poster

Válkou se to vyřeší (TV film)

 • Kanada

  War Made Easy: How Presidents & Pundits Keep Spinning Us to Death

Dokumentární

Kanada, 2007, 53 min

 • doinel
  ****

  Nepochopím, proč Česká televize utratila naše peníze na to, aby šíleným dabingem totálně zprznila tento jinak nesporně zajímavý dokument. Afektovaný Olda Vlach jako hlas všemožných U.S. prezidentů, novinářů apod - to bylo skutečně něco nezapomenutelného, ještě dlouho mě bude strašit ve snech! Jinak samotný film mě nezaujal ani tak tím, jak ukázal, že všichni politici lžou - to asi skutečně nikoho nepřekvapí. U nás se rádo říká, že špatný stav české politiky je způsobený morální devastací po komunistech a na vyspělém západě s dlouhou demokratickou tradicí to vypadá úplně jinak. Ve filmu je vidět, že tak jednoduché to nebude. Hlavní přínos filmu byl pro mě v zajímavém popisu fungování médií v dnešním světě, kde se z hlídacích psů demokracie staly šiřitelé vládní propagandy. Orwell to bohužel předpověděl správně a opět je stav u nás jen odrazem toho, jak to funguje jinde...(5.9.2009)

 • Snorlax
  *****

  Dokument, který určitě urazí všechny militantní amerikofily. Nejsem ani jedno. Nechápu, proč se lidé musí navzájem zabíjet pro potěšení. Pro eliminaci nadbytku testosteronu již přece dávno existují adrenalinové sporty. A zaměnit název velmoci ve výkřiku "Se Sovětským svazem na věčné časy" mi přijde blbé. Těžko se smiřuji s tím, že toužíme jako národ být uschováni v něčí zadnici. Každý, kdo rozpoutá válku, je v mých očích odporný tvor. A kecy o tom, pro jaké dobro ji rozpoutal, odmítám akceptovat. A je velká škoda, že lidstvo není tak osvícené, aby bojechtivým generálům připravilo ring ve stylu Šíleně smutní princezny.(1.12.2012)

 • Morholt
  ***

  Vyloženě pacifistické dílo, které nutí divákovi přesvědčení, že takřka všechny války, které USA vedly či vedou, mají čistě agresivní charakter. Dokument tak zcela rezignuje na golbální kontext a i když si nemyslím, že politika USA je nezištná a čistá, tohle je přeci jenom trošku moc. Ale rozhodně ne nezajímavé podání. Vyplatí se vidět. 55%(23.1.2015)

 • Karlos80
  ****

  Tento kanadský dokument svého času odvysílala překvapivě ČT, bohužel až někdy pozdě v noci (nejspíš trochu záměrně) aby ho nemělo šanci mnoho lidí vidět a pak navíc ještě ve značně cenzurované verzi! Kde chybělo snad 19. minut, ale i tak je to docela úspěch, a od ČT bych to rozhodně nečekal. Všem, kteří se o to zasloužili, ještě jednou veliký dík. Originál verze 1:11 min, ČT2 - 52. minut! Člověk se zákonitě musí zeptat, které minuty musely být vystřiženy a proč? No ještě že existuje youtube a jiné weby, kde dokument najdete v plné délce a v originál znění, stahujte - je potřeba informovat lidi dokud je čas. Hodnocení některých známých firem kteří daly filmu (odpad!) a kteří jsou opravdu buď silní amerikanafilové, sionisté, a nebo pouze (sio)-propagandou zblblí pitomci, neberte vůbec vážně i když i jejich názor je nutné respektovat! Tohle není nic propagandistického (takových dokumentů ze strany USA a dalších je daleko víc, kdy téměř denně podstupujeme (ne)-dobrovolně výplach mozků formou různé mediální propagandy) manupulativního, jednostranného (a co že tu byl presentován názor jen jednoho člověka?) nic zde není vytrženého z kontextu, vše je jen a jen pravda, nic víc než pravda. Vše se dá ostatně najít na netu, všechny projevy, výroky a rozhovory, v dokumentu samozřejmě že zkrácené, nebo si snad někdo myslí že by zde měly zaznít kolikrát třeba hodinové projevy toho či onoho politika? Ve kterých převážně vždy až na samém konci zaznělo to podstatné co se tvůrcům tohoto filmu tak dobře hodilo do krámu, a co jednotlivé propagátory tak dobře usvědčuje ze lží a podvodů jak se po letech ukázalo. Stále stejné, stále stejná metodika a taktika, dnes máme před sebou Sýrii a zítra třeba Írán a i tady to nebude jiné. Zpochybňovat se dá už ledacos, tito a podobně smýšlející lidé, budou vždy už z trucu zpochybňovat a nebo naopak hájit vše, už jen proto aby si nemuseli přiznat že nalétli něčí propagandě. Tito lidé nebo skupiny lidí kteří tuto propagandu už dlouhá léta vytvářejí, jsou navíc mistry v lichodecní blbům - stylem; ''snad by jste nevěřili takovým nesmyslům", atd. Já osobně moc děkuji za odvysílání tohoto dokumentu. Válečná propaganda USA, lži a podvody vedoucí k vyhlašování válek ve jménu vlastenectví, demokracie a ochrany zmanipulovaných obyvatel, kteří jsou vedeni jako stádo se zavázanýma očima, to je bohužel dnešní Amerika a s ní i celý svět, včetně naší České Republiky (viz NATO). Bohužel za ní nestojí jak se mnozí naivové stále domnívají, nějaké falešné figurky na šachovnici v podobě amerických presidentů, nebo politika té či oné strany. Více takových dokumentů, které byly doposud k vidění pouze na internetu. Na závěr přidávám pravdivý výrok jednoho z amerických otců zakladatelů; "Když se lidé bojí své vlády, pak existuje tyranie, když se vláda bojí svého lidu, tam je svoboda". Thomas Jefferson.(12.9.2012)

 • zette
  ***

  Ano, do vyborneho dokumentu ma tento daleko. Prilis mnoho strihu filmu neprospiva. Poukazuje vsak na to, co uz je vetsine lidem zrejme, jak funguje americka mocnost. A to se staci jen divat kolem sebe, clovek nemusi byt fanousek konspiracnich teorii. Ti co dali odpad jsou bud amerikanofilove, sioniste nebo krajni pravicaci...(11.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace