Návrat komisaře Rexe (TV seriál)

• Česko

Komisař Rex na stopě

• Itálie

Il commissario Rex

Komisár Rex: Opäť v akcii

Komisár Rex

Krimi

Itálie, 2008, 91x45 min (Alternativní: 90 min)

Ettore Bassi, Pilar Abella, Kaspar Capparoni, Domenico Fortunato, Fabio Ferri, Martin Weinek, Denise Zich, Irina Wanka, Hary Prinz, Fritz Karl, Emilia Verginelli, Sarah Maestri, Lavinia Longhi, Claudia Zanella, Patrick Rapold, Jeanne Tremsal, Gaetano Aronica, Mattia Sbragia, Laurence Rupp, Orso Maria Guerrini, Milena Vukotic, Ray Lovelock, Juergen Maurer, August Schmölzer, Valentina Carnelutti, Mimosa Campironi, Giovanni Visentin, Cinzia Monreale, Anna Foglietta, Rainer Egger, Magdalena Kronschläger, Matthew Scurfield, Francesco Arca, Wolfram Berger, Michael Steinocher, Victoria Larchenko, Augusto Zucchi, Hal Yamanouchi, Giorgio Caputo, Eva Kuen, Fabrizio Bucci, Adriano Chiaramida, Simona Borioni, Elena Cucci, Mehdi Moinzadeh, Valentina Valsania, Gertraud Jesserer, Alina Nedelea, Alessandro Borghi, Portelli Paul, Edward Mercieca, Pierluigi Coppola, Eliana Miglio, Pier Giorgio Bellocchio, Silvia Wohlmuth, Dario Aita, Ralph Palka, Michael Menzel, Thierry Toscan, Giorgia Sinicorni, Alexander Wächter, Natali Seelig, Max Meyr, Marina Rocco, Nikolai Ritzkowsky, Manfred Stadlmann, Roberto Alpi, Sandra Collodel, Maria Gundolf, Emel Heinreich, Serkan Kaya, Davide Paganini, Brando Pacitto, Gioia Libardoni, Sandro Dori, Rinaldo Talamonti, Franco Trevisi, Gerhard Zemann, Armando De Razza, Elisabetta Rocchetti, Anna Ferzetti, Martina Poel, Elisabetta Pellini, Rimi Beqiri, Enrico Lo Verso, Barbara Ricci, Simona Caparrini
  • dobso

Toto je typický príklad toho, ako sa dá zničiť dobrý seriál umelým predĺžením. Vážne, po prvých dvoch dieloch som ho radšej ani nezapol. Talianska koprodukcia ho vôbec nezvládla. Čakali zisk, ale ja dúfam, že sa ocitnú v hlbokej strate, aby si konečne uvedomili, že umelo predlžované veci nikoho nezaujímajú. 0%(13.12.2011)

• Zodd

Byla tu poklidnější atmosféra a Rex vždy všechny dostal, takže hlavní element originálu se podařilo přenést. Ani původní Komisař Rex nebyl žádný zázrak, ale Reginald holt chybí. Akorát mi uniká, co je s tím hromadným odpadováním rutinných krimi seriálů s nižším rozpočtem, ať jsou jakkoli naivní nebo podprahově moralizující (ovšem telenovely, soap opery a mnohé novodobé české seriály, to docela dost chápu).(4.10.2016)

• carl.oesch

Ne, tak tohle opravdu ne. Původního Rexe jsme měl jako oddechovku celkem rád, s každou řadou šla kvalita pomalu, ale jistě dolů, ale tohle? Vysloveně nesympatičtí hlavní představitelé, prachmizerné zápletky a člověk se slzou v oku vzpomíná na chvíle, když si říkal, že už ten Rex za mnoho nestojí (dokud byl u rakouské kriminálky ve Vídni). V první chvíli jsem byl zvědav, ale po třech dílech jsem to vzdal. Prostě, remaky se podaří málokdy, většinou to bývá průser jako hrom. A tohle je jenom jeden z dlouhé řady příkladů.(29.6.2018)

Já si nemohu pomoci, ale na rozdíl od mnohých se mi to líbí... Rex je neustále skvělý jako dříve a ani herci mi vůbec nevadí, naopak- když například porovnám s posledními sériemi starého Rexe, je to neskonale lepší! Ano, má to chyby a je to celkem naivní, ale to je každý seriál a tenhle je jeden z těch dobrých! Kdyby nebyl tenhle seriál "černý" jako naše některé české skvosty (Velmi křehké vztahy, Ordinace v Růžové zahradě...), dala bych 3 silnější hvězdy, ale takhle dávám 4 a ovládám se, abych na znamení protestu nedala 5...(8.12.2011)

• korbitch22

Měl sem tam dvě hvězdičky,páč sem pár dílu viděl a musel jsem uznat,že je to dááleko lepší než díly s těma dvěma nesympatickejma kokotama(ta ženská stim kudrnatym nařvanym prckem ;-D ) Díly s Moserem sem miloval a díly s Brantnerem sem si po čase taky oblíbil.SPOILER :-) když mi před lety odpráskli Mosera,plakal jsem několik týdnů a na Rexe na čas zanevřel..... to co jsem ale viděl nedávno v Návratu......aby mohli definitivně ukončit tuhle dlouholetou tradici,kde šikovnej ovčáček honí lumpíky....tak ho jeden italskej makarń zastřelil.....to není možný!Rex je mrtvej.....to sem zrudnul a mít po ruce toho italskýho špagetožrouta co to napsal....rozkoušuho k smrti.Jedna velká éra,mého kdysi nejoblíbenějšího seriálu skončila nejhuř jak mohla...pche!(30.6.2011)

• - V roce 2007 odkoupila práva na seriál italská televize. (M.B)

• - Hudbu nahrál Český národní symfonický orchestr. (patrik1177)

• - Televize RAI zrušila seriál v roce 2015 po 8 sériích kvůli nízké sledovanosti. (patrik1177)