poster

Buď já nebo pes (TV pořad)

 • Velká Británie

  It's Me or the Dog

 • Slovensko

  Ja alebo pes

Reality-TV

Velká Británie, 2005, 32x23 min

Účinkují:

Sean Chapman

Střih:

Jimmy Giritlian
(další profese)
 • R´Hell
  ***

  Lidé dělají různé chyby při výchově psů. Buď se jim nevěnují, nebo je zase příliš rozmazlují a nebo jen neví jak na to. To jak se psi chovají je odrazem výchovy páníčka. A ne vždy se to povede a pak přiběhne trenérka Victoria, která je zkrotí. Pořad je dobrý, ale bylo by lepší, kdyby si lidé s koupí svého prvního štěněte koupili i knížku o psech, nebo zašli na cvičák za odborníky, kteří jim pomůžou zvládnout i hyperaktivnější zvíře. A byli zodpovědní a nekupovali si psa podle toho jak vypadá, ale i podle povahy, kterou musí stoprocentně ovládat. Buď já nebo pes je sice zajímavá reality show, ale naneštěstí ukazuje, jak zoufale lidé zanedbávají ve výchově své mazlíčky, až jim z nich vyrostou agresoři.(6.9.2009)

 • biopanic
  **

  Rozum mi zastáva, na čom všetkom sa dá dnes zarobiť. Zrovna tak nad tým, prečo ak má niekto rozmaznaného kokera, priberie si do partie dva vlčiaky, ktoré nemá čas venčiť a jedno besné šteniatko. Tam je snáď jasné kde je problém? Tak či tak, nepozerá sa na to zle, Stiwellová hádže tie správne pózy a majitelia poslušne kývu hlavami. A tak to má byť, nie?(19.3.2010)

 • Marina111
  **

  Odraz životného štýlu ľudí na nevinných zvieratách... Sama mám rada týchto chlpatých štvornohých miláčikov, ale sledovať čosi také... Veď je to vlastne smutné. V mnohých prípadoch by bola viac ako pomoc psej trénerky potrebná pomoc psychológa či kňaza - nie pre psov, samozrejme, ale pre ich majiteľov; lebo (nech sa nikto nehnevá) neporiadok v duši sa odzrkadľuje aj neporiadkom v domácností, a do tohto "neporiadku" možno pokojne rátať aj neschopnosť adekvátne vychovať a následne sa starať o domáceho miláčika. Každopádne, už samotný námet a formát má u mňa mínus, no TV Doma, ktorá ho vysielala, tá ma rovno palec dole. Nič v zlom, ale odkúpiť pár rokov starú americkú reláciu a nasadiť ju do hlavného vysielacieho času... Fakt to bola až tak lacná a výhodná kúpa? Fakt sa naše TV budú poberať takýmto smerom?(3.7.2013)

 • hellequine
  **

  Nemůžu si pomoct, ale dle mého názoru by se tento typ pořadů vůbec neměl vysílat.. Když už se cvičiteli podaří správně tipnout co za problémovým chováním stojí a pak se mu čirou náhodou podaří sestavit dobrý plán, jak psovi pomoci, rozhodně to není žádný manuál. A radši ani nechci vědět, kolik Frantů a Mařenek ten určitý postup napasuje na svého psa. A tohle by si na triko žádný pravý etolog nebo cvičitel nevzal. To u mě platí pro všechny psí pořady tohoto typu, které znám. Ano, Cesar Millan je charismatický, Victorie Stiwell vypadá jako sexy domina a Hana Žertová má... hm... šedivé vlasy. Ale to je asi tak všechno.(1.12.2010)

 • UnholyEvil
  **

  Po nekonečné řadě výchovných pořadů pro majitele čtyřnohých miláčků jsem zaplesala, spatřivši jeden, který nestál úplně za řídký výkal. Rady jsou jednoduché a vesměs rozumné, Victoria (která navíc řídí nebezpečně sexy motoristický exemplář), se příliš nezabývá takovou tou kynologickou "duchařinou" jako třeba Ceasar (viz.: calm positive energy atd :D...), ale snaží se všechno vysvětlit selským rozumem tak, aby to i pejskař-amatér (rozuměj "debil") dokázal jednoduše aplikovat. A tak jsem se radostně prokousávala dílem po dílu a chrochtala si u toho... (dramatická pauza) ... až jsem se dostala k dílu, který mi, jak se to tak lidově říká, zlomil srdce... Pro ty, které to zajímá, je to s03e02, a Victoria v něm ospravedlňuje utracení nevinného zdravého pejska, který byl majiteli dohnán k šílenství. A nejsmutnější na tom bylo, že ani "slečna profesionální kynoložka" si nepovšimla toho, čeho jsem si povšimla bohužel i já, kynolog začátečník, a totiž toho, že pokud se do psa mlátí, tak k dětem asi nebude, protože čeká ránu s každým prudkým pohybem... Velmi zklamaná dávám ** a přemýšlím, zda to ještě není moc, protože takhle ostudný a smutný případ lidské debility by jeden pohledal...(2.9.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace