Epizody(25)

Skromná středoškolačka Jan-di se postaví rozmazlenému boháčovi, který patří k nejvlivnější partě na škole, a nakonec se do něj zamiluje. (Netflix)

Pethushka

Zajímavé je, že moje hodnocení se nachází někde mezi 3 - 5*, ale 4* to nejsou. A já se stále nedokážu rozhodnout. Jistě ale vím, že jsem při sledování byla plná emocí, které možná ani neexistují. Vím, že jsem prosila obraz na plátně, aby už se hlavní hrdina vzpamatoval. Vím, že mi zářily oči při každém tónu Almost Paradise. Vím, že nekonečně obdivuji vzhled i herecké výkony Min-ho Lee a že Bum Kim je jako obrázek. A také vím, že jsem 20 dílů zhlédla za jeden den. K happy endu jsem se ale občas musela hodně prokousávat a trpět (!!!!). I když byla spousta scén zbytečně natahovaná, nakonec jsem byla neuvěřitelně šťastná. Tenhle seriál se mi dostal do srdce a pak ho začal mačkat. Byly chvilky, kdy jsem myslela, že to nedopadne tak jak si představuji. Nedovedla jsem si ale představit, co by to se mnou udělalo. Takže za tu moc ovládnout člověka a udržet ho hodiny u televize, dávám 5*. Ale znovu to trápení nepodstoupím..a nebo ano? ()

Zíza

O malinko delší a o malinko lepší než japonská verze. Pomalu to vypadá, že bohatí trpějí nejvíce, ale to nevadí, protože je čeká happy end na prosluněné pláži, že jo... a taky se mi zdá, že náš milý Goo Joon Pyo ztrácel na kudrnatosti hezky díl za dílem. Některé scény byly až příliš dlouhé. Tak a tím končí všechno, na co bych si mohla stěžovat. Zbytek byl pro mě na jedničku. Hudba - stahuju OST. Možná, snad mi přišlo, jako by si herci nastudovali Hana Yori Dango, protože některé jejich výrazy a ksichtění byly úplně stejné. Ale proč ne, nevadilo mi to. Doufala jsem, že se tady budu moct vychloubat, jak jsem to dala všechno na jeden zátah, ale po 23. dílech (ano, nespala jsem více jak 24 hodin :D) mé oči začaly protestovat a já se musela na chvíli rozloučit. Nevadí, aspoň jsem si ty poslední dvě epizody užila vyspaná ^___^ Bylo to pěkné, byly tam mrchy, přišli hajzlové i gentlemani, viděli jsme dojemné i veselé scény. Usmívali se s nimi, možná plakali, měli z nich husí kůži. Nelituju toho, že jsem s nima strávila celý den, i když jsem věděla jak to dopadne, nemohla jsem to prostě jen tak vypnout a dělat něco jiného. Slabších 5* //// 21. 8.2013 O tři roky a půl jsme to viděla znovu. Páni, to už je to taková doba? A musím snižovat o jednu hvězdičku. Co mě tenkrát tolik pohltilo se pro mě ztratilo v přemíře patosu a špatného hraní Hyun-joong Kima.I tentokrát jsem se u toho ovšem dobře bavila a užívala si seriál. Spousta pozitiv totiž zůstalo. A tak dále, a tak dále; jsme v Koreji a základ je japonský příběh… Přeloženo. ()

