Oswaldův duch

Oswald's Ghost

Dokumentární

USA / Velká Británie, 2007, 83 min

Dokument, který vybarvuje veškeré nesrovnalosti a popisuje Oswaldův život, na konci se snaží najít jeho motiv, bohužel nepřesvědčivě. Každopádně rozhovor poskytli významný osobnosti, dokonce i Oliver Stone nebo Jim Garrison. Jinak moc novinek nebo jiných pohledů nepřináší, oceňuji ale, že to není pro-Warrenovský dokument... co mě však překvapilo, že se o druhým střelci a pochybnostech vyšetřování nebo neviny Oswalda, začala literatura zajímat hned na konci 1963 a do dnes o tom vyšlo přes 2000 titulů ..(24.11.2013)

Kto bol vlastne Lee Oswald, podľa oficiálnej správy jediný podozrivý z vraždy J.F.K.? Je možné, aby zo starej vojenskej zbrane vystrelil tri krát za 6 sekúnd, pričom sa mu poslednou ranou podarilo popraviť hlavu štátu? Alebo je pravda omnoho komplikovanejšia, ako sa to čoraz viac domnieva väčšina ľudí? Tak z mnoha dokumentov, ktoré som o atentáte na J.F.K videl, je tento jeden z najlepších. Nie len že sa vedie diskusia o najpravdepodobnejšej verzii, ale jeho tvorcovia taktiež poukazujú na politiku americkej vlády, podnikať rôzne svinstvá, vrátane vraždy na R.F.K., Luthera Kinga či iných. Najväčším plusom sú však informácie o živote Oswalda, autentické zábery zachycujúce Oswalda, výpovede podozrivých pod hypnózou, alebo tajne nahraté telefónne rozhovory o možnom spiknutí či plánovaní atentátu samotnými vládnymi predstaviteľmi. Nakoniec možno Oswald niečo mal spoločné s touto udalosťou, no každopádne, určite v tomto spiknutí nefiguroval sám.(4.12.2015)