Gere v trochu jiné roli, než jak ho většinou známe. A přesto mu role drsňáckého policajta sedí a je v ní dobrý a táhne celý film spolu s dalšími výbornými, tehdy ještě mladými herci jako Andy Garcia nebo William Baldwin.(26.9.2017)

Richard Gere tu vytváří roli policisty, která se svým navenek korektním zjevem skrývá úplatnost a násilnické sklony. Je vyšetřován dvěma členy zvláštního oddělení pro vnitřní záležitosti, a když se jejich smyčka stahuje stále těsněji, přejde z obrany do útoku a přinutí jednoho s vyšetřovatelů k rafinovanému osobnímu souboji. Film o psychologickém postižení vztahu lovce a jeho kořisti je výborným akčním thrillerem.(31.12.2016)

Richard Gere v jedné (myslím, že jediné) záporné roli podal dost přesvědčivý výkon, stejně jako Andy Garcia v roli jeho protivníka. Vnitřní záležitosti nejsou bůhví jak skvěklý film, ale rozhodně nepatří k těm špatným nebo nudným. Zdá se mi, jako by bylo nakročeno k něčemu velkému, ale pak komusi došel dech a všechno to zůstalo jen rozpačitě stát na půli cesty, což je rozhodně škoda.(30.12.2010)

• - Jednou z hlavních motivací režiséra Mikea Figgise k natočení filmu prý byla touha obsadit do role záporného policisty jednu z tehdejších největších hereckých hvězd a idola 80. let Richarda Gera. (Lynette)