poster

Studio Kroměříž (TV pořad)

Publicistický

Československo, 1992, 30 min

 • igi B.
  ****

  Dada pata into šina... %-D . . . Šilená duševní mašina, v oněch dávných dobách porevolučních velkomocně osvěžující úšklebek nad náhlou nadvládou kvazimoudrých. No jo, kdeže jsou ty časy, že... Dnes už se sypou trulíkům všelijakým do kešení šekely za jiná mudrování... . . . Pět hvězd nedám, byla tam i slabší místa, ale i tak nezapomenutelné... - - - P.S. A hádejte, co je v Kroměříži krom jiného za významnou instituci...(?!) ;o] - - - - - (Vídáno s rozkoší během let i s repete na >veřejnoměřní trulovizi< v rámci prigivátních >intelechtuálních studií< , hodnocení 48., komentář zde při náhlém pohnutí myslidel jako duševně osmělený osmý - 4.12.2011)(4.12.2011)

 • Hegesias
  *****

  Geniální! Tolik potřebná kritika intelektuálských debat a pseudodebat, která se odvíjí skrytě na poli intelektuálům vlástním a která je v důsledku rozpoznatelná teprve pro intelektuály samotné. Zaklínání se cizími, různě překrucovanými a poupravovanými citáty či vyloženě smyšlenýmí teoriemi představuje pro akademický diskurz zpříma nastavené zrcadlo, které každému k sobě upřímnému akademikovi, intelektuálovi či vědci musí otevřít oči. A pak se může dostavit úlevný, očišťující smích. Těžko lze tento pořad skutečně docenit, Léblovo (nechtěně?) mistrovské dílo, o kongeniálním nasazení a výkonech představitelů debat ani nemluvě!(3.12.2011)

 • M.Macho
  *****

  Léblova parodie na píseček "opravdových odborníků" a jejich duchaplných řečí, jejich poklonkování, hermetičnosti komunity, která je zastírá. Dojímavý pohled na bandu intelektuálů, kteří se ve svém rigidním akademismu topí a neunikají, vzájemně si chválí příspěvky, usínají a mnoho dalšího, co k jejich "zaměstnaní" patří. Zkrátka kádrově čistá filosofická fakulta pro začátečníky... Genialitu tohoto výtvoru utvrdila jistá slečna na LFŠ, která 1) nezná Petra Lébla (ptám se já - jde to vůbec neznat Petra Lébla) a 2) povídala něco o tom, jak ta socialistická televize vymývá lidem mozky... No zkrátka taškařice, která zřejmě nemá v dějinách ČT obdoby... možná až Justova Katovna na to lehce navazuje (ovšem z jaké perspektivy :-)...(28.9.2009)

 • Ej Hlemýžď
  ****

  Kdo pochopí zpětný průlom, nemůže ho v životě nic překvapit. :-)(16.8.2009)

 • LiVentura
  *****

  Jeden z nejoriginálnějších počinů "obrozené" České televize, genialita tohoto dílka je famósní, umět tak odpovědět jako proslavený lidský šaman Mirko Mirko, no to umět, jistě tady teď nesedím a nekomentuji... :-))))))) Skvost českého humoru kdy.(25.8.2009)