Komentáře uživatelů k TV pořadu (208)

Jednooký mezi slepými, kvalita spíše stagnuje. Nová podoba se mi příliš nelíbí, jeden zpravodajce ve studiu je málo, jak se prochází vždy po cestičce v interview je okatě umělé a rozšíření času znamená pouze rozbřednutí. Chvílemi to na mě působí jako vzdělávací pořad, což je dobrý když má člověk dost času, naopak špatný když ho moc nemá a chce se akorát dozvědět co se stalo.(4.7.2012)

Novejsi disign Udalostem rozhodne prospel, je libivy, decentni a seriozni, presne takovy, jake by mely byt i ony zpravy. Snad take vetsinou jsou, tradicni a prijemni moderatori, vecne zpravy i to, jak to je chronologicky usporadane, kulturni cast, to vse mam na nich rad. 1* ubiram za jakysi lehky zavan napodobovani TV Nova, coz je rozhodne krok zpet.(12.6.2011)

• ClimbVibe

Události, které byly příjemně vyvážené a konzervativní jsou teď "jasné a spolehlivé" a mě se z této transformace dělá zle. Akční moderátoři u dotykové obrazovky se dokážou věnovat jedné události skoro půlku pořadu. Druhou zaplácnou tak trochu Toulavou kamerou. Co si můžete být jistí je to, že bude zpravodajství ze sjezdovek.. Opravdu nevím proč se mění něco co tak fungovalo. Proč mě ČT nutí abych si radši přepnul na Televizní noviny Novy, které nesnáším?(12.5.2012)

Ano, Události jsou oproti kecům na Nově přímo úžasné, ale... ALE po shlédnutí těch dnešních, jsem nucena napsat, že kdysivá to teda bylo dalece lepší. Já chápu, že jsou Vánoce a moc se toho neděje, ale aby Železný dvě minuty popisoval divákům, co je to petarda a kolik stojí rachejtle, kde všechnu pyrotechniku sehnat a kdy byl nad Prahou nejbarevnější ohňostroj... no to snad ne. Nové Události připomínají spíš Toulavou kameru s reklamními přestávkami, modrátoři se na stupínku nakrucují jak na přehlídkovém mole a trapné rozhovory při "jakoby spontánních procházkách" jsou úplně zbytečné. Jenže pořád jsou Události jednookým králem mezi slepými...(26.12.2012)

V českým minirybníčku publicistiky jednoznačnej vítěz. Má to svoje chyby, ale pořád to má určitou úroveň.(24.1.2013)

• spiritus

tendenční zpravodajský pořad(20.10.2009)

Ztrácí na kvalitě a úrovni, ale pořád jediné zpravodajství, na které se dá dívat.(7.11.2009)

Nejlepší zpravodajství v ČR.(29.1.2010)

Jediné televizní zpravodajství v Česku, které si za ty roky udrželo jakž takž úroveň a hlavně poskytuje seriozní zprávy a ne drby z bulváru či zprávu o bábě pod kořenem.(21.7.2013)

Takhle ja si predstavuju seriozni zpravodajstvi. Hlavni moderatorky(i): vsechny decentne oblecene (hezky, ale aniz by to odpoutavalo pozornost), navic jsou sympaticke. Reporteri v terenu: z celeho sveta, kazdemu je dobre rozumet, komentare maji hlavu a patu. A hlavne, fura zpravodajstvi ze sveta (coz se o takove Nove neda rict ani ve srande) - samozrejme i z CR, ale je to tak pul na pul, a tak to ma byt. Kdyz novou formu Udalosti zavedli, trochu mi vadila relativni zdlouhavost (zpravy trvaji nejakych 50min), ale casem jsem si na klidnejsi, ale dukladnejsi tempo zvykl...navic to hlavni se dovite behem prvni pul hodiny, pak uz jsou spis temata s komentari, nebo nejaka kultura, cili jakysi fakultativni "bonus". A v neposledni rade, protoze se jedna o verejnopravni kanal, si muzete kdykoliv pustit "prosvihle" zpravy zpetne na webu zdarma (samozrejme kdyz nepocitam koncesionarsky poplatek). Pet hvezdicek nedavam zadnemu TV poradu z principu, ale fakt je, ze Udalostem neni prilis co vytknout, osobne mi prijdou objektivni (i kdyz se lehke kiksy najdou).(16.9.2013)

8/10(6.10.2009)

Rozhodně nejkvalitnější zprávy u nás. Kam se hrabe Nova i Prima.(17.4.2011)

• Mo.

