poster

Kgotboda namja (TV seriál)

 • Jižní Korea

  꽃보다 남자

 • USA

  Boys Over Flowers

 • USA

  Boys Before Flowers

Komedie / Drama / Romantický

Jižní Korea, 2009, 25x70 min

 • Tyckin
  ****

  Excelentní začátek, ovšem už tam jsem si položil otázku, čím všech těch 25. dílů dílů zaplní aniž by šla kvalita dolů. Přeci jen bylo jasné, že to nádherné špičkování a dráždění mezi Jan Di a F4 nemůže vydržet tak dlouho. Neurvalá Jan Di byla úžasná, ty její ksichtíky jsem si vážně vychutnával, Jun Pyo byl jakýmsi zrcadlem v mužském provedení a když tito dva byli na scéně, ideálně spolu, nemělo to chybu. Další členové F4 si pochvalu zaslouží též, ač již hrály trochu vedlejší housle. Potrhlá rodinka někdy nudila, prostě mi nesedli a přišlo mi to přehnané. Během sledování došlo přesně na to, čeho jsem se obával. Bylo zcela zřejmé, že děj naplní zlá čarodějnice jež jim nepřeje a že dojde na přelétání od jednoho chlapce k druhému, ale i tohle je prostě na 25 dílů moc málo, tudíž čím dál tím víc docházelo na hloupé a nelogicky probíhající zápletky (např. řetízek na horách) a mnohdy až dějové vycpávky, množství „náhod“ už bylo též ukrutně nápadné a na to, že mělo jít o středoškoláky, do školy se chodilo opravdu velmi sporadicky, někdy snad i vůbec. Takže pokud to mám shrnout, byl by to opravdu fajn seriál, kdyby se pohyboval kolem 16 dílů, chudší děj z něho dělá jen solidní kousek. 75%(1.4.2018)

 • skretik
  *****

  výborný začiatok... Japonská verzia bola na začiatku super, ale na kórejskú zatiaľ nemá... hihihi ("What are you not satisfied about me? I´m good looking, I´m tall, I´m smart, I´m rich" ma dostalo :D)... po 2. epizóde na konci... áno, malo to svoje hlúpe zdĺhavé momenty, ale celkovo výborne urobené, výborne zahrané... veľmi dobre sa to pozeralo, zostávam pri príjemných 5*(13.3.2010)

 • ainny
  *****

  Já nevím, co jsme - my ženský - těm Korejcům udělaly... Dokoukala jsem poslední díl - culila jsem se tu jako kretén a přitom mi tekly slzy jako hrachy. Připadám si jak vymačkanej citrón (nebo chcete-li jako Škopková sledujíc Angeliku). ;^) Ale teď vážně: První půlka dobrá, To jsem ještě zvládala dát díl a dost, ale ta druhá... to co se mi u Japonců táhlo mě tady vcuclo a nabralo parádní grády, takže kdyby čas dovolil, tak jsem si dala maratón a zkoukla ji snad jedním tahem, i když jsem vývoj děje dopředu znala. A to jsem se korejské verzi docela bránila myslíc si, že na japonskou to nemá. Trapný to omyl. Je ještě lepší - díky delší stopáži jsou postavy propracované víc do hloubky a každý z F4 má ve skříni svého kostlivce. Hlavní podraz "čarodějnice" je ještě mnohem horší a děsivější. Díky fantastické muzice mi nevadily ani flashbacky, kterých ke konci bylo docela dost. Snad jediné, co mi přišlo lepší ve verzi japonské bylo samotné finále. To bylo IMHO laděné v duchu začátku celého příběhu a víc strhující. Jo, a jsem fakt ráda, že jubilejní stý komentář mi vyšel zrovna na tohle. ;^)(13.3.2012)

 • Martyska
  *****

  Môj prvý kórejský seriál, ktorý som "zožrala" za tri dni, čo som bola chorá. Zo začiatku si ma úplne opantal, nemohla som sa dočkať na ďalšiu epizódu. Bolo to také milé, nevinné a Jun Pyova cholerická povaha dodávala šarm všetkému, čo spravil. Kamaráti z F4 ma dostali, prišli mi ako 4 druhy temperamentu podľa Hippokratesa, takže každý sa v nich nájde. Lenže potom sa to začalo neskutočne ťahať a prišlo mi to ako telenovela, ktorá si vynucuje ďalšie časti a pridáva úplne zbytočné intrigy. Neviem, prečo to tak natiahli, ale som rada, za každú zmysluplnú myšlienku, ktorá bola v tomto seriáli vyslovená. Za toto fakt veľké + Kórejcom. - "What's so hard about love? You simply grab the other person's hand and refuse to let go." Zo začiatku by som neváhala dať 5*, avšak musím byť v konflikte s tým, že to bolo príliš dlhé. A ešte jedna malá drobnosť. Chcem takého manžela, ako je Ji Hu! Prečo má taký krásny úsmev?(27.3.2016)

 • Zelilu007
  *****

  Po tom co jsem skoukla vše s JKS mne nejvíce zajímal právě tento seriál. Bála jsem se delší stopáže dílů a hlavně názvu. Avšak nedávejte na to, byla by škoda tuhle doramu nevidět. První shledání s Lee Min Hem a ne poslední, ale ty kudrdlinky? ):):) Kdo se mi tu ale nejvíce líbil, a který příběh mne začal více zajímat byl vztah (sladkého) Kim Buma s Kim So Eun.(26.5.2014)

 • - Na začátku osmnácté epizody se zobrazí kondolence za Jang Ja-yeon. Jednalo se o herečku, která v seriálu stvárnila roli Sunny, vůdkyni tří dívek šikanujících ve škole hlavní hrdinku (Koo Hye-sun). Jang Ja-yeon, sexuálně zneužívána prominentními osobnostmi a sužována depresemi, spáchala 7. 3. 2009 sebevraždu. K smutečnímu obřadu se dostavil celý štáb seriálu. (Jirka_Šč)

 • - Spoiler: Na YouTube je možné nalézt půlminutový alternativní konec - "another ending scene", ve kterém se ústřední dvojice rozběhne s ploutvemi na nohou a potápěčskými maskami do moře u břehu Nové Kaledonie. (Jirka_Šč)

 • - Seriál je kórejská verzia obľúbeného japonského anime/mangy Hana Yori Dango . (grania)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace