poster

Poslední hvězdný bojovník

 • anglický

  The Last Starfighter

Komedie / Rodinný / Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1984, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  **

  Tak tu môže zaúradovať snáď iba nostalgia a Posledného hviezdneho bojovníka som bohužiaľ ako dieťa/ranný teenager nevidel a dnes môžem iba krútiť hlavou/gúlať očami. V podstate ide o niečo v štýle Enderovej hry, iba čisto v komediálnom duchu, lenže baviť sa dnes už nie je príliš na čom. V podstate určené iba pre vtedajšiu cieľovku- teenagerov v Alexovom veku a nižšie, ktorí majú dnes 40- 50 a občas si chcú dobu svojej mladosti pripomenúť. Posledná hviezdna bitka je niečo, čo sa vskutku nevidí: triky, masky, logika boja, masaker ála Komando...kto nevidel, neuverí.(29.8.2018)

 • JohnCZ
  **

  To roztomilé předpotopní CGI a levné masky bych v pohodě zvládnul, ale primitivní scénář bez napětí, gradace a záporáka už nikoli. Tohle je opravdu jednoduchoučké sci-fíčko určené pro tehdejší děcka žijící arcade hrami, ale pro dnešního diváka to možná krom trošky nostalgie nic moc nenabízí. Obzvlášť v porovnání s o pár let starší Star Wars trilogií.(11.11.2018)

 • Spock
  ***

  Tohle je vážně klasika 80. let nejenom triková, ale řekl bych i stylem příběhu. Alex je skvělým hráčem jedné místní počítačové hry, která je ve skutečnosti simulátorem pro piloty vesmírných stíhaček na vzdálené planetě, celkem vtipné nemyslíte? :-) Každopádně se mu podaří vytvořit na této hře rekord a je vybrán jako pilot k obraně jiné planety před expanzivními sousedy. Místo něj je pak na zemi nasazen jeho dvojník, robot. Příjemná Sci-fi s komediálními prvky by neměla nikoho urazit.(13.6.2007)

 • blackJag
  ***

  Tohle mne jako caparta minulo, takže bez nostalgie sázím průměr. Neřeším úsměvné triky nebo povykrádaný hudební doprovod (není ovšem špatný), celé to ale mohlo být trošku nápaditější a s lepším závěrem (ten je dost trapný). Také modely vesmírných lodí a podoba futuro vozu (připomíná DeLorean z NÁVRATU DO BUDOUCNOSTI - že by se tu Zemeckis inspiroval?) postrádají originalitu a návrhářský glanc, který by přežil neúprosná desetiletí jako třeba modely z původních HVĚZDNÝCH VÁLEK... O herní podobu použitou ve filmu se postarala tehdy populární videoherní společnost ATARI. 50%(7.11.2011)

 • carodejb
  ****

  Tron+Star Wars+ Doctor Who na drogách a pre deti. Aj na tú dobu to museli byť smiešne (naozaj museli) triky. To je jedno. Kašlať na triky, nevýrazná réžia to kazí. Prípadne dabing. Inak by to bola pecka. Ale tak pre deti/ na zabitie času to postačí. Užijete si to hlavne ak máte slabosť pre teenegerov a space operu.(6.12.2014)

 • - Film byl natočen za 40 dní. (HellFire)

 • - Hlas z videohry patří Robertu Prestonovi, který hrál postavu Centauri. (HellFire)

 • - Při natáčení sehrál významnou roli počítač. Jmenoval se Cray X-MP a byl ve své době nejvýkonnějším computerem na světě. Zhruba jedna pětina promítací doby vznikla uvnitř jeho paměťových médií. (Hans.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace