Reklama

Reklama

Pan Bobr

  • USA The Beaver (více)
Trailer

Waltera Blacka (Mel Gibson) už dlouho trápí hluboké deprese. Vyzkoušel mnoho způsobů, jak úzkostné stavy překonat, nic však nezabírá. Jeho žena Meredith (Jodie Foster) si nezvládá se situací poradit a nakonec Waltera vyhodí z domu. Walter se toulá městem a - posílen alkoholem - se neúspěšně pokusí o sebevraždu. Během noční alkoholové procházky najde kdesi v popelnici maňáska s bobří hlavou. Bobr začne k Walterovi mluvit a stane se jeho prostředkem pro komunikaci s lidmi kolem sebe. Vše se začíná obracet k lepšímu avšak jen do chvíle, kdy bobr Waltrovo vědomí naprosto pohltí… (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (307)

robbiee 

všechny recenze uživatele

[imdb: 6.9/10] | me: Komorný film s vynikajúcim Gibsonom. Zaujímavá téma vo výbornom stvárnení však ťahá film len zo 70tich percent. Ostatok je pribrzdený ničím nevýraznými situáciami na ktoré sme už z depresívnych drám zvyknutí. Celkovo ale tento film má čo ponúknuť aj po hodnotovej stránke a určite stojí za pozretie, hoci štandardom a obyčajom podobných tém sa nevyvaroval a tým stratil na výnimočnosti. ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Nápad je dobrý a originální. V první polovině jsem se párkrát i upřímně zasmála a příjemně film hrál na emoce. Postupně se originalita začala vytrácet a především poslední půlhodina už mi úplně zkazila dojem. Tam jakoby se film přepnul a najednou se snažil říct něco jiného než v první polovině, začal vyprávět o něčem jiném. Musím říct, že ve druhé polovině se mi daleko více líbila linie s Antonem a Jennifer a ta přitom rozhodně originální nebyla. Prostě celý tento nápad s bobrem nebyl úplně dotažen do konce a je to škoda. Jodie Foster je ale zajímavá režisérka, která umí natočit uvěřitelný film a rodinná dramata jí určitě jdou, takže snad od ní ještě někdy něco uvidíme. Celkově se na Pana Bobra dívalo příjemně, herci byli dobří, ale něco tomu chybělo. ()

Reklama

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Nebyl to příjemný film a už vůbec nešlo o komedii, při sledování filmu mi bylo spíš těžko, než že bych se smála a doopravdy bavila. Viděla jsem totiž smutné, k zamyšlení vedoucí, drama o normálním chlapíkovi (mohl by to klidně být váš soused), kterému z depresí zčistajasna jeblo a stal se z něj rádoby schizofrenik, na třičtvrtě člověk, na jednu ruku bobr. Nepříjemný film v tom příjemném slova smyslu. Aneb jak to řekl sám Walter? Lidé se rádi dívají na cizí neštěstí, utěšujíce se, že se to nestalo jim? Jo jo, ikdyž ho necituji doslovně, něco na tom bude. PS: Tak jsem si říkala, kolik asi lidí udělá na čsfd z bobra Bobra... No je jich dost, zase jste mě nezklamali XD. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

He, že Bobor. Musím povedať, že sa mi to ťažko hodnotí, pretože mám s toho dosť zmiešané pocity. Zo začiatku mi to prišlo dosť nudné, dej išiel fakt mimo mňa, skrátka to bolo nezaujímavé. Ale nejako som to do konca pretrpel. A ešte že som tak spravil inak by bolo moje hodnotenie ešte nižšie.Gibson je skvelý herec, no zo začiatku ma moc o tom nepresvedčil. Takže mi ostalo len jediné spoľahnúť sa na to, že ma bude zaujímať aspoň mladý Yelchin s peknou Jennifer. A tento párik ma zo začiatku zaujímal viac ako Pán Bobor. Aj keď síce ty dvaja tiež niesu moc zaujímavý, ale skrátka pri ich scénach som sa nenudil. Jennifer Lawrence a Anton Yelchin svoje postavy zahrali dobre a ani neboli také nudné. Zlom filmu prišiel až ku koncu, keď film z ničoho nič naberal na dramatičnosti a herecký talent Gibsona bol opäť cítiť všade. Záver filmu, cca pol hodinka je dosť fajn, ale kazí to ten nudný uťahaný začiatok. Ten dej je podaný tak, že zo začiatku to fakt moc nemá čím zaujať, čo je velka škoda, pretože ten koniec je perfektný. Každopádne pozerať sa to dá, ale dalo sa s toho spraviť viac ako len toto. 60% - 3* ()

PauloZ 

všechny recenze uživatele

Z mé strany se jedná spíše o lehké zklamání. Mel hraje sice fantasticky a zbytek osádky také, ale dle mého film ztratil díky jeho nerozhodnosti mezi komedií a dramatem. Komedie to není ani zdaleka, usmál jsem se dvakrát a jednou dokonce spíše z trapnosti. No a k dramatu tomu chybí mnohem psychologičtější přístup, který divákovi vleze do hlavy. Navíc mě byl Walter (beaver) celkem ukradený a za celý film jsem si k němu nevytvořil jako divák žádný vztah, což je u dramatu velká chyba! No a nakonec Alton Yelchin, jako herec dobré, ale jeho postava a vedlejší příběh, byla celkem zbytečná (vyloženě na zaplnění děje) a na úkor Mela. Je to škoda, protože námět byl velice originální a mohlo z toho vyjít výborné drama. ()

Galerie (120)

Zajímavosti (7)

  • V témže roce, kdy snímek vznikl, si Jennifer Lawrence a Anton Yelchin společně zahráli také ve filmu Like Crazy (2011). (=woody=)
  • Syn Waltera Blacka (Mel Gibson) se ve filmu jmenuje Porter (Anton Yelchin). Gibson ztvárnil postavu jménem Porter ve filmu Odplata (1999). (korbitch22)

Související novinky

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)

Reklama

Reklama