poster

Láska nebeská (TV seriál)

 • Japonsko

  Koizora

 • Japonsko

  恋空

 • USA

  Sky of Love

Drama

Japonsko, 2008, 4 h 48 min (Minutáž: 48 min)

Scénář:

Mucuki Watanabe

Hudba:

Šin Kóno
 • Dragoni
  ****

  || Koizora (恋空,Sky of Love) 6 * 48 min || Silný, emocemi nabitý příběh, podle skutečné události, který byl sepsán na mobilním telefonu, dívkou zvaná Mika, - poté do knižní románové podoby a následně i filmu a tohoto seriálového dramatu. Po shlédnutí seriálu jsem měl týden deprese a emočně mě to dost vzalo. Emočně silný, krásný milostný příběh. U posledního dílu jsem brečel jak malá holka :o). Krásný čistý příběh o lásce, který v divákovi zanechá hodně vzpomínek. 80 %(9.2.2010)

 • artemis2
  ****

  Včera som si pustila film, ktorý som z teraz pre mňa nepochopiteľných dôvodov bez povšimnutia skladovala asi rok, pričom som v podstate netušila o čom bude. Potrápil ma, naozaj veľmi a potrápil hlavne moje oči a emočnú stránku môjho ja. Neviem preto prečo som pokračovala v týraní samej seba a pustila si dnes jeho seriálové spracovanie... Som tomu ale koniec koncov rada, pretože mi najmä záverečná časť seriálu doplnila niektoré chýbajúce momenty, ktoré film neobsahoval. Skutočný príbeh lásky a trápenia Miky a Hira je neuveriteľne silný a dojímavý a v mojom hodnotení sa bohužiaľ nevyhnem porovnávaniu jeho spracovaní. V prípade seriálového spracovania ide o pomalšie plynúcu romancu ako tomu bolo vo filme (nakoniec pri vzatí do úvahy stopáž filmu v porovnaní so seriálom je to pochopiteľné) a v niektorých momentoch sa dej od toho filmového trochu odlišuje, čo však ale tomu seriálovému, až na jeden podľa môjho názoru dôležitý faktor, ktorý tu nebudem rozvádzať, nijak zásadným spôsobom neuberá na kvalite. Rada by som ale vedela ako to bolo naozaj, či tak ako to poňali vo filme alebo tak ako to bolo zobrazené v seriáli...Napriek všetkým kvalitám, ktoré seriál má a napriek tomu, že niektoré seriálové momenty sa mi oproti filmovým páčili viac, však vo mne filmové spracovanie, ako aj hlavná filmová herecká dvojica zanechali o niečo silnejšiu stopu, čo sa trochu odráža na mojom hodnotení. Jedno je ale isté, či už ide o film, alebo seriál, tento krásny príbeh sa mi hlboko vryl do pamäti a len tak ľahko naň asi nezabudnem. A i keď riskujem ďalšie slzavé údolie, pevne verím, že sa raz dostanem aj k jeho knižnej podobe. Silných 4,5*.(20.2.2010)

 • togaf
  ****

  Něco takhle citově vyděračského jsem už dlouho neviděla. Ale když ona to Koizora naprosto upřímně přiznává. Stejně tak je hned od začátku jasné, že Miku a Hira nečeká happy end. A přesto, že tohle všechno dopředu vím a obracím oči v sloup nad sladkobolnými řečmi, tak poslední díl stejně probrečím. Osudové lásky zkrátka musí končit tragicky.(29.1.2013)

 • Damnsinead
  ****

  Tenhle seriál jsem měla vidět o pár let dřív, teď už mě to tolik nebralo. Ze začátku jsem měla chuť nechat to plavat, seriály o zamilovaných středoškolačkách nejsou zrovna moje hobby. Ale vypadalo to na kvalitní seriál, takže jsem u toho zůstala, i když se vlastně nic světoborného nedělo. Koizora je příjemná oddychová záležitost, i s tím slzopudným koncem.(19.10.2012)

 • loveless
  *****

  Mika nastoupila na střední školu a teprve sní o velké lásce, když jí blonďatý Hiro ukradne její první polibek. Hned od první epizody je jasné, jak celý příběh dopadne (že tam bude hodně klišé) a že ti dva se do sebe samozřejmě totálně zamilují. Seriál natočený podle pravdivého příběhu a s titulní dvojicí, jejíž obsazení určitě dost pomohlo (kdo by ledacos nezkousl, kdyby se na něj culil Kódži Seto...). Moc se mi líbilo, zase jsem to dost rychle zkoukla, osušila i nějakou tu slzu, ocenila závěr s úsměvem a každopádně jsem dostala i nový náhled na interpretaci počasí. Píseň Ai no Uta, která v dorama hraje je definitivně skvělá. Kdybych před nějakými přibližně deseti dny nedokoukala Yokai ningen Bem, tak by mě to určitě emocionáně dostalo víc.(28.2.2015)

 • - Původní knihy se od října 2006 prodalo více než dva miliony kopií a stala se v Japonsku kulturním fenoménem. (kolibricek)

 • - Na role obou hlavních hrdinů se hlásilo více než 1 000 zájemců. (Jirka_Šč)