Kgotboda namja (TV seriál)

• Jižní Korea

꽃보다 남자

Boys Over Flowers

Boys Before Flowers

Komedie / Drama / Romantický

Jižní Korea, 2009, 25x70 min

Po tom co jsem skoukla vše s JKS mne nejvíce zajímal právě tento seriál. Bála jsem se delší stopáže dílů a hlavně názvu. Avšak nedávejte na to, byla by škoda tuhle doramu nevidět. První shledání s Lee Min Hem a ne poslední, ale ty kudrdlinky? ):):) Kdo se mi tu ale nejvíce líbil, a který příběh mne začal více zajímat byl vztah (sladkého) Kim Buma s Kim So Eun.(26.5.2014)

Nejprve, co se mi nelíbilo. Na začátku mě velmi, ale velmi iritovala rodina hlavní hrdinky. A v samotném závěru jsem si říkal, že mohli výrazně zkrátit (zjednodušit/omezit) linii v nemocnici a bezprostředně po ní (přičemž bych ponechal scénu v bazénu pod vodou). Toto vše ale v mých očích nesnižuje maximální hodnocení. Při sledování Boys Over Flowers jsem mě celkový příjemný pocit, jako už dlouho ne. Nejsem si přesně jist, jak ho tvůrci dosáhli (protože místy je to docela drsné a kruté). Možná je tak výborný příběh. Konec konců, x verzí příběhu (anime, film, seriál, Čína, Taiwan, Japonsko, Korea) by toho mohlo být důkazem. Všechny hlavní postavy jsem si oblíbil. Nevnímal jsem nic nepřirozeně působícího, děj příjemně plynul. Minimum opakování. Několikrát vytáhli tvůrci z rukávu eso - novou postavu - pokaždé se mi líbila (přesněji - většinou byly úžasné). Posledních 10-15 dílů jsem měl touhu vidět v jednom kuse - takovou to mělo dynamiku (až na výše uvedený prvek nemocnice). Lee Min Ho byl krásný (divný, že to píšu vo chlapovi, že jo?), Koo Hye Sun mi hloubkou pohledu v některých okamžicích poslední třetiny filmu připomínala Rinko Kikuchi z Norského dřeva. Oči jako bezedné studny. ■ Nejoblíbenější song: Yearning of the Heart http://www.youtube.com/watch?v=x0PnbIsdoHs ■ Po druhém vidění: Aktuálně mezi trojicí mých nejoblíbenějších asijských seriálů. Koukatelné opakovaně :). ■ MV Allmost Paradise: http://www.youtube.com/watch?v=nGK1P5tUfh0 ■ MV Stand by Me http://www.youtube.com/watch?v=iNe93uYKrYc ■ Na YouTube je možné nalézt půlminutový alternativní konec (http://www.youtube.com/watch?v=1CRQyGqoEPw), ve kterém se ústřední dvojice rozběhne s ploutvemi na nohou a potápěčskými maskami do moře u břehu Nové Kaledonie.(25.6.2013)

Japonští herci mají lak na nehty, Korejci plastiky a u Ji Hooa se to fakt nepovedlo - ta pusa!!! Fuj. Ale jinak jsou chlapsi s F4 hezčí než jejich japonští předchůdci, takže jsem nakonec spokojená. Příběh je stejný, Jan Di je krapet ošklivější, ale stejně praštěná jako Makino, kluci jsou fajnoví, tak co víc si přát.(19.9.2015)

Excelentní začátek, ovšem už tam jsem si položil otázku, čím všech těch 25. dílů dílů zaplní aniž by šla kvalita dolů. Přeci jen bylo jasné, že to nádherné špičkování a dráždění mezi Jan Di a F4 nemůže vydržet tak dlouho. Neurvalá Jan Di byla úžasná, ty její ksichtíky jsem si vážně vychutnával, Jun Pyo byl jakýmsi zrcadlem v mužském provedení a když tito dva byli na scéně, ideálně spolu, nemělo to chybu. Další členové F4 si pochvalu zaslouží též, ač již hrály trochu vedlejší housle. Potrhlá rodinka někdy nudila, prostě mi nesedli a přišlo mi to přehnané. Během sledování došlo přesně na to, čeho jsem se obával. Bylo zcela zřejmé, že děj naplní zlá čarodějnice jež jim nepřeje a že dojde na přelétání od jednoho chlapce k druhému, ale i tohle je prostě na 25 dílů moc málo, tudíž čím dál tím víc docházelo na hloupé a nelogicky probíhající zápletky (např. řetízek na horách) a mnohdy až dějové vycpávky, množství „náhod“ už bylo též ukrutně nápadné a na to, že mělo jít o středoškoláky, do školy se chodilo opravdu velmi sporadicky, někdy snad i vůbec. Takže pokud to mám shrnout, byl by to opravdu fajn seriál, kdyby se pohyboval kolem 16 dílů, chudší děj z něho dělá jen solidní kousek. 75%(1.4.2018)

Môj prvý kórejský seriál, ktorý som "zožrala" za tri dni, čo som bola chorá. Zo začiatku si ma úplne opantal, nemohla som sa dočkať na ďalšiu epizódu. Bolo to také milé, nevinné a Jun Pyova cholerická povaha dodávala šarm všetkému, čo spravil. Kamaráti z F4 ma dostali, prišli mi ako 4 druhy temperamentu podľa Hippokratesa, takže každý sa v nich nájde. Lenže potom sa to začalo neskutočne ťahať a prišlo mi to ako telenovela, ktorá si vynucuje ďalšie časti a pridáva úplne zbytočné intrigy. Neviem, prečo to tak natiahli, ale som rada, za každú zmysluplnú myšlienku, ktorá bola v tomto seriáli vyslovená. Za toto fakt veľké + Kórejcom. - "What's so hard about love? You simply grab the other person's hand and refuse to let go." Zo začiatku by som neváhala dať 5*, avšak musím byť v konflikte s tým, že to bolo príliš dlhé. A ešte jedna malá drobnosť. Chcem takého manžela, ako je Ji Hu! Prečo má taký krásny úsmev?(27.3.2016)

• - Seriál je kórejská verzia obľúbeného japonského anime/mangy Hana Yori Dango . (grania)

• - Na začátku osmnácté epizody se zobrazí kondolence za Jang Ja-yeon. Jednalo se o herečku, která v seriálu stvárnila roli Sunny, vůdkyni tří dívek šikanujících ve škole hlavní hrdinku (Koo Hye-sun). Jang Ja-yeon, sexuálně zneužívána prominentními osobnostmi a sužována depresemi, spáchala 7. 3. 2009 sebevraždu. K smutečnímu obřadu se dostavil celý štáb seriálu. (Jirka_Šč)

• - Spoiler: Na YouTube je možné nalézt půlminutový alternativní konec - "another ending scene", ve kterém se ústřední dvojice rozběhne s ploutvemi na nohou a potápěčskými maskami do moře u břehu Nové Kaledonie. (Jirka_Šč)