Kgotboda namja (TV seriál)

• Jižní Korea

꽃보다 남자

Boys Over Flowers

Boys Before Flowers

Komedie / Drama / Romantický

Jižní Korea, 2009, 25x70 min

Já nevím, co jsme - my ženský - těm Korejcům udělaly... Dokoukala jsem poslední díl - culila jsem se tu jako kretén a přitom mi tekly slzy jako hrachy. Připadám si jak vymačkanej citrón (nebo chcete-li jako Škopková sledujíc Angeliku). ;^) Ale teď vážně: První půlka dobrá, To jsem ještě zvládala dát díl a dost, ale ta druhá... to co se mi u Japonců táhlo mě tady vcuclo a nabralo parádní grády, takže kdyby čas dovolil, tak jsem si dala maratón a zkoukla ji snad jedním tahem, i když jsem vývoj děje dopředu znala. A to jsem se korejské verzi docela bránila myslíc si, že na japonskou to nemá. Trapný to omyl. Je ještě lepší - díky delší stopáži jsou postavy propracované víc do hloubky a každý z F4 má ve skříni svého kostlivce. Hlavní podraz "čarodějnice" je ještě mnohem horší a děsivější. Díky fantastické muzice mi nevadily ani flashbacky, kterých ke konci bylo docela dost. Snad jediné, co mi přišlo lepší ve verzi japonské bylo samotné finále. To bylo IMHO laděné v duchu začátku celého příběhu a víc strhující. Jo, a jsem fakt ráda, že jubilejní stý komentář mi vyšel zrovna na tohle. ;^)(13.3.2012)

O malinko delší a o malinko lepší než japonská verze. Pomalu to vypadá, že bohatí trpějí nejvíce, ale to nevadí, protože je čeká happy end na prosluněné pláži, že jo... a taky se mi zdá, že náš milý Goo Joon Pyo ztrácel na kudrnatosti hezky díl za dílem. Některé scény byly až příliš dlouhé. Tak a tím končí všechno, na co bych si mohla stěžovat. Zbytek byl pro mě na jedničku. Hudba - stahuju OST. Možná, snad mi přišlo, jako by si herci nastudovali Hana Yori Dango, protože některé jejich výrazy a ksichtění byly úplně stejné. Ale proč ne, nevadilo mi to. Doufala jsem, že se tady budu moct vychloubat, jak jsem to dala všechno na jeden zátah, ale po 23. dílech (ano, nespala jsem více jak 24 hodin :D) mé oči začaly protestovat a já se musela na chvíli rozloučit. Nevadí, aspoň jsem si ty poslední dvě epizody užila vyspaná ^___^ Bylo to pěkné, byly tam mrchy, přišli hajzlové i gentlemani, viděli jsme dojemné i veselé scény. Usmívali se s nimi, možná plakali, měli z nich husí kůži. Nelituju toho, že jsem s nima strávila celý den, i když jsem věděla jak to dopadne, nemohla jsem to prostě jen tak vypnout a dělat něco jiného. Slabších 5* //// 21. 8.2013 O tři roky a půl jsme to viděla znovu. Páni, to už je to taková doba? A musím snižovat o jednu hvězdičku. Co mě tenkrát tolik pohltilo se pro mě ztratilo v přemíře patosu a špatného hraní Hyun-joong Kima.I tentokrát jsem se u toho ovšem dobře bavila a užívala si seriál. Spousta pozitiv totiž zůstalo. A tak dále, a tak dále; jsme v Koreji a základ je japonský příběh… Přeloženo.(8.2.2010)

Excelentní začátek, ovšem už tam jsem si položil otázku, čím všech těch 25. dílů dílů zaplní aniž by šla kvalita dolů. Přeci jen bylo jasné, že to nádherné špičkování a dráždění mezi Jan Di a F4 nemůže vydržet tak dlouho. Neurvalá Jan Di byla úžasná, ty její ksichtíky jsem si vážně vychutnával, Jun Pyo byl jakýmsi zrcadlem v mužském provedení a když tito dva byli na scéně, ideálně spolu, nemělo to chybu. Další členové F4 si pochvalu zaslouží též, ač již hrály trochu vedlejší housle. Potrhlá rodinka někdy nudila, prostě mi nesedli a přišlo mi to přehnané. Během sledování došlo přesně na to, čeho jsem se obával. Bylo zcela zřejmé, že děj naplní zlá čarodějnice jež jim nepřeje a že dojde na přelétání od jednoho chlapce k druhému, ale i tohle je prostě na 25 dílů moc málo, tudíž čím dál tím víc docházelo na hloupé a nelogicky probíhající zápletky (např. řetízek na horách) a mnohdy až dějové vycpávky, množství „náhod“ už bylo též ukrutně nápadné a na to, že mělo jít o středoškoláky, do školy se chodilo opravdu velmi sporadicky, někdy snad i vůbec. Takže pokud to mám shrnout, byl by to opravdu fajn seriál, kdyby se pohyboval kolem 16 dílů, chudší děj z něho dělá jen solidní kousek. 75%(1.4.2018)

Japonští herci mají lak na nehty, Korejci plastiky a u Ji Hooa se to fakt nepovedlo - ta pusa!!! Fuj. Ale jinak jsou chlapsi s F4 hezčí než jejich japonští předchůdci, takže jsem nakonec spokojená. Příběh je stejný, Jan Di je krapet ošklivější, ale stejně praštěná jako Makino, kluci jsou fajnoví, tak co víc si přát.(19.9.2015)

výborný začiatok... Japonská verzia bola na začiatku super, ale na kórejskú zatiaľ nemá... hihihi ("What are you not satisfied about me? I´m good looking, I´m tall, I´m smart, I´m rich" ma dostalo :D)... po 2. epizóde na konci... áno, malo to svoje hlúpe zdĺhavé momenty, ale celkovo výborne urobené, výborne zahrané... veľmi dobre sa to pozeralo, zostávam pri príjemných 5*(13.3.2010)

• - Na začátku osmnácté epizody se zobrazí kondolence za Jang Ja-yeon. Jednalo se o herečku, která v seriálu stvárnila roli Sunny, vůdkyni tří dívek šikanujících ve škole hlavní hrdinku (Koo Hye-sun). Jang Ja-yeon, sexuálně zneužívána prominentními osobnostmi a sužována depresemi, spáchala 7. 3. 2009 sebevraždu. K smutečnímu obřadu se dostavil celý štáb seriálu. (Jirka_Šč)

• - Seriál je kórejská verzia obľúbeného japonského anime/mangy Hana Yori Dango . (grania)

• - Spoiler: Na YouTube je možné nalézt půlminutový alternativní konec - "another ending scene", ve kterém se ústřední dvojice rozběhne s ploutvemi na nohou a potápěčskými maskami do moře u břehu Nové Kaledonie. (Jirka_Šč)