Návrat komisaře Rexe (TV seriál)

• Česko

Komisař Rex na stopě

• Itálie

Il commissario Rex

Komisár Rex: Opäť v akcii

Komisár Rex

Krimi

Itálie, 2008, 91x45 min (Alternativní: 90 min)

Kaspar Capparoni, Ettore Bassi, Francesco Arca, Fabio Ferri, Domenico Fortunato, Pilar Abella, Martin Weinek, Denise Zich, Irina Wanka, Hary Prinz, Fritz Karl, Emilia Verginelli, Sarah Maestri, Lavinia Longhi, Claudia Zanella, Patrick Rapold, Jeanne Tremsal, Gaetano Aronica, Mattia Sbragia, Laurence Rupp, Orso Maria Guerrini, Milena Vukotic, Ray Lovelock, Juergen Maurer, August Schmölzer, Valentina Carnelutti, Mimosa Campironi, Giovanni Visentin, Cinzia Monreale, Anna Foglietta, Rainer Egger, Magdalena Kronschläger, Matthew Scurfield, Wolfram Berger, Michael Steinocher, Victoria Larchenko, Augusto Zucchi, Hal Yamanouchi, Giorgio Caputo, Eva Kuen, Fabrizio Bucci, Adriano Chiaramida, Simona Borioni, Elena Cucci, Mehdi Moinzadeh, Valentina Valsania, Gertraud Jesserer, Alina Nedelea, Alessandro Borghi, Portelli Paul, Edward Mercieca, Pierluigi Coppola, Eliana Miglio, Pier Giorgio Bellocchio, Silvia Wohlmuth, Dario Aita, Ralph Palka, Michael Menzel, Thierry Toscan, Giorgia Sinicorni, Alexander Wächter, Natali Seelig, Max Meyr, Marina Rocco, Nikolai Ritzkowsky, Manfred Stadlmann, Roberto Alpi, Sandra Collodel, Maria Gundolf, Emel Heinreich, Serkan Kaya, Davide Paganini, Brando Pacitto, Gioia Libardoni, Sandro Dori, Rinaldo Talamonti, Franco Trevisi, Gerhard Zemann, Armando De Razza, Elisabetta Rocchetti, Anna Ferzetti, Martina Poel, Elisabetta Pellini, Rimi Beqiri, Enrico Lo Verso, Barbara Ricci, Simona Caparrini, Euridice Axen, Camilla Diana, Gianluca Testa, Irena Goloubeva, Hermann Maier, Chiara Gensini, Giampiero Mancini, Nike van der Let, Alessandro Cremona, Lola Pagnani, Ugo Piva, Antonio Friello, Francis Pardeilhan, Rosaria Russo, Ciro Scalera, Robert Madison, Enzo Marino Bellanich, Fabio Galli, Umberto Smaila, Vincenzo Cantatore
  • korbitch22

Měl sem tam dvě hvězdičky,páč sem pár dílu viděl a musel jsem uznat,že je to dááleko lepší než díly s těma dvěma nesympatickejma kokotama(ta ženská stim kudrnatym nařvanym prckem ;-D ) Díly s Moserem sem miloval a díly s Brantnerem sem si po čase taky oblíbil.SPOILER :-) když mi před lety odpráskli Mosera,plakal jsem několik týdnů a na Rexe na čas zanevřel..... to co jsem ale viděl nedávno v Návratu......aby mohli definitivně ukončit tuhle dlouholetou tradici,kde šikovnej ovčáček honí lumpíky....tak ho jeden italskej makarń zastřelil.....to není možný!Rex je mrtvej.....to sem zrudnul a mít po ruce toho italskýho špagetožrouta co to napsal....rozkoušuho k smrti.Jedna velká éra,mého kdysi nejoblíbenějšího seriálu skončila nejhuř jak mohla...pche!(30.6.2011)

• tommy187

Je to už tak. Keď niekto spraví úspešný film, seriál, reality show - to je jedno ... a robí sa jeho napodobenina či pokračovanie je vysoká pravdepodobnosť, že to bude podstatne horšie a, že to bude veľký prepadák. Niečo podobné sa stalo aj v tomto seriáli. Skvelé rakúske časti vystriedali podpriemerné /zdôrazňujem NIE zlé/ diely z Talianska. Hudba je dobrá, Rex je samozrejme skvelý, aj K. Capparoni je sympatický. Ale celé to spracovanie už nie je to čo bolo. Asi si talianskí tvorcovia neuvedomili, že táto séria seriálu bude veľmi porovnávaná s tými prvými ...(9.3.2013)

• Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Efekty 4/10/// +dobrá hudba v závěrečné honičce, celkem sympaťák ten Kaspar Capparoni, občas se najde hezký nebo vtipný moment -má to velmi řidké zápletky, slabé záporáky, spoustu chyb a nelogičností/// Jako fanoušek Rexe mi bylo líto, že tento seriál po 8 řadách ukončili. S návratem komisaře Rexe jsem už nepočítal a myslím si, že ani přijít nemusel. Dnes už nemá tento psí hrdina co ukázat a nabídnout. Navíc je na seriálu jasně patrné, že vše je jen naoko udělané, tak akorát na psa, aby to byl schopen zvládnout. Dnes už nikoho neohromí scéna kdy Rex vyběhne po zločincovi, náhodou má vždy poblíž něco po čem může vyskočit a padoucha srazit a pak už stačí si na něj jen lehnout a padlouch nemá šanci. Opravdu úsměvné když to řeknu slušně. Samotné zápletky a vyšetřování opravdu za nic nestojí. Různé legrácky jsou na úrovní Rexe z prvních řad, kdyžto dnešní divák je už dávno někde jinde. První řadu (v TV jako Návrat komisaře Rexe IX) jsem zhlédl skoro celou. Dáno i tím, že to vysílali v dobrém čase v 20:00 večer. Avšak pro druhou řadu (v TV jako Návrat komisaře Rexe X) si vybrali všední den dopoledne a to je myslím celkem pasé. Vlastně upřímně doufám, že se Rex už nevrátí, nechci si kazit ten příjemný nostalgický dojem z původního seriálu./// Celkem 42%///(17.9.2009)

Možno som asi jediná, ale táto talianska verzia Rexa sa mi páči ešte o niečo viac, než tá rakúska. Mne to prišlo úplne iné. Epizódy majú hlbší, emočnejší dej aj hudbu, než v predošlých sériách a každá epizóda ma niečím dojala. Takisto aj nový Rexov pán mi je sympatickejší, než tí predošlí. Ja osobne uprednostňujem túto novú verziu, aj keď tie staré série mám tiež rada.(4.9.2011)

• dobso

Toto je typický príklad toho, ako sa dá zničiť dobrý seriál umelým predĺžením. Vážne, po prvých dvoch dieloch som ho radšej ani nezapol. Talianska koprodukcia ho vôbec nezvládla. Čakali zisk, ale ja dúfam, že sa ocitnú v hlbokej strate, aby si konečne uvedomili, že umelo predlžované veci nikoho nezaujímajú. 0%(13.12.2011)

• - Seriál byl vysílán ve 104 zemích. (mar48)

• - Rexe hraje německý ovčák pravým jménem Henry. Ten prošel zhruba půlročním výcvikem, než se začalo se samotným natáčením. (Stocki)

• - Kaspar Capparoni, představitel komisaře Lorenza Fabriho, odešel ze seriálu kvůli rozdílným názorům s tvůrci. Chtěl, aby byl seriál více ironický, zábavný a lehčí, zatímco tvůrci chtěli nasadit seriálu vážnější notu typickou pro italské krimi seriály. (mar48)