Noční jestřáb (TV film)

Love and War: The Night Reaper

Dokumentární

Velká Británie, 2006, 23 min

Citlivý dokument o nejlepším československém nočním stíhači za II.světové války za nás museli obstarat Angličané. Schválně se zkuste zeptat gymnazistů, kdo to byl K.Kuttelwascher. Nebo J.František. Nebo F.Peřina. Co myslíte, budou to vědět?(15.8.2009)

Fakt, že to museli natočit Britové, vypovídá o tom, že si možná vážíme našich stíhačů v britském královském letectvu méně než jiné národy je pro mne smutným zjištěním. Přestože období II. světové války v české kinematografii má velkou tradici. Asi netřeba nijak zdůrazňovat, kterých filmů je víc? A tak snad jen ve stručnosti. Osud Karla Kuttelwaschera je opravdu zajímavě natočen a určitě nezklame většinu fanoušků válečných dokumentů.(8.5.2010)

Kut je legenda. Dokonce byl o něm napsán i komix, to už je co říct:o).(8.5.2010)

Zajímavě zpracovaný, didakticky využitelný dokument o HRDINOVI, který pocházel z Vysočiny (narodil se ve Svatém Kříži u Havlíčkova Brodu).(16.8.2009)