poster

Válkou se to vyřeší (TV film)

 • Kanada

  War Made Easy: How Presidents & Pundits Keep Spinning Us to Death

Dokumentární

Kanada, 2007, 53 min

 • doinel
  ****

  Nepochopím, proč Česká televize utratila naše peníze na to, aby šíleným dabingem totálně zprznila tento jinak nesporně zajímavý dokument. Afektovaný Olda Vlach jako hlas všemožných U.S. prezidentů, novinářů apod - to bylo skutečně něco nezapomenutelného, ještě dlouho mě bude strašit ve snech! Jinak samotný film mě nezaujal ani tak tím, jak ukázal, že všichni politici lžou - to asi skutečně nikoho nepřekvapí. U nás se rádo říká, že špatný stav české politiky je způsobený morální devastací po komunistech a na vyspělém západě s dlouhou demokratickou tradicí to vypadá úplně jinak. Ve filmu je vidět, že tak jednoduché to nebude. Hlavní přínos filmu byl pro mě v zajímavém popisu fungování médií v dnešním světě, kde se z hlídacích psů demokracie staly šiřitelé vládní propagandy. Orwell to bohužel předpověděl správně a opět je stav u nás jen odrazem toho, jak to funguje jinde...(5.9.2009)

 • Morholt
  ***

  Vyloženě pacifistické dílo, které nutí divákovi přesvědčení, že takřka všechny války, které USA vedly či vedou, mají čistě agresivní charakter. Dokument tak zcela rezignuje na golbální kontext a i když si nemyslím, že politika USA je nezištná a čistá, tohle je přeci jenom trošku moc. Ale rozhodně ne nezajímavé podání. Vyplatí se vidět. 55%(23.1.2015)

 • zette
  ***

  Ano, do vyborneho dokumentu ma tento daleko. Prilis mnoho strihu filmu neprospiva. Poukazuje vsak na to, co uz je vetsine lidem zrejme, jak funguje americka mocnost. A to se staci jen divat kolem sebe, clovek nemusi byt fanousek konspiracnich teorii. Ti co dali odpad jsou bud amerikanofilove, sioniste nebo krajni pravicaci...(11.8.2011)

 • Wiikii
  ***

  Obrovská většina tady nadává jak AMERICKÉ média jsou odpad a jak jdou ruku v ruce s politiky v oblbování lidí, jako by všem výše postaveným šlo jen o dezinformaci "spodiny". Ale popravdě, dezinformace v politice = dosažení nějakých cílů, a ty cíle mohou být negativní i pozitivní a to opět jen na úhlu pohledu a na daném tématu. ..Politický život není jen o dezinformaci či korupci. .. Pokud jste trochu chytří, nenecháte se opít rohlíkem od politiků a ani od takovýchto dokumentů, které jsou až moc proti vládní. A nutno podotknout závěrem, že tohle je všude na světě. Lidé mají zafixováno, že když mohou mít víc tak proč toho nevyužít. A tak vznikají úplatky a korupce. .. My jako jedinci zhlížejíc na to ze třetí strany (nezávislé strany) musíme být rozvážní a chtít vědět o daném tématu více a z více stran. .... Takže hned se nebouřete proti vládě. Může to být i horší, nebo lepší. Teď stejně nemáme moc na výběr. :) .... HODNOCENÍ: 60% (3*)(25.12.2015)

 • Snorlax
  *****

  Dokument, který určitě urazí všechny militantní amerikofily. Nejsem ani jedno. Nechápu, proč se lidé musí navzájem zabíjet pro potěšení. Pro eliminaci nadbytku testosteronu již přece dávno existují adrenalinové sporty. A zaměnit název velmoci ve výkřiku "Se Sovětským svazem na věčné časy" mi přijde blbé. Těžko se smiřuji s tím, že toužíme jako národ být uschováni v něčí zadnici. Každý, kdo rozpoutá válku, je v mých očích odporný tvor. A kecy o tom, pro jaké dobro ji rozpoutal, odmítám akceptovat. A je velká škoda, že lidstvo není tak osvícené, aby bojechtivým generálům připravilo ring ve stylu Šíleně smutní princezny.(1.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace