Michael Jackson's This Is It

This Is It

Michael Jackson´s This Is It.

Dokumentární / Hudební

USA, 2009, 107 min

Kenny Ortega
  • Handle

Ten kdo Michaela Jacksona miluje dá plný počet, ten kdo ne dá počet velmi nízký. Já se přiznám, že jsem k němu nikdy neměl příliš kladný vztah, nikdy jsem ho neposlouchal a jako člověka jsem ho taky nemusel. Ale když po jeho smrti začali rotovat jeho písničky, musím uznat, že co se týče zpěvu, show, videoklipů, choreografie, byl na tom velmi dobře! Každopádně ať mám k němu vztah jaký chci, pokusím se ten dokument zhodnotit objektivně. Dokonce jsem na něj zašel do kina a musím říct, že jsem čekal mnohem víc, neudělalo to na mě moc velký dojem. Je pravda, že návrat mohl být velkolepý a že to bylo vážně promakaný, ale to už přece všichni víme, já myslel, že ho tam ukážou i jako člověka... POMO to vystihl.(24.11.2009)

no nebyla to zase až taková bomba, jak jsem podle některých reakcí očekával, ale i tak to bylo famózní.. Michael Jackson válí téměř jako zamlada, a to se teprve rozehřívá a šetří hlas - škoda, že se už nikdy nedočkáme toho, jaké by to bylo, kdyby se do toho Král popu opět obul naplno, protože v tomto dokumentu(?) je vidět, že na to prostě pořád jak po stránce hlasové tak i pohybové měl (a to už mu bylo 50!).. a kdo říká, že to je jen kalkul - jistě, je to kalkul, nějak se organizátoři tohoto megalomanského projektu musí pokusit získat zpět vynaložené peníze.. ale co v dnešním světě showbyznysu není kalkul? ... God bless you, Michael, budeš nám chybět.........................(2.11.2009)

Sice jsem nikdy nepatřila k skalním fanouškům Michaela Jacksona, ale na jeho písních jsem vyrostla. Má drahá sestřička, starší o jedenáct let, totiž jeho hudbu bezmezně milovala; objela všechny koncerty v ČR a okolí, vyšívala obrovské transparenty, měla lístky i na letošní koncert v Londýně. Když se ke mně v červnu, jen tři týdny před tím než měla odletět do Británie, doneslo, že Michael zemřel, nechtěla jsem tomu věřit a už v tu chvíli mi došlo, že lidstvo zase ztratilo jednu z momentálně nevýraznějších hudebních osobností. Tento film mi to jen potvrdil. Michael byl neuvěřitelný perfekcionista, jeho koncerty byly obrovskou show, kde všechno muselo dokonale sednout. Natáčel nové videoklipy k písním, zběsile tančil, na podiu se s ním za jeden večer mělo objevit vše od demoličního auta přes lidi oblečené v kostýmech zombií až po hořící předměty. Pohled na film dokonale vystihla jedna moje kamarádka, která po This Is It prohlásila: "Nikdy jsem nebyla jeho fanynkou, ale teď mě mrzí, že jsem neměla lístky do Londýna na jeho koncert a že se neuskutečnil." Mě taky. Díky za všechno, Michaele. And God bless you.(30.10.2009)

Navždy zůstaneš v naších srdcích ! - º°¨ ¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„ THE KING OF POP FOREVER !!¸„ø¤º° ¸„ø¤º°¨¸„ø¤º „¸¨°º¤ø„¸¸„ ¸„ø¤º „¸¨°º¤ø - Dokument, u kterého jsem poprvé na konci v životě tleskal a brečel. Je to dokument hlavně pro fanoušky, kteří měli Michaela opravdu rádi. Michael byl perfekcionista. Cítil hudbu tak, jako nikdo před ním. On byl ztělesněním toho, čemu říkáme zvuk, melodie, rytmus, tón a hlavně to nejpodstatnější a nejdůležitější ze všeho - LÁSKY ! Doufám, že už se netrápíš a jsi konečně na lepším místě. Budeš nám opravdu moc chybět ! DĚKUJEME ! RIP. I ♥ you so much, Michael !(1.11.2009)

• Sobis87

Když byl Jackson ještě naživu, média na něm nenechala nit suchou, skandály se vršily, vtipy na jeho osobu taktéž. Pak nečekaně umřel a najednou všichni se zápalem líčí, jakou úžasnou osobností ten král popu vlastně byl. Film This is It má tři úkoly: 1) zprostředkovat fanouškům přípravy na masivní comeback, přičemž při těchto přípravách se Jackson dost šetřil. 2) This is It má lidem připomenout, jakou jakou úžasnou osobností ten král popu vlastně byl, viz výše. 3) This is It je narychlo spíchnutým záznamem z příprav, jehož prostřednictvím chtěla Jacksonova rodina a producenti vydělat na smrti legendy ještě pár miliónů dolarů, než se pomyslná bulvární hladina opět uklidní. Třetí bod berme jako zásadní, jelikož z něho lze lehce odhadnout výsledné kvality filmu. Vše zapomenuto, o mrtvých jen dobře, tento dokument je jako beránek, je to pračka na peníze a vrchol pokrytectví. Já z Jacksona vyrostl ještě před pubertou, proto pro mě ten film nemá jinou hodnotu než tu, že ukazuje pravou prohnilou tvář showbyznysu. Věrným fanouškům zajisté přinese větší míru potěšení. Ale že by to byla filmová událost roku? Ani náhodou! Jako dokument ten film postrádá jakoukoliv formu.(19.3.2010)

• - Štúdio Sony zaplatilo producentovi Jacksonových koncertov AEG Entertainment za distribučné práva k filmu 60 000 000 dolárov (40 581 670 eur). (Markus)

• - Záběry ze zkoušek měly původně sloužit k lepšímu pochopení a ztvárnění show, a poté putovat rovnou do soukromé sbírky Michaela Jacksona. (HellFire)

• - V prvý večer premietania filmu Michael Jackson´s This Is It v USA dosiahli tržby z predaja lístkov 2,2 milióna dolárov (1 487 994 eur), čo je pre októbrový utorok historický rekord. Tržby dosiahli túto hranicu ešte pred začiatkom prvého predstavenia o 21:00 pacifického času. (Markus)