Tsuki

Nechci působit příliš zaujatě, protože jsem fanouškem japonské (původnější) verze, ale i když jsem se na tohle dokoukala až úplně do konce, nemyslím si, že si to zaslouží lepší než průměrné hodnocení. A to je co říct, protože zpočátku jsem myslela, že tomu dám tak jednu, max. dvě hvězdy. Prvních zhruba šest dílů jsem u toho vysloveně trpěla. Od začátku mi to přišlo hrozně přehnané a nadnesené, a všechny postavy mě otravovaly. Zatímco Inoue Mao v Hana Yori Dango mi byla hodně sympatická, i když se taky nedala vzhledem zařadit mezi klasické krásky, tady mi představitelka Jan Di přišla opravdu nehezká a nezajímavá. Postupně jsem si na ni sice zvykla, ale musím říct, že ve většině účesech vypadala jak stará bába. Paradoxně nejvíc jí to slušelo, když ji vlasy vidět nebyly (třeba při plavání), což je docela zvláštní. Jun Pyo jako protiklad Domyojiho mě taky zpočátku přiliš nezaujal (i když musím uznat, že některými rysy se MatsuJunovi podobá), hlavně myslím, že mu ty vlasy skutečně museli vždycky natočit, protože na rozdíl od MatsuJuna nemá, zdá se, přirozeně vlnité vlasy. No a Ji Hoo jako protiklad Ruie z HYD mi zpočátku přišel jako katastrofa. Kdykoliv na něj byl záběr, jeho výraz mi připomínal leklou rybu. Naštěstí si zhruba v polovině seriálu ostříhal vlasy a hned vypadal o něco líp, i ten výraz se mu trochu zlepšil. Chci tím tedy říct, že zpočátku mě opravdu na tyhle postavy nebavilo koukat. Jediný, kdo se mi skutečně líbil hned od začátku, byl Yi Jung, který byl podobně hezký a šarmantní jako jeho japonský protějšek Nishikado Sojiro. Celou dobu se mi zdálo, že to Korejci skutečně přehánějí s tím, co všechno se do toho seriálu snaží nastrkat, ať už to byl hokej, závody aut, jízda na koni a kdesi cosi. Dějovou linku se snažili co nejvíc zdramatizovat a navíc natáhnout některými nezáživnými scénami a flashbacky. Přestože musím uznat, že zhruba v polovině mě konečně tahle korejská verze začala jakž takž bavit a zvykla jsem si na postavy i na hudbu (ta mě zpočátku se svým "almost paaaaradise!" docela vytáčela, ale později se mi zalíbila), délka dílů mi vadila až do úplného konce. Nechápu, proč korejci dělají díly delší než hodinu a musí tam strkat spoustu zbytečných scén. Mě osobně to pak snadno znudí... už v polovině dílu jsem většinou koukala na čas, kdy to konečně skončí. Mnohdy jsem se musela vysloveně nutit k tomu, to dokoukat. Navíc slibný rozjezd někdy v polovině zabil na několikrát "ukončený" konec. Mohlo to skončit i bez té ztráty paměti. Vím sice, že v japonské verzi to bylo taky, ale tady mi to přišlo už dost přehnané dávat to na konec, vzhledem k tomu, čím vším si tam už ty postavy takhle zdlouhavě prošly. Myslím, že Korejcům by prospěly dvě věci: Zaprvé, nesnažit se děj tak moc natahovat a zkrátit o něco jednotlivé díly. Zadruhé, přestat ve velkém kopírovat příběhy z Japonska a raději si vymyslet svou originální story (jestli se někdy příště kouknu na nějaký korejský seriál, raději si vyberu něco, co není remake, protože mě to pak o to víc vytáčí, co s tím Korejci provedli). Tohle pro mě byla ve výsledku zdlouhavá megalomanská telenovela, která má sice vizuálně čím zaujmout, ale do srdce se mi rozhodně nevryla. ~(3,0)~ () (méně) (více)

Jirka_Šč

Nejprve, co se mi nelíbilo. Na začátku mě velmi, ale velmi iritovala rodina hlavní hrdinky. A v samotném závěru jsem si říkal, že mohli výrazně zkrátit (zjednodušit/omezit) linii v nemocnici a bezprostředně po ní (přičemž bych ponechal scénu v bazénu pod vodou). Toto vše ale v mých očích nesnižuje maximální hodnocení. Při sledování Boys Over Flowers jsem mě celkový příjemný pocit, jako už dlouho ne. Nejsem si přesně jist, jak ho tvůrci dosáhli (protože místy je to docela drsné a kruté). Možná je tak výborný příběh. Konec konců, x verzí příběhu (anime, film, seriál, Čína, Taiwan, Japonsko, Korea) by toho mohlo být důkazem. Všechny hlavní postavy jsem si oblíbil. Nevnímal jsem nic nepřirozeně působícího, děj příjemně plynul. Minimum opakování. Několikrát vytáhli tvůrci z rukávu eso - novou postavu - pokaždé se mi líbila (přesněji - většinou byly úžasné). Posledních 10-15 dílů jsem měl touhu vidět v jednom kuse - takovou to mělo dynamiku (až na výše uvedený prvek nemocnice). Lee Min Ho byl krásný (divný, že to píšu vo chlapovi, že jo?), Koo Hye Sun mi hloubkou pohledu v některých okamžicích poslední třetiny filmu připomínala Rinko Kikuchi z Norského dřeva. Oči jako bezedné studny. ■ Nejoblíbenější song: Yearning of the Heart http://www.youtube.com/watch?v=x0PnbIsdoHs ■ Po druhém vidění: Aktuálně mezi trojicí mých nejoblíbenějších asijských seriálů. Koukatelné opakovaně :). ■ MV Allmost Paradise: http://www.youtube.com/watch?v=nGK1P5tUfh0 ■ MV Stand by Me http://www.youtube.com/watch?v=iNe93uYKrYc ■ Na YouTube je možné nalézt půlminutový alternativní konec (http://www.youtube.com/watch?v=1CRQyGqoEPw), ve kterém se ústřední dvojice rozběhne s ploutvemi na nohou a potápěčskými maskami do moře u břehu Nové Kaledonie. ()

