Láska nebeská (TV seriál)

• japonský

Koizora

• japonský

恋空

Sky of Love

Japonsko, 2008, 6x48 min

Mucuki Watanabe

Šin Kóno

Nevím co si mám myslet. Jak si tak pročítám komentáře, připadám si jako těžce bezcitný člověk, protože jsem dojatý vůbec nebyl. Některé části mi přišli strašně zdlouhavé a nudily mě a některé naopak příliš krátké. On to špatný seriál není, ale jaksi mě neoslovil. Dokonce jsem poslední dva díly ani nedokoukal. Nejspíš to je zpracováním. "Potřebuji důvod tomu, aby se mi něco nelíbilo?"(26.6.2015)

Jeden z nejlepších příběhů o lásce, jaké jsem měla příležitost v životě vidět. Možná se vám to chvílemi může zdát trochu klišovité, snad i trochu jako nějaké telenovela (jelikož jisté události se odehrávají snad až moc rychle a může to být i trochu šokující), ale pak je třeba si uvědomit, že se jedná o skutečný příběh. Protože žena jménem Mika skutečně existuje a svůj životní příběh zapsala do knihy, která se v Japonsku stala hitem. Proto byl příběh později zfilmován (2007) a následně taky převeden do tohoto seriálu (2008). U konečných dílů z toho přímo čišela nádhera a čistota, a i když seriál vůbec nedopadl typickým happy endem, jaký by člověk čekal u romatického příběhu, konec byl i tak krásný a myslím, že všechny nezatvrzelé povahy musí na konci Mice nutně přát šťastný život. Mě celý příběh dostal do takové míry, že jsem si hned koupila i knihu, a až se ještě o něco zlepším v japonštině, mám v plánu si ji přečíst. Stejně tak mám v plánu vidět někdy i film, pro srovnání. :) ~(4,7)~(25.8.2010)

Tak krásný seriál. Ještě v průběhu druhé epizody jsem přemáhala chuť to vzdát a vypnout. Připadalo mi to jako začátek seriálu, který se zabývá životem ztřeštěných středoškolaček a jejich trápením s první láskou, což sice v japonském seriálu nemusí být vždy špatné téma, ale od Koizory jsem přece jen čekala něco víc. V duchu jsem přemítala, proč právě „Láska nebeská“, zdálo se mi to spíše jako nešťastný příběh mladé ženy, která věří v dokonalou lásku a bezmezně se trápí tím, že se zamilovala právě do někoho, kdo jí splnění jejích snů nedokáže a ani nechce splnit, do egoistického, namyšleného násilníka. Záhy jsem však poznala, že seriál je hoden svému názvu a pár skutečně spojuje to, co by každý z nás chtěl prožít. Příběh je čistý jako křišťálová voda a plný nebeské lásky a lidského štěstí a radosti, které z ní pramení, stejně jako trápení a hluboký žal. V jednu chvíli jsem se přistihla, jak v duchu křičím: „Proč zrovna oni?“ Ale i přes smutný konec je závěr optimistický a hřejivý a společně s Mikou se spokojeně usmíváte a přejete ji její štěstí a obdivujete ji. Na kvalitách seriálu mají samozřejmě zásluhu zejména dobří herci a herečky; i přestože se mi tam zprvu nelíbil představitel Hira, o to víc jsem si ho oblíbila v dalších dílech. Koizora je naprostý klenot a doporučuji ho těm, co mají rádi příběhy o lásce a nebrání se smutným příběhům, jež neodmítají jako citové vydírání.(13.3.2010)

|| Koizora (恋空,Sky of Love) 6 * 48 min || Silný, emocemi nabitý příběh, podle skutečné události, který byl sepsán na mobilním telefonu, dívkou zvaná Mika, - poté do knižní románové podoby a následně i filmu a tohoto seriálového dramatu. Po shlédnutí seriálu jsem měl týden deprese a emočně mě to dost vzalo. Emočně silný, krásný milostný příběh. U posledního dílu jsem brečel jak malá holka :o). Krásný čistý příběh o lásce, který v divákovi zanechá hodně vzpomínek. 80 %(9.2.2010)

Včera som si pustila film, ktorý som z teraz pre mňa nepochopiteľných dôvodov bez povšimnutia skladovala asi rok, pričom som v podstate netušila o čom bude. Potrápil ma, naozaj veľmi a potrápil hlavne moje oči a emočnú stránku môjho ja. Neviem preto prečo som pokračovala v týraní samej seba a pustila si dnes jeho seriálové spracovanie... Som tomu ale koniec koncov rada, pretože mi najmä záverečná časť seriálu doplnila niektoré chýbajúce momenty, ktoré film neobsahoval. Skutočný príbeh lásky a trápenia Miky a Hira je neuveriteľne silný a dojímavý a v mojom hodnotení sa bohužiaľ nevyhnem porovnávaniu jeho spracovaní. V prípade seriálového spracovania ide o pomalšie plynúcu romancu ako tomu bolo vo filme (nakoniec pri vzatí do úvahy stopáž filmu v porovnaní so seriálom je to pochopiteľné) a v niektorých momentoch sa dej od toho filmového trochu odlišuje, čo však ale tomu seriálovému, až na jeden podľa môjho názoru dôležitý faktor, ktorý tu nebudem rozvádzať, nijak zásadným spôsobom neuberá na kvalite. Rada by som ale vedela ako to bolo naozaj, či tak ako to poňali vo filme alebo tak ako to bolo zobrazené v seriáli...Napriek všetkým kvalitám, ktoré seriál má a napriek tomu, že niektoré seriálové momenty sa mi oproti filmovým páčili viac, však vo mne filmové spracovanie, ako aj hlavná filmová herecká dvojica zanechali o niečo silnejšiu stopu, čo sa trochu odráža na mojom hodnotení. Jedno je ale isté, či už ide o film, alebo seriál, tento krásny príbeh sa mi hlboko vryl do pamäti a len tak ľahko naň asi nezabudnem. A i keď riskujem ďalšie slzavé údolie, pevne verím, že sa raz dostanem aj k jeho knižnej podobe. Silných 4,5*.(20.2.2010)

• - Na role obou hlavních hrdinů se hlásilo více než 1 000 zájemců. (Jirka_Šč)

• - Původní knihy se od října 2006 prodalo více než dva miliony kopií a stala se v Japonsku kulturním fenoménem. (kolibricek)