Michael Jackson's This Is It

This Is It

Michael Jackson´s This Is It.

Dokumentární / Hudební

USA, 2009, 107 min

Kenny Ortega

Scénografie:

Bernt Amadeus Capra

Kostýmy:

Jordanna Fineberg
  • Sobis87

Když byl Jackson ještě naživu, média na něm nenechala nit suchou, skandály se vršily, vtipy na jeho osobu taktéž. Pak nečekaně umřel a najednou všichni se zápalem líčí, jakou úžasnou osobností ten král popu vlastně byl. Film This is It má tři úkoly: 1) zprostředkovat fanouškům přípravy na masivní comeback, přičemž při těchto přípravách se Jackson dost šetřil. 2) This is It má lidem připomenout, jakou jakou úžasnou osobností ten král popu vlastně byl, viz výše. 3) This is It je narychlo spíchnutým záznamem z příprav, jehož prostřednictvím chtěla Jacksonova rodina a producenti vydělat na smrti legendy ještě pár miliónů dolarů, než se pomyslná bulvární hladina opět uklidní. Třetí bod berme jako zásadní, jelikož z něho lze lehce odhadnout výsledné kvality filmu. Vše zapomenuto, o mrtvých jen dobře, tento dokument je jako beránek, je to pračka na peníze a vrchol pokrytectví. Já z Jacksona vyrostl ještě před pubertou, proto pro mě ten film nemá jinou hodnotu než tu, že ukazuje pravou prohnilou tvář showbyznysu. Věrným fanouškům zajisté přinese větší míru potěšení. Ale že by to byla filmová událost roku? Ani náhodou! Jako dokument ten film postrádá jakoukoliv formu.(19.3.2010)

Ani já nijak netrpěl.. co jsem očekával, to jsem dostal a jen si zas a znovu uvědomil, co za génia Jackson byl!! Sic se pod kůži nezaříznul tak, jak bych si asi přál a jasně, tohle poslední loučení mělo zabírat místo spíš jako bonusový materiál na disku z velkolepého koncertu, žel, osud tomu chtěl jinak a na comeback už nezbyl čas.(22.8.2010)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Show 7/10/// +jasně že Majkl, kvůli němu jsem na to šel, byl jsem zvědav na jeho vystoupení, přípravu, zázemí, to jak se chová, jak se spolupracovníci chovají k němu, jak tvoří a jak se připravuje, plus je tady slyšet jeho hudba, vidět jeho tanec, tvorba klipů ke koncertu -je to o něco delší než by mělo být, 90 min by stačilo, nezazní tady všechny jeho písně, dokonce ani větší než malé množství, kupodivu rozmluvy s ním a se štábem byly zajímavější než samotná zkouška písní na představení, a taky jsem vlastně tak nějak chtěl i víc/// Největší devizou tohoto filmu je, že vám ukáže pohled do zákulisí a na zkoušky, rovněž na to jak Michael pracoval. Je tady vidět zároveň takové předstádium toho jak Michaelův koncert měl a mohl vypadat. To je zřejmě to největší lákadlo, které se mi dostalo a moje očekávání od filmu tak splnilo. O to víc je mi ale líto, že se Jackson svého koncertu nedožil, protože to opravdu mohlo být to nejlepší vystoupení a ta největší show desetiletí. Nakonec se dle mého největším vrcholem filmu stává tvorba k písni Thriller a píseň Earth. Tak je to./// Celkem 73%///(29.10.2009)

• pan Hnědý

Prázdný, ničím neoslňující dokument, který nemá srdce ani charakter. Nepojednává o postavě krále popu, neobyčejného člověka a geniálního tanečníka Michaela Jacksona, ani jeho nitru. Záměr to nebyl, ale určitě si to zasloužil. Tenhle bonus nám vlastně nic neukázal ani neodhalil. Velká škoda. K lásce Michaelovi nejdu na samé dno v hodnocení. Mé oblíbené srdcovky 1). Earth Song, 2). Beat It, 3). Moonwalk - Michael Jackson - Billie Jean - The First Moonwalk King.(12.3.2013)

Velice neobjektivní hodnocení. Ten film má spostu chyb: pomalé tempo, málo záběrů z "tvůrčí dílny".... Ale pro člověka, který na peckách od M.J. vyrůstal a jeho hudbu obdivuje to byla paráda. Michael byl geniání hudebník, který miloval hudbu a své fanoušky, kvůli kterým se snažil ze sebe vydat to nejlepší. Bohužel ho tato snaha stála život a This Is It je pro fanoušky sice blýskavá, ale malá náplast. Prostě ten malej kluk ve mě, co na jeho muziku tancoval rodičům, byl nadšenej.(4.11.2009)

• - Záběry ze zkoušek měly původně sloužit k lepšímu pochopení a ztvárnění show, a poté putovat rovnou do soukromé sbírky Michaela Jacksona. (HellFire)

• - V prvý večer premietania filmu Michael Jackson´s This Is It v USA dosiahli tržby z predaja lístkov 2,2 milióna dolárov (1 487 994 eur), čo je pre októbrový utorok historický rekord. Tržby dosiahli túto hranicu ešte pred začiatkom prvého predstavenia o 21:00 pacifického času. (Markus)

• - Na pozadí při písni "Smooth Criminal" je napsáno "MJ Air". To mělo být jméno letecké společnosti v nedokončeném 3D závěru koncertu, ve kterém měli Michael a tanečníci nastoupit do letadla a vzlétnout nad publikum. (Polinecka)