ainny

Já nevím, co jsme - my ženský - těm Korejcům udělaly... Dokoukala jsem poslední díl - culila jsem se tu jako kretén a přitom mi tekly slzy jako hrachy. Připadám si jak vymačkanej citrón (nebo chcete-li jako Škopková sledujíc Angeliku). ;^) Ale teď vážně: První půlka dobrá, To jsem ještě zvládala dát díl a dost, ale ta druhá... to co se mi u Japonců táhlo mě tady vcuclo a nabralo parádní grády, takže kdyby čas dovolil, tak jsem si dala maratón a zkoukla ji snad jedním tahem, i když jsem vývoj děje dopředu znala. A to jsem se korejské verzi docela bránila myslíc si, že na japonskou to nemá. Trapný to omyl. Je ještě lepší - díky delší stopáži jsou postavy propracované víc do hloubky a každý z F4 má ve skříni svého kostlivce. Hlavní podraz "čarodějnice" je ještě mnohem horší a děsivější. Díky fantastické muzice mi nevadily ani flashbacky, kterých ke konci bylo docela dost. Snad jediné, co mi přišlo lepší ve verzi japonské bylo samotné finále. To bylo IMHO laděné v duchu začátku celého příběhu a víc strhující. Jo, a jsem fakt ráda, že jubilejní stý komentář mi vyšel zrovna na tohle. ;^) ()

Zelilu007

Po tom co jsem skoukla vše s JKS mne nejvíce zajímal právě tento seriál. Bála jsem se delší stopáže dílů a hlavně názvu. Avšak nedávejte na to, byla by škoda tuhle doramu nevidět. První shledání s Lee Min Hem a ne poslední, ale ty kudrdlinky? ):):) Kdo se mi tu ale nejvíce líbil, a který příběh mne začal více zajímat byl vztah (sladkého) Kim Buma s Kim So Eun. ()

togaf

Japonští herci mají lak na nehty, Korejci plastiky a u Ji Hooa se to fakt nepovedlo - ta pusa!!! Fuj. Ale jinak jsou chlapsi s F4 hezčí než jejich japonští předchůdci, takže jsem nakonec spokojená. Příběh je stejný, Jan Di je krapet ošklivější, ale stejně praštěná jako Makino, kluci jsou fajnoví, tak co víc si přát. ()

Tyckin

Excelentní začátek, ovšem už tam jsem si položil otázku, čím všech těch 25. dílů dílů zaplní aniž by šla kvalita dolů. Přeci jen bylo jasné, že to nádherné špičkování a dráždění mezi Jan Di a F4 nemůže vydržet tak dlouho. Neurvalá Jan Di byla úžasná, ty její ksichtíky jsem si vážně vychutnával, Jun Pyo byl jakýmsi zrcadlem v mužském provedení a když tito dva byli na scéně, ideálně spolu, nemělo to chybu. Další členové F4 si pochvalu zaslouží též, ač již hrály trochu vedlejší housle. Potrhlá rodinka někdy nudila, prostě mi nesedli a přišlo mi to přehnané. Během sledování došlo přesně na to, čeho jsem se obával. Bylo zcela zřejmé, že děj naplní zlá čarodějnice jež jim nepřeje a že dojde na přelétání od jednoho chlapce k druhému, ale i tohle je prostě na 25 dílů moc málo, tudíž čím dál tím víc docházelo na hloupé a nelogicky probíhající zápletky (např. řetízek na horách) a mnohdy až dějové vycpávky, množství „náhod“ už bylo též ukrutně nápadné a na to, že mělo jít o středoškoláky, do školy se chodilo opravdu velmi sporadicky, někdy snad i vůbec. Takže pokud to mám shrnout, byl by to opravdu fajn seriál, kdyby se pohyboval kolem 16 dílů, chudší děj z něho dělá jen solidní kousek. 75% ()

