Kgotboda namja (TV seriál)

• Jižní Korea

꽃보다 남자

Boys Before Flowers

Boys Over Flowers

Komedie / Drama / Romantický

Jižní Korea, 2009, 25x70 min

Po tom co jsem skoukla vše s JKS mne nejvíce zajímal právě tento seriál. Bála jsem se delší stopáže dílů a hlavně názvu. Avšak nedávejte na to, byla by škoda tuhle doramu nevidět. První shledání s Lee Min Hem a ne poslední, ale ty kudrdlinky? ):):) Kdo se mi tu ale nejvíce líbil, a který příběh mne začal více zajímat byl vztah (sladkého) Kim Buma s Kim So Eun.(26.5.2014)

Občas se to táhlo. Občas mě Jan Di vážně rozčilovala. Občas jsem se nemohla dočkat konce. Ale nakonec se to stalo mojí závislostí.. Pro mě osobně bylo krásné sledovat přátelství F4. Tahle čtyřka kamarádů byla prostě dokonalá. Také jsem šílená fanynka páru So Yi Jung & Chu Ga Eul :) (http://www.youtube.com/watch?v=FUcdFF-Tnag&feature=related)(16.2.2012)

Zajímavé je, že moje hodnocení se nachází někde mezi 3 - 5*, ale 4* to nejsou. A já se stále nedokážu rozhodnout. Jistě ale vím, že jsem při sledování byla plná emocí, které možná ani neexistují. Vím, že jsem prosila obraz na plátně, aby už se hlavní hrdina vzpamatoval. Vím, že mi zářily oči při každém tónu Almost Paradise. Vím, že nekonečně obdivuji vzhled i herecké výkony Min-ho Lee a že Bum Kim je jako obrázek. A také vím, že jsem 20 dílů zhlédla za jeden den. K happy endu jsem se ale občas musela hodně prokousávat a trpět (!!!!). I když byla spousta scén zbytečně natahovaná, nakonec jsem byla neuvěřitelně šťastná. Tenhle seriál se mi dostal do srdce a pak ho začal mačkat. Byly chvilky, kdy jsem myslela, že to nedopadne tak jak si představuji. Nedovedla jsem si ale představit, co by to se mnou udělalo. Takže za tu moc ovládnout člověka a udržet ho hodiny u televize, dávám 5*. Ale znovu to trápení nepodstoupím..a nebo ano?(4.9.2011)

O malinko delší a o malinko lepší než japonská verze. Pomalu to vypadá, že bohatí trpějí nejvíce, ale to nevadí, protože je čeká happy end na prosluněné pláži, že jo... a taky se mi zdá, že náš milý Goo Joon Pyo ztrácel na kudrnatosti hezky díl za dílem. Některé scény byly až příliš dlouhé. Tak a tím končí všechno, na co bych si mohla stěžovat. Zbytek byl pro mě na jedničku. Hudba - stahuju OST. Možná, snad mi přišlo, jako by si herci nastudovali Hana Yori Dango, protože některé jejich výrazy a ksichtění byly úplně stejné. Ale proč ne, nevadilo mi to. Doufala jsem, že se tady budu moct vychloubat, jak jsem to dala všechno na jeden zátah, ale po 23. dílech (ano, nespala jsem více jak 24 hodin :D) mé oči začaly protestovat a já se musela na chvíli rozloučit. Nevadí, aspoň jsem si ty poslední dvě epizody užila vyspaná ^___^ Bylo to pěkné, byly tam mrchy, přišli hajzlové i gentlemani, viděli jsme dojemné i veselé scény. Usmívali se s nimi, možná plakali, měli z nich husí kůži. Nelituju toho, že jsem s nima strávila celý den, i když jsem věděla jak to dopadne, nemohla jsem to prostě jen tak vypnout a dělat něco jiného. Slabších 5* //// 21. 8.2013 O tři roky a půl jsme to viděla znovu. Páni, to už je to taková doba? A musím snižovat o jednu hvězdičku. Co mě tenkrát tolik pohltilo se pro mě ztratilo v přemíře patosu a špatného hraní Hyun-joong Kima.I tentokrát jsem se u toho ovšem dobře bavila a užívala si seriál. Spousta pozitiv totiž zůstalo. A tak dále, a tak dále; jsme v Koreji a základ je japonský příběh… Přeloženo.(8.2.2010)

Já nevím, co jsme - my ženský - těm Korejcům udělaly... Dokoukala jsem poslední díl - culila jsem se tu jako kretén a přitom mi tekly slzy jako hrachy. Připadám si jak vymačkanej citrón (nebo chcete-li jako Škopková sledujíc Angeliku). ;^) Ale teď vážně: První půlka dobrá, To jsem ještě zvládala dát díl a dost, ale ta druhá... to co se mi u Japonců táhlo mě tady vcuclo a nabralo parádní grády, takže kdyby čas dovolil, tak jsem si dala maratón a zkoukla ji snad jedním tahem, i když jsem vývoj děje dopředu znala. A to jsem se korejské verzi docela bránila myslíc si, že na japonskou to nemá. Trapný to omyl. Je ještě lepší - díky delší stopáži jsou postavy propracované víc do hloubky a každý z F4 má ve skříni svého kostlivce. Hlavní podraz "čarodějnice" je ještě mnohem horší a děsivější. Díky fantastické muzice mi nevadily ani flashbacky, kterých ke konci bylo docela dost. Snad jediné, co mi přišlo lepší ve verzi japonské bylo samotné finále. To bylo IMHO laděné v duchu začátku celého příběhu a víc strhující. Jo, a jsem fakt ráda, že jubilejní stý komentář mi vyšel zrovna na tohle. ;^)(13.3.2012)

• - Spoiler: Na YouTube je možné nalézt půlminutový alternativní konec - "another ending scene", ve kterém se ústřední dvojice rozběhne s ploutvemi na nohou a potápěčskými maskami do moře u břehu Nové Kaledonie. (Jirka_Šč)

• - Seriál je kórejská verzia obľúbeného japonského anime/mangy Hana Yori Dango . (grania)

• - Na začátku osmnácté epizody se zobrazí kondolence za Jang Ja-yeon. Jednalo se o herečku, která v seriálu stvárnila roli Sunny, vůdkyni tří dívek šikanujících ve škole hlavní hrdinku (Koo Hye-sun). Jang Ja-yeon, sexuálně zneužívána prominentními osobnostmi a sužována depresemi, spáchala 7. 3. 2009 sebevraždu. K smutečnímu obřadu se dostavil celý štáb seriálu. (Jirka_Šč)