Michael Jackson's This Is It

This Is It

Michael Jackson´s This Is It.

Dokumentární / Hudební

USA, 2009, 107 min

Kenny Ortega

Scénografie:

Bernt Amadeus Capra

Prístup všetkých zainteresovaných ľudí k pripravovanej show bol obdivuhodný, ale to je logické, očakával sa veľký koncertný comeback Michaela Jacksona. Spolupráca s ním bola určite inšpirujúca, čo potvrdil aj tím zo zákulisia. Tento dokument nie je ničím výnimočným a nebyť tragédie, ktorá sa stala, určite by ho toľko lačných divákov nechcelo vidieť, ale vzhľadom k okolnostiam, je dobré, že existuje a fanúšikovia môžu vidieť aspoň torzo z toho, čo už nikdy nikto neuvidí.(8.11.2009)

• Djkoma

Chudák Michael. Některé jeho skladby obdivuji, jeho jako zpěváka uznávám a určitě jsem mu nikdy nic špatného nepřál, ať byl jakýkoliv, byl to prostě on. Bohužel This Is It není to, na co každý fanoušek čekal. Je to prostě dokument, který měl být bonusem na dvd ke koncertu, ale už k němu bohužel nedošlo. Je až smutné, že Sony se nestydí vykoupit záznam zkoušek a udělat z něho něco víc, než dárek pro fanoušky. Snaha vytřískat dolárky z jména hudebního krále je smutná, ale dala se čekat. Výpovědní hodnota samotného bonusového materiálu (tím myslím tento 112 minut dlouhý dokument) je mizivá a jen ukazuje, že Jackson bohužel na připravovanou sérii koncertů fyzicky neměl a i jeden zvládnutý koncert by byl v jeho stavu roven sestoupení Boha mezi lidi a zodpovězení jedné otázky někoho z přítomných;-). Chválit dokument za písničky staré i více jak 20 let nemá smysl a ukázka drobností jako pozadí za vystupujícími už je jen technologickou drobností na závěr. This is it je komerční náplast za vyprodané turné hvězdy, která chtěla dávat radost lidem. Vždyť nemůžete hodnotit ani samotný koncert z viděného, to je jako hodnotit podle Ztraceno v La Mancha Gilliamův film... PS: nehodnotím tu MJ jako osobu, ani jako zpěváka, ale celý koncept tohoto dokumentu, kterého je Michael v podstatě obětí...This is IT is not IT! Pro mě Michael nezemřel, ale odletěl domů...(30.12.2009)

• lesumir

Naprosto odpadní záležitost. Nuda, nuda, nuda, nuda. Dvě hodiny videoklipů a zpěvu. To jsem si mohl stáhnout někde na netu a splnilo by to stejný účel. A co jsem se vlastně dozvěděl? Že to byl afektovaný člověk mimo realitu a přiteplený perfekcionista. Což jsem vlastně věděl už předtím. ___ Každý se najednou muže z MJ posrat. Ještě v květnu byl každýmu u prdele. Žijeme ve světě populismu.(3.11.2009)

Je zcela zjevné, že se mělo jednat o bonusový materiál k DVD záznamu koncertů z turné Michaela Jacksona, This is it. Je třeba říct, že dívat se na to dá (což platí hlavně pro ty, kteří v devadesátkách Majkla občas poslechli). S poslechem už je to horší, protože se jedná o záznamy ze zkoušek, takže Jackson zpívá na nějakých 80%, do toho hodně kecá.. ať už o tom, že tady a tam chce mít něco jinak, nebo že nám má všem žehnat Bůh. :-! Překvapivé pro mě však bylo jeho nasazení, smysl pro detail a megalomanství - netušil jsem, že Jackson není vůbec taková troska, jakou ho podala média - naopak, byl velmi aktivní, což jenom záhadně obestírá důvod jeho úmrtí..(20.11.2009)

no nebyla to zase až taková bomba, jak jsem podle některých reakcí očekával, ale i tak to bylo famózní.. Michael Jackson válí téměř jako zamlada, a to se teprve rozehřívá a šetří hlas - škoda, že se už nikdy nedočkáme toho, jaké by to bylo, kdyby se do toho Král popu opět obul naplno, protože v tomto dokumentu(?) je vidět, že na to prostě pořád jak po stránce hlasové tak i pohybové měl (a to už mu bylo 50!).. a kdo říká, že to je jen kalkul - jistě, je to kalkul, nějak se organizátoři tohoto megalomanského projektu musí pokusit získat zpět vynaložené peníze.. ale co v dnešním světě showbyznysu není kalkul? ... God bless you, Michael, budeš nám chybět.........................(2.11.2009)

• - Film bol uvedený v USA uvedený v 3500 kinách a premietal sa aj v stredu nadránom. (Markus)

• - Štúdio Sony zaplatilo producentovi Jacksonových koncertov AEG Entertainment za distribučné práva k filmu 60 000 000 dolárov (40 581 670 eur). (Markus)

• - Na pozadí při písni "Smooth Criminal" je napsáno "MJ Air". To mělo být jméno letecké společnosti v nedokončeném 3D závěru koncertu, ve kterém měli Michael a tanečníci nastoupit do letadla a vzlétnout nad publikum. (Polinecka)