Mezi Televizními novinami TV Nova a Událostmi České televize je sice rozdíl přímo nebetyčný, ale i tohle je pořád jen nechutný publicistický mainstream s politicky korektními kecy a ještě k tomu ne zrovna kvalitní (možná tak na ty malé české poměry). Jako všechny takzvaně seriózní média, hraje si i ČT na to, že přináší divákovi stoprocentně nezaujatý pohled a ryzí fakta (což by mělo být hlavní rolí jakékoliv žurnalistiky) a přitom je to ve skutečnosti jen systémový bullshit, který má stále menší výpovědní hodnotu (protože na kvalitní novinářskou práci nejsou prachy). Výsledkem je pouze to, že se ten bulvár, na rozdíl od Blesku, tváří vážně - a o to je to někdy horší, protože lidi jim to žerou. Jediným řešením je na to prostě nekoukat.(22.8.2011)

V současné době zpravodajská špička na našem území. Lepší už to asi nebude, to nevím, co by se muselo stát, takže buďme rádi alespoň za tohle. Jez doma, co máš, v cizině, co ti dají. Parádní zprávy.(9.6.2012)

Nejobjektivnější zpravodajství na našich televizích, které si jen za to zaslouží hvězdu navíc. Do toho decentní moderátoři, kvalitní studio, slušně zpracované reportáže. Oproti úděsnému zpravodajství na Primě, špatnému (přesto lepšímu než primáckému) na Nově a děsuplnému na Barrandově jde o bezkonkurenční jedničku.(14.2.2017)

Po deformě, pardón, reformě hodnocení snižuju o dvě hěvzdy, a kdyby nestálo na komerčních televizích za...nic, dal bych mu klidně níže. Enšpígl říká, že je ČT stejně neobjektivní jako TV Hovna - to si můžu ověřit těžko, leda bych se jel mrknout do Sýrie, a na to se mám přeci jenom moc rád. Ale forma byla až donedávna o dost lepší, teď už je jen lepší. ČT alespoň povětšinou vybere opravdu zajímavé věci, a nemá zapotřebí prohrabávat facebooky, jestli tam náhodou nějaký element netroluje, a pokud ano, natočí se o tom velmi dramatická „investigativní“ reportáž s temnou hudbu a těžce fundovanými výpovědmi „psychologů“ a „právníků“ (taková ostuda právnického stavu, která na jaře nabádala hatery jakési veselé skupiny, ať se obrátí na CIA, neboť severy Facebooku se nacházejí v USA, se stala rychle memem). Nicméně ten, kdo vymyslel, že budou všichni při vysílání z terénu chodit jako blbečci a kamera je bude zabírat zespoda, aby to nebylo tak suchý, že jo, by zasloužil cenu za dementizaci roku. Být reportér, tak zvažuju výpověď, protože z těch chudáků dělají voly.(30.1.2010)

• Janko666

JEDINÁ zpravodajská relace v ČR. To, co vysílá Nova a Prima tak nazvat nejde. Hodnotit nebudu prže jsem neviděl všechny díly :D(15.9.2011)

Nejčerstvější události z Česka i ze světa, které si skoro nikdy nenechám utéct.(8.1.2013)

• Sawk

Nu, díky naprosto zmodernizovanému studiu jsem hvězdu ubral a jelikož se v předpovědi počasí musí moderátoři minimálně třikrát oslovit jménem a poté nám jeden z ČT meteorologů vysvětlí jak bylo dnešní den, namísto toho, aby vyprávěl jak bude v průběhu týdne, do čehož nám ukazuje obrázky, jenž by se v předpovědi o počasí podle mého vůbec nemuseli vyskytovat, ubral jsem i hvězdu druhou! Potom tu máme sportovní noviny, které podle mého, naštěstí, zůstali na své úrovni postarších zpráv. {45%}(14.1.2015)

Taky by se mohli trochu usmát(17.2.2013)

Svého času naprostá špička v kategorii zpravodajství. Bohužel kvalita má poslední dobou hodně klesající tendenci. Zřejmě to má co do činění i s nejvyšším vedením České televize (např. osobou generálního ředitele). Kariéra v komerční televizi prostě člověka ovlivní. Hlavní "zprávy" začínají být dělány trochu více "pro oko" než pro informovanost diváka. Přepojení ze studia na reportéra v terénu mi kolikrát přijde naprosto samoúčelné. Většinou jen zopakuje to, co už se člověk stejně dozvěděl.(26.11.2013)