Martyska

Môj prvý kórejský seriál, ktorý som "zožrala" za tri dni, čo som bola chorá. Zo začiatku si ma úplne opantal, nemohla som sa dočkať na ďalšiu epizódu. Bolo to také milé, nevinné a Jun Pyova cholerická povaha dodávala šarm všetkému, čo spravil. Kamaráti z F4 ma dostali, prišli mi ako 4 druhy temperamentu podľa Hippokratesa, takže každý sa v nich nájde. Lenže potom sa to začalo neskutočne ťahať a prišlo mi to ako telenovela, ktorá si vynucuje ďalšie časti a pridáva úplne zbytočné intrigy. Neviem, prečo to tak natiahli, ale som rada, za každú zmysluplnú myšlienku, ktorá bola v tomto seriáli vyslovená. Za toto fakt veľké + Kórejcom. - "What's so hard about love? You simply grab the other person's hand and refuse to let go." Zo začiatku by som neváhala dať 5*, avšak musím byť v konflikte s tým, že to bolo príliš dlhé. A ešte jedna malá drobnosť. Chcem takého manžela, ako je Ji Hu! Prečo má taký krásny úsmev? ()

Andrea1717

Seriál o partičke snobských boháčov, ktorý si myslia, že svet im patrí, ale napriek tomu má každý z nich nejaké šrámy na duši, ktoré im uštedril život, o ktorom si ostatní myslia, že nemá žiadny kaz. Medzi nimi sa zjaví jedno neohrabané, nie oslňujúco krásne dievča, bez spoločenského vychovania a kúska ženskosti v sebe. Ako inak sa dvaja z partie boháčov do nej zamilujú a ona do nich. Je to také klišé a snobárna až je to skvelé. Uškŕňala som sa na naondulovaných vlasoch Li Min Hoa od začiatku do konca. Určite to stojí za pozretie. Je to ako na horskej dráhe citov. ()

rockwoman

Je možné si F4 a Lotosový květ neoblíbit? :-) Lotoska si mě získala okamžitě svou upřímností a spontálností. Korejci umí vytvářet poutavé příběhy & správně zacházet s emocema & vkládat chytlavé songy & vybírat si zajímavé herce a herečky. ()

skretik

výborný začiatok... Japonská verzia bola na začiatku super, ale na kórejskú zatiaľ nemá... hihihi ("What are you not satisfied about me? I´m good looking, I´m tall, I´m smart, I´m rich" ma dostalo :D)... po 2. epizóde na konci... áno, malo to svoje hlúpe zdĺhavé momenty, ale celkovo výborne urobené, výborne zahrané... veľmi dobre sa to pozeralo, zostávam pri príjemných 5* ()

Joann

Nesnáším tu její uřvanou rodinu!!! A ona se občas taky chová jak pěkná dilinka...Jinak ale docela příjemný romantika seriál...Ji-ho je favorit :) Jinak to byl můj první korejský seriál, takže trochu srdcovka :) ()

