Poslední hvězdný bojovník

The Last Starfighter

Komedie / Rodinný / Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1984, 96 min

Zábavné sci-fi béčko (pro děti?), které jsem jako malý chtěl prožít. No neberte to > jste nejlepší ve staré arkádě a hned poté děláte to samé, ale v reálu. Triky jsou dnes úsměvné, story přímočará, ale ta zábava!!! V dnešní době by to bylo asi jako by nejlepší hráče WOW na nejvyšším lvl vzaly do fantasy světa, navlíkly těžkou zbroj a poslaly proti drakovi. Nebo CS hráči - ti by asi dostali slušně v reálu na zadek :D. Nemohu si pomoct, ale film je krásně hloupý a přímočarý. Spoilery!! Tařka během jednoho dne se náš hrdina dostane na planetu XY, vratí se na Zemi, běhém té doby dojde k útoku na základnu, zbyde jen on. Sám porazí celou flotilu. Dvě hvězdy jsem přidal za nostalgii a ultra blbou zábavou. Btw. uvítal bych po 25 letech sequel za 150 milionů, kde by se vedla válka proti Xurovi ve stylu SW.(9.1.2010)

Tohle mne jako caparta minulo, takže bez nostalgie sázím průměr. Neřeším úsměvné triky nebo povykrádaný hudební doprovod (není ovšem špatný), celé to ale mohlo být trošku nápaditější a s lepším závěrem (ten je dost trapný). Také modely vesmírných lodí a podoba futuro vozu (připomíná DeLorean z NÁVRATU DO BUDOUCNOSTI - že by se tu Zemeckis inspiroval?) postrádají originalitu a návrhářský glanc, který by přežil neúprosná desetiletí jako třeba modely z původních HVĚZDNÝCH VÁLEK... O herní podobu použitou ve filmu se postarala tehdy populární videoherní společnost ATARI. 50%(7.11.2011)

Alex Rogan (Lance Guest) často hraje videohru Starfighter a stává se hráčem, který dosáhl nejvyššího skóre. Krátce poté potkává tajemného muže Centauri (Robert Preston), který o sobě tvrdí, že je vynálezcem hry. Centauri pozve Alexe do své mobilní kanceláře a ujíždí s ním neznámo kam... Ve filmu se objeví mnoho záběrů vesmírných lodí vyrenderovaných na počítači a vzhledem k době natáčení to v HD vypadá obstojně i dnes. Příběh je takový jednoduchý a vyloženě ničím nepřekvapí.(11.9.2016)

Tron+Star Wars+ Doctor Who na drogách a pre deti. Aj na tú dobu to museli byť smiešne (naozaj museli) triky. To je jedno. Kašlať na triky, nevýrazná réžia to kazí. Prípadne dabing. Inak by to bola pecka. Ale tak pre deti/ na zabitie času to postačí. Užijete si to hlavne ak máte slabosť pre teenegerov a space operu.(6.12.2014)

Klasický (rozumíme dobrý) osmdesátkový scífko s příběhem několikrát viděným (SW plus Tron, nějak tak). Zároveň naivní, ale i pohádkové. Ačkoliv se nekoná žádné překvapení, tak Lance Guest je sympaťák, hezky se na to kouká, má to pár pěkných detailů a baví. Alespoň mě. -"Greetings, Starfighter. You have been recruited by the Star League to defend the frontier against Xur and the Ko-Dan armada."(13.8.2011)

• Lance Guest

• - Při natáčení sehrál významnou roli počítač. Jmenoval se Cray X-MP a byl ve své době nejvýkonnějším computerem na světě. Zhruba jedna pětina promítací doby vznikla uvnitř jeho paměťových médií. (Hans.)

• - Jonathan R. Betuel sepisoval scénář při své práci taxikáře. (HellFire)

• - Hlas z videohry patří Robertu Prestonovi, který hrál postavu Centauri. (HellFire)