Pan Bobr

(festivalový název)
  • Belgie

• Nizozemsko

USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 87 min

Prečo mi nikto nepovedal, že to bude (aj) vážne aj smutné? Myslela som, že sa budem 90 minúť pozerať na nejakú nezávislú komédiu. Ale práve keď začala prevládať melanchólia, dostal sa príbeh ku mne bližšie. Najprv som myslela, že to nejak prežijem vďaka Yelchinovi, ktorého mám neskutočne rada a čoraz viac mi pripomína môjho brata a áno, bol skvelý, ako vlastne vždy. Ale Gibson sa tiež zhostil svojho depresívneho Waltera s pánom Bobrom presvedčivo. Taký prázdny a úbohý a skoro obesený. Aj tú scénu v garáži som tak nejak čakala keď prišla, nemiestne som si spomenula na Asha a jeho veselú ruku. Jodie bola viac v úzadí, ale napriek tomu sa na ňu stále dobre pozerá a je neuveriteľne sympatická. A ešte dve veci, ktoré potešili - clivá hudba, v nej aj Radiohead a najmä narážka na mojich drahých v Dead Poets Society. Pretože má Porter na stene carpe diem a v reči, ktorú napíše pre Norah začína aj s oslovením dead poets. Nepotrebujem viac, som pohnutá (kúsok dozadu na stoličke) a tak trochu dojatá.(21.1.2012)

Rozpočet $21miliónovTržby USA $970,816Tržby Celosvetovo $7,274,000▐ Ide dosť dobrý námet, ktorý ale chcel pevnejšie režisérske oprate, ktoré by sa o niečo viac s príbehom pohrali, takto to vyznie skoro do prázdna, nezachránili to ani zvučne mená. Fakt pekný rozpočet na takýto druh filmu. /40%/(8.3.2012)

Z mé strany se jedná spíše o lehké zklamání. Mel hraje sice fantasticky a zbytek osádky také, ale dle mého film ztratil díky jeho nerozhodnosti mezi komedií a dramatem. Komedie to není ani zdaleka, usmál jsem se dvakrát a jednou dokonce spíše z trapnosti. No a k dramatu tomu chybí mnohem psychologičtější přístup, který divákovi vleze do hlavy. Navíc mě byl Walter (beaver) celkem ukradený a za celý film jsem si k němu nevytvořil jako divák žádný vztah, což je u dramatu velká chyba! No a nakonec Alton Yelchin, jako herec dobré, ale jeho postava a vedlejší příběh, byla celkem zbytečná (vyloženě na zaplnění děje) a na úkor Mela. Je to škoda, protože námět byl velice originální a mohlo z toho vyjít výborné drama.(2.9.2011)

• tron

Kristoverany, prisahámbohu, že si dám predsavzatie nepozerať filmy od Jodie Foster, pretože ak je niečo otravnejšie ako herečka Jodie Foster, potom je to už len film od Jodie Foster. Nechápte ma zle, boli časy, kedy právom patrila medzi najuznávanejšie osobnosti Hollywoodu. Ostatne, kto videl Mlčanie jahniat, vie. Lenže potom sa niečo stalo. Ja neviem čo, ale zrejme šlo skôr o súbor viacerých udalostí v jej živote a kariére a od istej chvíle začala byť ako herečka neznesiteľná. A ako režisérka? No, ako režisérska sa mi nikdy nepáčila a extrémne ma nudila. Pozeranie Bobra pre mňa bolo utrpenie a ani Gibson to nezachránil. Páčil sa mi snáď len Yelchin s Jennifer Lawrence, pár scén bolo fajn a celé to malo dobrú atmosféru, ale inak bieda a tma, Jodie.(12.1.2017)

Mel Gibson to nemá v hlavě v pořádku. A tak si pořídil plyšového maňáska bobra, kterým promlouvá jeho druhá část osobnosti. Ta kterou již několik let postrádá. Bobr je s ohledem k absurdnosti zápletky překvapivě slušným dramatem, které stojí hlavně na slušných hereckých výkonech a dobré atmosféře. Škoda jen místy až moc viditelné snahy o zalíbení se divákovi. Pokud nemáte problém s psychicky narušeným Melem Gibsonem, určitě dejte bobrovi šanci.(15.8.2011)

• - Českou stopou ve filmu je skladba "Vjezd gladiátorů", který složil český hudebník Julius Fučík, strýc novináře Julia Fučíka. (Madluska)

• - Celý film bol natočený v americkom meste New York. (MikaelSVK)

• - V témže roce, kdy snímek vznikl, si Jennifer Lawrence a Anton Yelchin společně zahráli také ve filmu Like Crazy (2011). (=woody=)