• Česko

• Francie

Zanechať Las Vegas

Drama / Romantický

Francie / Velká Británie / USA, 1995, 111 min

Dosud nepřekonaná nejlepší role Nicolase Cage. Jeho pojetí muže, jenž se rozhodl upít k smrti, je skutečně velmi, velmi věrohodné, ba dokonce může svádět k domněnce, že to Cage vlastně nehraje, ale prožívá. To ale není jediný výrazný aspekt, dokazující kvalitu tohoto filmu. Výrazný je také scénář, jenž má dobře zpracovanou psychologii postav. Svou roli bohužel nezvládla na 100 % Elizabeth Shue, která mi chvílemi připadala nějak odtažitá, nezaujatá. To je ale jen malá piha na celkovém dojmu.(4.9.2002)

Zajímavé a skvěle zahrané romantické drama o setkání dvou ztracených existencí. On se rozhodl vydat do Las Vegas se sympatickým úkolem uchlastat se k smrti. Ona si zde vydělává tím nejstarším možným řemeslem (pro nezasvěcené se jedná o prosituci). Absolutně odlišní lidé, přesto si však k sobě najdou cestu, která končí nehynoucí láskou. Celý film stojí hlavně na hereckém páru, kterému nemám co vytknout. Přesto nemůžu dát filmu větší hodnocení a je to zapříčeněné velice pomalou a utahanou režií a víceméně stereotypním příběhem, který nám ukazuje jak se postava Nicolase Cage stále více a více ničí.(6.7.2009)

baví mě tyhle snímečky, kdy zpomínám, že "někdo něco hraje".. baví a bolí mě koukat na bena, na jeho sebedestrukci, na jeho potěšení dostat se na dno láhve čehokoliv, hlavně zapomenout a nebýt sám se sebou.. ano, nicolas cage nehraje, on prostě je.. i když být ani nechce.. být někdy prostě kurevsky bolí..(13.6.2008)

Uchlastat se k smrti není zas tak blbej nápad, obzvlášť když s tím rozlejváním pomáhá docela pohledná, byť prodejná, samička. A člověk, který má hluboko do kapsy, nemusí jezdit hned až do Vegas, vždyť v našich končinách umíme stáčet tak výbornou pančovanou medicínu, že stačí mít jen krapet toho štěstí na správnou lahvinku a po půl litru tuzemáku podáme obdobně přesvědčivý herecký výkon, navíc se slepeckou holí, jako Nicolas Cage ..(2.9.2014)

Hodně depresivní film o závisloti na alkoholu a vlastně je trochu i o prostituci. Nicolas se fakt předvedl, role Bena patří k jeho nejlepším a opravdu jsem mu ji věřil. Elisabeth se taky snažila, ale bohužel jsem měl problém uvěřit motivu jejího chování. Hodnotím 4* a doporučuju zvláště těm, kteří znají Nicolase pouze z akčních filmů.(2.8.2009)

• - O scénář projevilo zájem několik hollywoodských studii, ale všechna jednání vždy zkrachovala na požadavku producentů přepsat konec do pozitivnějšího vyznění. Film byl nakonec za pouhé 4 miliony amerických dolarů natočen v produkci francouzské Lumiére. [Zdroj: Cinema] (kenny.h)

• - Autor předlohy John O'Brien spáchal dva týdny po začátku natáčení sebevraždu. Mike Figgis chtěl poté projekt přerušit, ale nakonec usoudil, že film bude dobrá památka na O'Briena. (CliffLee)

• - Během scény v kasinu Ben zařve "Snake Eyes". O pár let si Cage zahrál v hlavní roli stejnojmenného snímku. (Satan)