Mortemiss

Upozornění! Můj komentář obsahuje nadmíru spoilerů!!!!! Takže, kde bych měla začít, nejdřív tento seriál "vychválím" do nebe. Když jsem ho poprvé uviděla, vydržela jsem u něj sotva půl hodiny. Byla jsem překvapena vzhledem hlavní postavy, jejíž obličej připomíná osoby postižené downovým syndromem. Dále mě neskutečně lezla na nervy její příšerně nesympatická ukřičená rodina. Celkově mi tento seriál přišel jako fiasko, ale jelikož mám asijské seriály v oblibě, rozhodla jsem se mu dát další šanci za pár let, což jsem také učinila a rozhodně toho nelituji. Zkoukla jsem znovu první půl hodinu a jamile jsem se dostala na konec, věděla jsem, že chci vidět další. Po třech epizodách jsem se na něm stala závislá,obličej hlavní hrdinky mi přestal vadit, nejspíš to všechno zachránil Min ho Lee. Konečně se dostávám k ději samotného seriálu. Tento seriál je tak naivní, až se mi z toho chce plakat. Krásný, bohatý, namyšlený mladík, který rád šikanuje své spolužáky a navíc, jakoby toho už tak nebylo dost, vede elitní skupinu studentů s názvem F4, se zamiluje do ošklivého káčátka z chudé rodiny. Cca do 13 epizody jsem si užívala každý moment na 100%, ale jakmile hlavní hrdina odjel kamsi pryč, věděla jsem, že nastane "nečekaný" zvrat a to se také stalo. Znalci romantických seriálů či filmů mi dají zapravdu, že děj začal být až moc předvídatelný, nemluvě o ztrátě paměti v posledních dvou epizodách. V duchu jsem si říkala, už to mu chybí jen amnézie a najednou BUM a byla tam. Druhá polovina mi přišla hodně špatná, kdyby to skončilo v té horské chatě, byla bych nejšťastnější. Přesto musím dát 5*, protože jsem si tento seriál zamilovala. ()

Aluminium

Ach jaj, pri tejto K-drame som si musela poriadne utierať sliny. Hlavne pri Yoon Ji Hoo (Kim Hyun Joong) a So Yi Jung (Kim Bum). Síce nám táto dráma neponúka nič nové, veď tento dej bol spracovaný asi 2x a tuším sa plánuje aj čínska verzia. To však neznamená, že to nie je svojím spôsobom originálne. ()

Georgiana

Hodně chval padlo na toto dorama, tak jsem ho zapnula i já. Takhle..., je snadné si oblíbit ústřední F4 a sledovat pro nás poměrně nereálný příběh a když se to korejským filmařům podaří, tak není problém "vnutit" příběh každému. Zároveň chápu, když na to jednoduše někdo řekne: „blbost“, ale to už svědčí o celkovém přístupu ke korejským věcem. Najdete zde spoustu vtipných, romantických, smutných scén..., takže docela příjemná podívaná. Začátek je lepší, ale ani v další polovině seriálu kvalita výrazně neklesá. Vyloženě jsem se nenudila, ale v určitých momentech mě hlavní hrdinka spíš začala štvát, jelikož její nemotornost už mě lezla časem na nervy... Jak už psali jiní, tak ke konci začnete spíše s napětím sledovat vývoj vedlejšího páru, jelikož na 25 dílů večných nedorozumění, mezi ústřední dvojicí, už pravděpodobně neudrží vaší vřelou pozornost. Objektivně asi na 3 a půl hvězdy, ale zaokrouhluji nahoru, protože to má poměrně vyvážené díly a dost zápletek.. ()

Karala

Nebudu si nic namlouvat, je to vykonstruovaný románek pro děvčata, ale jak japonská, tak i korejská verze má své hlubší momenty a skvělý soundtrack. Bavilo mne to a stydět se za to nebudu. BBF je v mnoha ohledech rozhodně lepší než HYD, což jsem zpočátku nečekala, nechtělo se mi dívat na to samé v delší verzi, ale nakonec jsem opravdu ráda. Navíc na korejské chlapce byla opravdu radost pohledět.... ()

Radek.SCH

Vydrženo u toho celých pět dílů! Když jsem zjistil že bych to musel ještě 20x absolvovat, řekl jsem si, že taky nemusím vidět všechno. ()

kubka4

Seriál, který se mi velice špatně hodnotí. Na jednu stranu mi místy připadal příliš natahovaný a některé scény mohly určitě být vypuštěny. Na druhou stranu mě však chytil a nepustil, dokud jsem nezhlédl vše do poslední minuty. Nechyběla tomu ani dostatečná porce "vtipu". Když nad tím tak přemýšlím, tak se tomu nedá nic, kromě toho už dříve zmiňovaného natahování, vytknout. Ústřední dvojice výborná a zbytek taky nehrál vůbec špatně. Ale asi nikdy nepochopím, co všichni měli na Hyun Joong Kimovi a jeho vzhledu... Pokud to shrnu, tak je to výborný seriál, kterému za sebe dávám 5*, ale věřím, že se najde hodně lidí, kterým prostě nesedne. ()