Rekonstrukce zločinu (TV seriál)

• Česko

Kriminální příběhy

Crime Stories

Dokumentární

USA, 1998

Tak to je něco pro mě.. hledání stop, pátrání, usvědčování. V tom si doslova libuji. Jen kdyby to potom nemuseli ti lidé odnést životem. Ale to je na tom ale zároveň to nejlákavější, že rekonstruují případy, o kterých jste slyšeli a četli. Ráda nahlédnu do zákulisí vyšetřování.(26.7.2012)

Jednotlivé "crime stories" sú podávané veľmi dietne, decentne a dostatočne nepopisujú, čo sa v skutočnosti stalo. Väčšinu času zaberajú informácie typu "bol som v šoku, celá komunita bola v šoku, celé oddelenie bolo v šoku, nikdy sa tu tak brutálna vražda nestala a celé mesto je v šoku a obyvatelia si začali zamykať dvere, za celú svoju kariéru som tak brutálnu vraždu nevidel..." a o tom, ako všetci svorne usilovne pátrajú, aj kedˇsú v takom strašnom šoku. "Herci" sa tu točia stále tí istí, takže je celkom možné, že vraha z jednej epizódy uvidíte ako obeť, policajta alebo svedka v inej.(16.12.2010)

Najsilnejšou stránkou tohto dokumentu je prezentovanie samotného vyšetrovania, kedy divák dostáva možnosť nahliadnuť na postupne vykonané kroky polície, za pomoci ktorých sa im podarí dolapiť konkrétneho vraha. Vypovedajú v ňom samotný detektívi, advokáti, pozostalí, pričom dej "príbehu" je z inscenovaný za pomoci hercov. Kto očakáva spoveď tých "naj-zodpovednejších", môže zabudnúť. Aj keď toto nie je zlý počin, v tomto smere sú lepšie dokumenty.(7.11.2015)