Buď já nebo pes (TV pořad)

It's Me or the Dog

Ja alebo pes

Reality-TV

Velká Británie, 2005, 32x23 min

Účinkují:

Sean Chapman

Jimmy Giritlian

Lidé dělají různé chyby při výchově psů. Buď se jim nevěnují, nebo je zase příliš rozmazlují a nebo jen neví jak na to. To jak se psi chovají je odrazem výchovy páníčka. A ne vždy se to povede a pak přiběhne trenérka Victoria, která je zkrotí. Pořad je dobrý, ale bylo by lepší, kdyby si lidé s koupí svého prvního štěněte koupili i knížku o psech, nebo zašli na cvičák za odborníky, kteří jim pomůžou zvládnout i hyperaktivnější zvíře. A byli zodpovědní a nekupovali si psa podle toho jak vypadá, ale i podle povahy, kterou musí stoprocentně ovládat. Buď já nebo pes je sice zajímavá reality show, ale naneštěstí ukazuje, jak zoufale lidé zanedbávají ve výchově své mazlíčky, až jim z nich vyrostou agresoři.(6.9.2009)

Čím méně majitel zvládá svého psa, čím méně je schopný se mu věnovat, tím více psů si pořídí - tak nějak by se dala shrnout mentalita angličanů. A pak se jim mazlíčci rvou, napadají své majitele, čůrají jim po domě, ničí věci, zkrátka páníčkům naprosto přerostou přes hlavu a doslova je terorizují. Potom přichází na řadu rázná cvičitelka Victoria Stillwell a její metody, jak zanedbané čokly dostat do patřičných mezí. Hlavním problémem pořadu je stereotyp, ty potíže se psy jsou prakticky totožné, stejně jako jejich řešení. Nicméně občas člověk zůstává opravdu s povislou čelistí nad tím, jak zvláště některé majitelky psů upřednostňují svou chlupatou, vzteklou, nevychovanou bestii před manželem i dětmi. 60%(19.10.2009)

• Tony.cs

Ó, jako pořad by to fungovalo, kdyby ovšem naše "cvičitelka" nelezla psům do prdele. Neposlouchají ji, ale jídlo, kterým neustále uplácí. To není výchova psa, ale prachsprosté klamání lidí, které vás ve vztahu nikam neposune, už vůbec ne na místo vůdce smečky. Pořad čistě pro holčičky, které se bojí svého psa vzít za kožich a usměrnit ho. Cesar Millan je pán, tahle paní mu nesahá ani po kotníky. Protože tuhle paní konfrontovat opravdu problémový a agresivní pes, tak by neměla šanci. Také problémy, které rodiny v pořadu mají, jsou velice, velice úsměvné a každý, kdo vychoval psa to dobře ví. Znalec psí duše je úžasný pořad, který vás hodně naučí o tom, jak se ke psům chovat. Tento jeho britský protějšek vás akorát zkazí, popřípadě vám skvěle ukazuje, jak se to dělat nemá.(13.9.2015)

• UnholyEvil

Po nekonečné řadě výchovných pořadů pro majitele čtyřnohých miláčků jsem zaplesala, spatřivši jeden, který nestál úplně za řídký výkal. Rady jsou jednoduché a vesměs rozumné, Victoria (která navíc řídí nebezpečně sexy motoristický exemplář), se příliš nezabývá takovou tou kynologickou "duchařinou" jako třeba Ceasar (viz.: calm positive energy atd :D...), ale snaží se všechno vysvětlit selským rozumem tak, aby to i pejskař-amatér (rozuměj "debil") dokázal jednoduše aplikovat. A tak jsem se radostně prokousávala dílem po dílu a chrochtala si u toho... (dramatická pauza) ... až jsem se dostala k dílu, který mi, jak se to tak lidově říká, zlomil srdce... Pro ty, které to zajímá, je to s03e02, a Victoria v něm ospravedlňuje utracení nevinného zdravého pejska, který byl majiteli dohnán k šílenství. A nejsmutnější na tom bylo, že ani "slečna profesionální kynoložka" si nepovšimla toho, čeho jsem si povšimla bohužel i já, kynolog začátečník, a totiž toho, že pokud se do psa mlátí, tak k dětem asi nebude, protože čeká ránu s každým prudkým pohybem... Velmi zklamaná dávám ** a přemýšlím, zda to ještě není moc, protože takhle ostudný a smutný případ lidské debility by jeden pohledal...(2.9.2012)

• MM_Ramone

Je neuveriteľné o čom všetkom sa dnes točia televízne formáty, čo sa hrdia nálepkou reality-show. V tomto konkrétnom prípade sa jedná o zvládnutie problémových psov. Britskí majitelia týchto štvornohých miláčikov, ktorí si nevedia s nimi rady, si pozvú do svojho domova profesionálnu cvičiteľku Victoriu Stiwellovú. Tá svojimi skúsenosťami a vrodenou dominanciou umravní každého psieho chuligána. **(31.8.2009)