Láska nebeská

Epizody(6)

Mika je normální mladá středoškolačka snící o přenádherné, romantické lásce. A pak, jednoho dne, potkává Hira, svůj osud. Hiro je z davu vyčnívající, na blonďato obarvený, piercingem vybavený spolužák. Přestože Hiro násilím Miku políbí, přestože Mika z toho, že jí takový nevychovanec ukradl první polibek, bude nešťastná, je pozdě. Protože láska ty dva slepila dohromady. I když trpí, i když je jí ubližováno, čas strávený s Hirem bylo to nejkrásnější v jejím životě. (Zíza)

Recenze uživatele Jirka_Šč k tomuto seriálu (1)

Láska nebeská (2008)

Sněhuláček. ■ Způsob, jak se hlavní postavy tohoto filmu staví k životu, považuji za obdivuhodný. Není to film, při kterém by mi tekly slzy, přesto jsou a budou mnohé scény nezapomenutelné (běh se zapnutým telefonem ... sousto, které nebylo vloženo do úst ... modlitba na vánoce). První dva díly jsem přemýšlel, jestli vysoké hodnocení na ČSFD není přehnané, ale není. Ano, dá se polemizovat. Na blond odbarvený násilnický spolužák patří na první pohled mezi exempláře, se kterými by si žádná slušná dívka neměla nic začínat a dějový zvrat, který nastane na konci druhého dílu je také diskutabilní (nikoli z pohledu logiky děje). Nicméně. Lidé nejsou černobílí. Někdo může s pečlivě vybraným partnerem zažít kolaps a jiný může na první pohled s absolutně nevhodným jedincem prožít lásku svého života. Podstatné je, jak se lidé k osudu postaví nebo chtějí postavit. Vzhledem k tomu, jaký fenomén příběh v Japonsku způsobil (povídku si na mobilní telefon stáhlo 20 miliónů lidí), je jen a jen dobře, že se hrdinové příběhu chovají tak, jak se chovají. ■ Myslím, že překlad "Nebe lásky" by víc vystihoval anglické "Sky of Love". ■ SPOILER, SPOILER, SPOILER (!) Holčička, která se na konci na okamžik objeví, by podle obsahu knihy na Wikipedii měla být dcerou Miky a Hira. KONEC SPOILERU ■ Zveřejnil jsem blog o filmu a dostal zprávu s takovouto zpětnou vazbou: "Dnes som to dopozerala. Velmi sa mi to pacilo, slangovo povedane, moj styl kvalitneho filmu. Par krat som sa sice rozrevala, ale film sa dotykal citlivych tem. Japonska ako aj korejska kultura je mi blizka, a v tomto filme ten rozdiel oproti europskej bol uzasny." Nora ■ Video: Song ze seriálu, který mohu poslouchat znova a znova a znova: http://www.youtube.com/watch?v=FyPhpGMI6z8 ()