Noční jestřáb (TV film)

Love and War: The Night Reaper

Dokumentární

Velká Británie, 2006, 23 min

Kut je legenda. Dokonce byl o něm napsán i komix, to už je co říct:o).(8.5.2010)

Zajímavě zpracovaný, didakticky využitelný dokument o HRDINOVI, který pocházel z Vysočiny (narodil se ve Svatém Kříži u Havlíčkova Brodu).(16.8.2009)

Fakt, že to museli natočit Britové, vypovídá o tom, že si možná vážíme našich stíhačů v britském královském letectvu méně než jiné národy je pro mne smutným zjištěním. Přestože období II. světové války v české kinematografii má velkou tradici. Asi netřeba nijak zdůrazňovat, kterých filmů je víc? A tak snad jen ve stručnosti. Osud Karla Kuttelwaschera je opravdu zajímavě natočen a určitě nezklame většinu fanoušků válečných dokumentů.(8.5.2010)

Citlivý dokument o nejlepším československém nočním stíhači za II.světové války za nás museli obstarat Angličané. Schválně se zkuste zeptat gymnazistů, kdo to byl K.Kuttelwascher. Nebo J.František. Nebo F.Peřina. Co myslíte, budou to vědět?(15.8.2009)