poster

Poslední hvězdný bojovník

 • anglický

  The Last Starfighter

Komedie / Rodinný / Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1984, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rominator
  ***

  Alex Rogan (Lance Guest) často hraje videohru Starfighter a stává se hráčem, který dosáhl nejvyššího skóre. Krátce poté potkává tajemného muže Centauri (Robert Preston), který o sobě tvrdí, že je vynálezcem hry. Centauri pozve Alexe do své mobilní kanceláře a ujíždí s ním neznámo kam... Ve filmu se objeví mnoho záběrů vesmírných lodí vyrenderovaných na počítači a vzhledem k době natáčení to v HD vypadá obstojně i dnes. Příběh je takový jednoduchý a vyloženě ničím nepřekvapí.(11.9.2016)

 • Joe321
  ****

  Klasický (rozumíme dobrý) osmdesátkový scífko s příběhem několikrát viděným (SW plus Tron, nějak tak). Zároveň naivní, ale i pohádkové. Ačkoliv se nekoná žádné překvapení, tak Lance Guest je sympaťák, hezky se na to kouká, má to pár pěkných detailů a baví. Alespoň mě. -"Greetings, Starfighter. You have been recruited by the Star League to defend the frontier against Xur and the Ko-Dan armada."(13.8.2011)

 • zdenek1973
  *****

  80 roky!!! Kino mého mládí ,toje poslední hvězdný bojovník!!!! Vynikající sc-fi film režiséra Nick Castleho,super triky,obsazení atd.Přesně takhle jsem to chtěl zažít i já jako náctiletý....Vlna 80tých sci-fi filmů je bezedná a má samé poklady!!! To co se natočilo v 80tých letech,tak to už se netočí a nejsou nápady!!!!(12.8.2011)

 • Kryton
  ****

  Zábavné sci-fi béčko (pro děti?), které jsem jako malý chtěl prožít. No neberte to > jste nejlepší ve staré arkádě a hned poté děláte to samé, ale v reálu. Triky jsou dnes úsměvné, story přímočará, ale ta zábava!!! V dnešní době by to bylo asi jako by nejlepší hráče WOW na nejvyšším lvl vzaly do fantasy světa, navlíkly těžkou zbroj a poslaly proti drakovi. Nebo CS hráči - ti by asi dostali slušně v reálu na zadek :D. Nemohu si pomoct, ale film je krásně hloupý a přímočarý. Spoilery!! Tařka během jednoho dne se náš hrdina dostane na planetu XY, vratí se na Zemi, běhém té doby dojde k útoku na základnu, zbyde jen on. Sám porazí celou flotilu. Dvě hvězdy jsem přidal za nostalgii a ultra blbou zábavou. Btw. uvítal bych po 25 letech sequel za 150 milionů, kde by se vedla válka proti Xurovi ve stylu SW.(9.1.2010)

 • blackJag
  ***

  Tohle mne jako caparta minulo, takže bez nostalgie sázím průměr. Neřeším úsměvné triky nebo povykrádaný hudební doprovod (není ovšem špatný), celé to ale mohlo být trošku nápaditější a s lepším závěrem (ten je dost trapný). Také modely vesmírných lodí a podoba futuro vozu (připomíná DeLorean z NÁVRATU DO BUDOUCNOSTI - že by se tu Zemeckis inspiroval?) postrádají originalitu a návrhářský glanc, který by přežil neúprosná desetiletí jako třeba modely z původních HVĚZDNÝCH VÁLEK... O herní podobu použitou ve filmu se postarala tehdy populární videoherní společnost ATARI. 50%(7.11.2011)

 • - V některých záběrech ze základny lze na obrazovce počítače spatřit mimozemské písmo, které je ve skutečnosti variací hebrejštiny. (HellFire)

 • - Hlas z videohry patří Robertu Prestonovi, který hrál postavu Centauri. (HellFire)

 • - Při natáčení sehrál významnou roli počítač. Jmenoval se Cray X-MP a byl ve své době nejvýkonnějším computerem na světě. Zhruba jedna pětina promítací doby vznikla uvnitř jeho paměťových médií. (Hans.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace