poster

Láska nebeská (TV seriál)

 • japonský

  Koizora

 • japonský

  恋空

 • anglický

  Sky of Love

Drama

Japonsko, 2008, 4 h 48 min (Minutáž: 48 min)

Scénář:

Mucuki Watanabe

Hudba:

Šin Kóno
 • Five By Five
  ****

  Päť rokov zo života jedného dievčaťa v piatich častiach... Niekto by si mohol pomyslieť, že to sa jej toho teda veľa neprihodilo, no opak je pravdou... Po prvej epizóde som to skoro nechal tak, no niekde v druhej som už bol chytený... Od tretej je to už naozaj dojímavý príbeh - osobne som nevedel, že podľa skutočných udalostí i keď mi prišiel naozaj uveriteľný...(23.5.2011)

 • Dragoni
  ****

  || Koizora (恋空,Sky of Love) 6 * 48 min || Silný, emocemi nabitý příběh, podle skutečné události, který byl sepsán na mobilním telefonu, dívkou zvaná Mika, - poté do knižní románové podoby a následně i filmu a tohoto seriálového dramatu. Po shlédnutí seriálu jsem měl týden deprese a emočně mě to dost vzalo. Emočně silný, krásný milostný příběh. U posledního dílu jsem brečel jak malá holka :o). Krásný čistý příběh o lásce, který v divákovi zanechá hodně vzpomínek. 80 %(9.2.2010)

 • Jirka_Šč
  *****

  Sněhuláček. ■ Způsob, jak se hlavní postavy tohoto filmu staví k životu, považuji za obdivuhodný. Není to film, při kterém by mi tekly slzy, přesto jsou a budou mnohé scény nezapomenutelné (běh se zapnutým telefonem ... sousto, které nebylo vloženo do úst ... modlitba na vánoce). První dva díly jsem přemýšlel, jestli vysoké hodnocení na ČSFD není přehnané, ale není. Ano, dá se polemizovat. Na blond odbarvený násilnický spolužák patří na první pohled mezi exempláře, se kterými by si žádná slušná dívka neměla nic začínat a dějový zvrat, který nastane na konci druhého dílu je také diskutabilní (nikoli z pohledu logiky děje). Nicméně. Lidé nejsou černobílí. Někdo může s pečlivě vybraným partnerem zažít kolaps a jiný může na první pohled s absolutně nevhodným jedincem prožít lásku svého života. Podstatné je, jak se lidé k osudu postaví nebo chtějí postavit. Vzhledem k tomu, jaký fenomén příběh v Japonsku způsobil (povídku si na mobilní telefon stáhlo 20 miliónů lidí), je jen a jen dobře, že se hrdinové příběhu chovají tak, jak se chovají. ■ Myslím, že překlad "Nebe lásky" by víc vystihoval anglické "Sky of Love". ■ SPOILER, SPOILER, SPOILER (!) Holčička, která se na konci na okamžik objeví, by podle obsahu knihy na Wikipedii měla být dcerou Miky a Hira. KONEC SPOILERU ■ Zveřejnil jsem blog o filmu a dostal zprávu s takovouto zpětnou vazbou: "Dnes som to dopozerala. Velmi sa mi to pacilo, slangovo povedane, moj styl kvalitneho filmu. Par krat som sa sice rozrevala, ale film sa dotykal citlivych tem. Japonska ako aj korejska kultura je mi blizka, a v tomto filme ten rozdiel oproti europskej bol uzasny." Nora ■ Video: Song ze seriálu, který mohu poslouchat znova a znova a znova: http://www.youtube.com/watch?v=FyPhpGMI6z8(6.3.2013)

 • Damnsinead
  ****

  Tenhle seriál jsem měla vidět o pár let dřív, teď už mě to tolik nebralo. Ze začátku jsem měla chuť nechat to plavat, seriály o zamilovaných středoškolačkách nejsou zrovna moje hobby. Ale vypadalo to na kvalitní seriál, takže jsem u toho zůstala, i když se vlastně nic světoborného nedělo. Koizora je příjemná oddychová záležitost, i s tím slzopudným koncem.(19.10.2012)

 • Zíza
  ****

  Už je to sice delší dobu, co jsem seriál viděla, ale jedno vím, každý díl ve mně zanechal nějakou silnou emoci. Film jsem neviděla, nesrovnávám. Ale jsem trochu zvědavá, jak to běželo tam. Rychleji? Tady to šlo krásnou plynulou chůzí k cíli, který byl jasný, přesto jsem se nevyhnula slzám, obzvláště když jsem věděla, že je to podle pravdivého příběhu. Bylo to opravdu dojemné :-) Přeloženo.(7.9.2009)

 • - Původní knihy se od října 2006 prodalo více než dva miliony kopií a stala se v Japonsku kulturním fenoménem. (kolibricek)

 • - Na role obou hlavních hrdinů se hlásilo více než 1 000 zájemců. (Jirka_Šč)