Michael Jackson's This Is It

This Is It

Michael Jackson´s This Is It.

Dokumentární / Hudební

USA, 2009, 107 min

Kenny Ortega

Scénografie:

Bernt Amadeus Capra

Kostýmy:

Jordanna Fineberg

Hudba má tu úžasnou vlastnost, že je věčná. Michael, ať byl jakej byl, měl tu snahu lidi napravovat. Jako jeden z mála stavěl písničky na myšlence, že ať jsme z jakýkoli společenský vrstvy, můžeme něco udělat, něco změnit. Když umřel napadlo mě, že je to pro nás, líný pokolení, výzva. Že bychom to mohli zkusit. Earth Song nenapsal pro nic za nic, má neuvěřitelněj potenciál stát se něčím víc, než dobrým songem. Pak vyjdete na ulici, vidíte svoje vrstevníky, kterak citují včerejší díl Ordinace a přepadne vás lítost. Jak můžeme něco dokázat, když jsme všichni narcističtí pancharti? Při sledování This Is It, mě přepadla nálada, jakou zažívám u Heal the World. Michael tam stojí a svým pohybem, hlasem, mi dává naději. Nešel jsem na tenhle film, kvůli monstr show. Chtěl jsem naposledy vidět člověka, kterej mě provázel celým dětstvím. Člověka, kterého jeho životní styl vyždímal, ale s jehož názory na světový problémy, se plně ztotožňuju. U Michaela není smrt překážkou, ba naopak. Kdo si víc zaslouží tenhle hudební epitaf, než on? Karel Gott, který přes svou sebezahleděnost dokazuje, jak málo ví o světě? Nebuďte směšní! Já svůj názor řekl a uzavírám tím jednu kapitolu....(1.11.2009)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $72,091,016Tržby Celosvetovo $261,400,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $12,563,340 //počet predaných kusov 540,717Tržby za predaj DVD v USA $45,196,200 //počet predaných kusov 2,821,643Senzácia!_Fantázia!_Veľkolepé! a to ide o nie moc kvalitne natočený dokumentárny film(hlavne čo sa vizuálnej stránky týka, ide o natáčanie ručnou kamerou), ktorý by sa fakt hodil skôr ako bonus "film o filme" ALE vidieť to zanietenie na pódiu, tie choreografické prvky MJ, spev, v kine to malo neskutočnú kulisu. To čo sledujeme dáva taký silný náboj sajúci z MJ, že v podstate za tú minutáž tohto pozliepaného dokumentu som akoby dostal k mojej spokojnosti dvojnásobnú dávku minút. Nikdy som nebol nijak moc fanúšik MJ ani populárnej hudby ale toto čo ponúka dokument ma dostalo, pohltilo. Michael Jackson bol neskutočný génius v tom čo robil a dá sa povedať že na vždy neprekonateľný. /videl v kine: 100%/(15.11.2009)

Popravdě nevím co bych tomu mohl vytknout. Za mě nic. Tady jde právě o Michaela a jeho připravovanou show, která by byla určitě úžasná. Dokument zachycuje MJ, kterému není jedno, jak koncertní podoba a jeho písně vyznějí. Musí být po jeho, což je dobře. Během sledování jsem si musel několikrát pobrukovat písně, případně jsem poklepával nohou. Musím smeknout.(30.10.2009)

Je takové staré známé pravidlo, že umění narůstá na hodnotě po smrti autora. Tak tomu bylo i v případě tohoto dokumentu, který působil jak nafouknutá bublina právě po smrti Michaela Jacksona, bez které by možná ani nevznikl nebo by alespoň nepůsobil, tak kultovně jak se tomu stalo. Ve své podstatě se nejedná o tolik zajímavé dílo, jak by se mohlo na první pohled zdát a o Jacksonovi (kterého mimochodem považuji za opravdového umělce a mistra v oboru, tudíž se nejedná o nějakou zaujetost proti jeho osobě) se divák nedozví nic nového, jelikož se dokument zaměřuje pouze a jen na přípravy jeho turné a zaujmou jen nové verze jeho známých hitů. Tvůrci si určitě nahrabali neuvěřitelné množství peněz díky mánií, která kvůli Jacksonovi nešťastné smrti ještě více vzrostla ale rozhodně to nebylo, kvůli kvalitě tohoto filmu, která je průměrná a na informace chudá.(2.2.2010)

Ťažko hodnotiteľný film, ak vôbec o film ide. This Is It naozaj pripomína skôr bonusy ku koncertu, ktorý by bol na DVD... Lenže tým, že vystúpenia zo skúšok sú zostrihané tak, že máte celé pesničky, celkom dobre to funguje ako náhrada záznamu koncertu. Navyše si môžete vychutnať skvelé scény, ktoré mali byť na koncertoch premietané. Jacksonov spevácky ale hlavne tanečný výkon je obdivuhodný. Na mňa to fungovalo...(4.4.2013)

• - Na pozadí při písni "Smooth Criminal" je napsáno "MJ Air". To mělo být jméno letecké společnosti v nedokončeném 3D závěru koncertu, ve kterém měli Michael a tanečníci nastoupit do letadla a vzlétnout nad publikum. (Polinecka)

• - Záběry ze zkoušek měly původně sloužit k lepšímu pochopení a ztvárnění show, a poté putovat rovnou do soukromé sbírky Michaela Jacksona. (HellFire)

• - Štúdio Sony zaplatilo producentovi Jacksonových koncertov AEG Entertainment za distribučné práva k filmu 60 000 000 dolárov (40 581 670 eur). (Markus)