Auto Moto Revue (TV pořad)

Publicistický

Československo, 1971, 23 min

Jiří Hradec

Znovu obnovený pořad ČT od 1.3.2014 a zatím nevypadá vůbec špatně. Dokonce má i "topgerovské" ambice, souboj auta s vlakem, souboj auta s letadlem atd. Tak uvidíme. Pořad má 4 moderátory, rallye závodnice Míša Maňovská, čtyřnásobný vítěz Dakaru Pepa Kalina, olympijský vítěz a sportovec roku Aleš Valenta a rozhlasový moderátor Petr Šimek. V květnu 2015 k tomu dodávám: z moderátorů zůstal už jen Aleš Valenta a Petr Šimek, přidali tam nějakého rádoby motorkáře a další, ale ty jejich hlasové projevy jsou spíš k blití a na zajímavé testy už došly prachy?(15.3.2014)

Pořad je vysílaný už spoustu let. Ne terprve od roku 2004!!! Sledoval jsem ho už, když jsem chodil na základku v letech 1997-2000. Překvapivě mě tento magazín bavil. Líbily se mi testy nových aut a různé zajímavosti. Dnes si nedokážu představit se na to dívat. Auta mě už nezajímají, což potvrzuji tím, že ve svých 25 letech nemám žádný řidičák!!!(16.7.2010)

• MM_Ramone

Bežná, priemerná, nijak zvlášť nápaditá, ale aj tak celkom solidná, pomerne zaujímavá publicistická relácia pre nadšených motoristov, ktorú vysiela verejno-právna Česká Televízia (ČT). Rady, typy, novinky, postrehy týkajúce sa automobilov, motocyklov a všetkého, čo s nimi súvisí. Plus pravidelná súťaž pre pozorných divákov o praktické, vecné ceny. Také je AMR - "Auto Moto Revue". **(31.3.2010)

• HouseMK

Nejnudnější pořad o autech, jaký jsem zatim viděl. A to jsem velký fanda. Poslední dobou registruji mírné zlepšení (2010), ale neustálé protlačování čtyřkolek mi leze krkem. Naopak zajímavé a podobných českých pořadech jedinečné je povídání o veteránech a automobilové historii, sem tam nějaká motorka a skútr. K něčemu jsou i rady motoristům ohledně bezpečnosti, servisu a služeb okolo automobilů. Ale probůh, ať to není jen pro seniory!(21.1.2011)

Historie Auto Moto Revue Věděli jste, že původně se pořad jmenoval Motoristicko Dopravní Revue? V archivu ČT se dochovalo několik černobílých celých pořadů, ale vůbec nejstarší je hudební záznam znělky, ta pochází z roku 1971. Prvními tvářemi pořadu byl Jan Kalina a Luboš Pecháček. Později student žurnalistiky Vladimír Dolejš. A ještě později Tomáš Hrnčíř a slavný motocyklový závodník František Šťastný. Režírovali např. Pavel Pospíšil, Miroslav Fišera, produkoval Jan Kutil, později Marie Plocková nebo Jaroslav Petr. Dramaturgy byli Stanislav Cáhel, Dušan Neumann. Pořad vznikal v Hlavní redakci tělovýchovy a sportu, pak přejmenované na Hlavní redakci tělovýchovy a motorismu. Šéfredaktorem byl také Jiří Nedvěd. Natáčelo se tehdy na černobílý film, natáčelo se dva dny a pak se pořad kompletoval ve studiu, pamětníci si vzpomenou na bohatou listárnu Vladimíra Dolejše. Vysílalo se každou sobotu – takže dokonalý návrat.(15.5.2017)