Reklama

Reklama

Michael Jackson's This Is It

  • USA This Is It (více)
Trailer 1

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (8)

Trailer 1

Recenze (544)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Videa (nehodí se ani říkat filmy) tohoto formátu by měla mít maximálně hodinu a rozhodně by je nikdo neměl prodávat (!) jako filmovou událost roku. Kamera skoro dvě hodiny kouká na ‚stage‘, ale pod pokličku nemrkne ani jednou. Chápu, s jakou upřímnou láskou k fandům Michael svoji show připravoval, i že by to byla naprosto fantastická a pompézní podívaná, ale že z toho někdo vyrýžuje čtvrt miliardy dolarů, mi zvedá morální kufr. O tom, s jakou intenzitou dávají lidi osm stovek za Blu-raye, ani nemluvit. Smutné. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Zde bych dovolil mírné pohoršení, pokovaď to většině vadit nebude. Pohoršení s ohledem na fakt, že na tenhle rádoby dokument vznikla snad největší reklamní kampaň na film, kterou jsem kdy v životě viděl. Počínaje.....Film máte možnost vidět jen čtrnáct dní, takže si nezapomeňte lístky koupit předem....okamžitě vyprodáno. Během promítání se filmu nečekaně prodlužuje promítání o další měsíc a po měsíci promítání vídám, jak si návštěvníci kupují DVD nosiče přímo v kině za exkluzivní cenu? DVDčka This Is It? Promiň Majkle, ale jakože si dokonalej zpěvák, tak tady na tobě narejžovaly skutečně solidní prachy. Nemyslíš? Já bych řek že jo. Protože jít do kin s tímhlenctím pokusem, to je skutečně absolutní podvrh na diváka. This Is It je totiž jen záznam příprav ohromného monstr koncertování, které mělo proběhnout a přiznávám, že koncert to mohl být opravdu DOKONALÝ. Plný zážitků a hlavně neskutečných efektů. Ale také jsem trošku čekal, že mi promluvíš do duše, že mi tu duši vyplivneš a já se budu svírat v křečích, jenže ty si v tom dokumentu skoro vůbec nepromluvil, a co si řek, tak mi bylo úplně k ničemu. Každopádně chápu, že ten film zkouší distributorovi vrátit ušlé zisky na koncertech. Lepší něco nežli nic. A na tenhle dokument v dnešní době stejně krom fanoušků, kterých v Česku zase až tak moc není, půjdou i obyčejní lidé, kteří si řeknou...jo, hezký a život jim bude bez problémů pokračovat dál. Já jsem na druhou stranu rád, že jsem odolal a film jsem v kině neviděl, asi bych byl dost nasranej vidět tam tohle. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $60miliónovTržby USA $72,091,016Tržby Celosvetovo $261,400,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $12,563,340 //počet predaných kusov 540,717Tržby za predaj DVD v USA $45,196,200 //počet predaných kusov 2,821,643Senzácia!_Fantázia!_Veľkolepé! a to ide o nie moc kvalitne natočený dokumentárny film(hlavne čo sa vizuálnej stránky týka, ide o natáčanie ručnou kamerou), ktorý by sa fakt hodil skôr ako bonus "film o filme" ALE vidieť to zanietenie na pódiu, tie choreografické prvky MJ, spev, v kine to malo neskutočnú kulisu. To čo sledujeme dáva taký silný náboj sajúci z MJ, že v podstate za tú minutáž tohto pozliepaného dokumentu som akoby dostal k mojej spokojnosti dvojnásobnú dávku minút. Nikdy som nebol nijak moc fanúšik MJ ani populárnej hudby ale toto čo ponúka dokument ma dostalo, pohltilo. Michael Jackson bol neskutočný génius v tom čo robil a dá sa povedať že na vždy neprekonateľný. /videl v kine: 100%/ ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Chudák Michael. Některé jeho skladby obdivuji, jeho jako zpěváka uznávám a určitě jsem mu nikdy nic špatného nepřál, ať byl jakýkoliv, byl to prostě on. Bohužel This Is It není to, na co každý fanoušek čekal. Je to prostě dokument, který měl být bonusem na dvd ke koncertu, ale už k němu bohužel nedošlo. Je až smutné, že Sony se nestydí vykoupit záznam zkoušek a udělat z něho něco víc, než dárek pro fanoušky. Snaha vytřískat dolárky z jména hudebního krále je smutná, ale dala se čekat. Výpovědní hodnota samotného bonusového materiálu (tím myslím tento 112 minut dlouhý dokument) je mizivá a jen ukazuje, že Jackson bohužel na připravovanou sérii koncertů fyzicky neměl a i jeden zvládnutý koncert by byl v jeho stavu roven sestoupení Boha mezi lidi a zodpovězení jedné otázky někoho z přítomných;-). Chválit dokument za písničky staré i více jak 20 let nemá smysl a ukázka drobností jako pozadí za vystupujícími už je jen technologickou drobností na závěr. This is it je komerční náplast za vyprodané turné hvězdy, která chtěla dávat radost lidem. Vždyť nemůžete hodnotit ani samotný koncert z viděného, to je jako hodnotit podle Ztraceno v La Mancha Gilliamův film... PS: nehodnotím tu MJ jako osobu, ani jako zpěváka, ale celý koncept tohoto dokumentu, kterého je Michael v podstatě obětí...This is IT is not IT! Pro mě Michael nezemřel, ale odletěl domů... ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Dokument, který by normálně přišel někam do bonusů za DVD z koncertu, ale byl by sestříháný asi tak na třetinu. Bohužel na to, aby to byl skutečný dokument, je tam moc celých čísel a málo informací kolem, nejvíc mě zaujalo asi natáčení doprovodných videí (čb mafiánka Smooth Criminal a zombíácký Thriller). Já jsem znala Michaela jen z písniček a pár klipů a tenhle počin mi ukázal, že i teď, chvíli před svou smrtí byl ve výborné formě, stále geniální tančeník, výborný zpěvák a hudebník a že tahle koncertní šňůra by bývala mohla znamenat jeho alespoň částečný comeback. Jak by to dopadlo se už bohužel nikdy nedozvíme, takže "This Is It" plní alespoň úlohu malé ochutnávky z plánované megaakce a obrovské vzpomínky na někoho, kdo si přízvisko Král popu opravdu zasloužil. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (8)

  • Při písních „I Want You Back a Stop!“ a „The Love You Save“ žvýká Michael žvýkačku. (Polinecka)
  • Záběry ze zkoušek měly původně sloužit k lepšímu pochopení a ztvárnění show, a poté putovat rovnou do soukromé sbírky Michaela Jacksona. (HellFire)
  • Štúdio Sony zaplatilo producentovi Jacksonových koncertov AEG Entertainment za distribučné práva k filmu 60 000 000 dolárov (40 581 670 eur). (marek.stone)

Reklama

Reklama