Buď já nebo pes

(pořad)
Reality-TV
Velká Británie, 2005, 32x23 min

Vstupte spolu s trenérkou a expertkou na psy Victorií Stiwellovou do domácností, kde domácí zvíře tropí výtržnosti a rodina zalézá do boudy. Victoria přichází, aby tu znovu nastolila řád - pozorováním, rozhovory a natáčením skrytou kamerou dokáže určit problém a její praktický výcvikový program nabízí psům i jejich majitelům šanci jak u domácích mazlíčků změnit dosavadní špatné návyky, vrátit je tam, kam patří, a z jejich páníčků opět udělat pány domu. (oficiální text distributora)

SoulAsAGem

Jsem rada, ze je i takovy druh reality show. Myslim, ze je to velmi poucne a pomuze to spouste lidem zamyslet se, jestli je spravna volba poridit si psa, zvazit svoje hodnoty, zamyslet se nad vhodnym plemenem k sobe samemu a popremyslet o spravne vychove a treningu sveho mazlicka. Je opravdu velmi smute, ze porizovani psu, se stalo pouhym trendem a v nejhorsim pripade, modnim doplnkem mladych lidi a to specialne, co se bojovych plemen tyce. Vetsina majitelu si za zadnou cenu nepripusti, ze jejich psum neco schazi a ze nemaji vhodne podminky pro zivot a tim nemyslim jen prostor, ve kterem jsou vychovavany. Tato TV show neni o problemovych psech, ale o jejich problemovych majitelich. ()

vecnaAmbra odpad!

Mám dobrú kamarátku, ktorá má program rada, takže snažím sa pochopiť tých 70 percent, aj keď som mala iný názor. Po dlhšej dobe som opäť pozrela a proste toto nie, drbnutí majitelia buldoga miesto aby zavreli dvere na izbe, nechajú psa šťať rovno na postel, pečú špeciálne pre neho teľacie mäsko, pričom má permanentne napchatú misku granulami a neviem ešte akým svinstvom. Nakráča Victoria vyzbrojená 4 centimetrovými tenkými opätkami (dobre, sú aj vyššie štekle, ale predsa- na výchovu podsaditého buldoga). Maznák buldog nechce chodiť von a musia ho doslova ťahať, Victoria vysvetlí, že sťahovacia retiazka je nevhodná a psa to bolí (Cesar Millan vysvetľoval, že buldog pre hrubú kožu na krku obojok takmer necíti a treba stimulovať inak, ale tak dobre, uznajme Victorii, že sťahovaciu retiazku môže kúpiť psovi, ktorý nechce chodiť snáď len blbec), Victoria zmení obojok, ťahá buldoga, strih, buldog je už vonku a všetci šťastne pobiehajú po lúke. Následne výchova pokračuje tým, že buldog útočí na jedneho nešťastníka mladého chlapca v rodine a pohryzie ho do nosa v priamom prenose. Chlapec sa rozplače, evidentne je hrozne bojazlivý, Victoria ho chvíľu ľutuje a neskôr mu vysvetlí, že má byť kľudnejší a nebáť sa (dobre, toto je pravda, ale všetci to vidíme, že jeho suverénnejšieho brata pes nehryzie) a poradí mu aby prekrížil ruky keď naňho bude buldog útočiť (čo je podľa mňa aj tak obranný a submisívny postoj). Ďalej ma vždy fascinovalo s akými vynaliezavými vynálezmi dokáže Victoria prísť. Nehovorím že pomôcky pri výchove by pre psa boli vždy zlé, ale čo tak radšej ho mať vychovaného bez pomôcok? Dosť. ()