Buď já nebo pes (TV pořad)

It's Me or the Dog

Ja alebo pes

Reality-TV

Velká Británie, 2005, 32x23 min

Účinkují:

Sean Chapman

Jimmy Giritlian

Lidé dělají různé chyby při výchově psů. Buď se jim nevěnují, nebo je zase příliš rozmazlují a nebo jen neví jak na to. To jak se psi chovají je odrazem výchovy páníčka. A ne vždy se to povede a pak přiběhne trenérka Victoria, která je zkrotí. Pořad je dobrý, ale bylo by lepší, kdyby si lidé s koupí svého prvního štěněte koupili i knížku o psech, nebo zašli na cvičák za odborníky, kteří jim pomůžou zvládnout i hyperaktivnější zvíře. A byli zodpovědní a nekupovali si psa podle toho jak vypadá, ale i podle povahy, kterou musí stoprocentně ovládat. Buď já nebo pes je sice zajímavá reality show, ale naneštěstí ukazuje, jak zoufale lidé zanedbávají ve výchově své mazlíčky, až jim z nich vyrostou agresoři.(6.9.2009)

• biopanic

Rozum mi zastáva, na čom všetkom sa dá dnes zarobiť. Zrovna tak nad tým, prečo ak má niekto rozmaznaného kokera, priberie si do partie dva vlčiaky, ktoré nemá čas venčiť a jedno besné šteniatko. Tam je snáď jasné kde je problém? Tak či tak, nepozerá sa na to zle, Stiwellová hádže tie správne pózy a majitelia poslušne kývu hlavami. A tak to má byť, nie?(19.3.2010)

• Marina111

Odraz životného štýlu ľudí na nevinných zvieratách... Sama mám rada týchto chlpatých štvornohých miláčikov, ale sledovať čosi také... Veď je to vlastne smutné. V mnohých prípadoch by bola viac ako pomoc psej trénerky potrebná pomoc psychológa či kňaza - nie pre psov, samozrejme, ale pre ich majiteľov; lebo (nech sa nikto nehnevá) neporiadok v duši sa odzrkadľuje aj neporiadkom v domácností, a do tohto "neporiadku" možno pokojne rátať aj neschopnosť adekvátne vychovať a následne sa starať o domáceho miláčika. Každopádne, už samotný námet a formát má u mňa mínus, no TV Doma, ktorá ho vysielala, tá ma rovno palec dole. Nič v zlom, ale odkúpiť pár rokov starú americkú reláciu a nasadiť ju do hlavného vysielacieho času... Fakt to bola až tak lacná a výhodná kúpa? Fakt sa naše TV budú poberať takýmto smerom?(3.7.2013)

• hellequine

Nemůžu si pomoct, ale dle mého názoru by se tento typ pořadů vůbec neměl vysílat.. Když už se cvičiteli podaří správně tipnout co za problémovým chováním stojí a pak se mu čirou náhodou podaří sestavit dobrý plán, jak psovi pomoci, rozhodně to není žádný manuál. A radši ani nechci vědět, kolik Frantů a Mařenek ten určitý postup napasuje na svého psa. A tohle by si na triko žádný pravý etolog nebo cvičitel nevzal. To u mě platí pro všechny psí pořady tohoto typu, které znám. Ano, Cesar Millan je charismatický, Victorie Stiwell vypadá jako sexy domina a Hana Žertová má... hm... šedivé vlasy. Ale to je asi tak všechno.(1.12.2010)

• UnholyEvil

Po nekonečné řadě výchovných pořadů pro majitele čtyřnohých miláčků jsem zaplesala, spatřivši jeden, který nestál úplně za řídký výkal. Rady jsou jednoduché a vesměs rozumné, Victoria (která navíc řídí nebezpečně sexy motoristický exemplář), se příliš nezabývá takovou tou kynologickou "duchařinou" jako třeba Ceasar (viz.: calm positive energy atd :D...), ale snaží se všechno vysvětlit selským rozumem tak, aby to i pejskař-amatér (rozuměj "debil") dokázal jednoduše aplikovat. A tak jsem se radostně prokousávala dílem po dílu a chrochtala si u toho... (dramatická pauza) ... až jsem se dostala k dílu, který mi, jak se to tak lidově říká, zlomil srdce... Pro ty, které to zajímá, je to s03e02, a Victoria v něm ospravedlňuje utracení nevinného zdravého pejska, který byl majiteli dohnán k šílenství. A nejsmutnější na tom bylo, že ani "slečna profesionální kynoložka" si nepovšimla toho, čeho jsem si povšimla bohužel i já, kynolog začátečník, a totiž toho, že pokud se do psa mlátí, tak k dětem asi nebude, protože čeká ránu s každým prudkým pohybem... Velmi zklamaná dávám ** a přemýšlím, zda to ještě není moc, protože takhle ostudný a smutný případ lidské debility by jeden pohledal...(2.9.2012)