Michael Jackson's This Is It

This Is It

Michael Jackson´s This Is It.

Dokumentární / Hudební

Scénografie:

Bernt Amadeus Capra

Kostýmy:

Jordanna Fineberg

Musim se přiznat, že jsem si díky This Is It uvědomil, že jsem toho krále popu asi žral podstatně víc, než jsem si byl kdy ochotnej připustit, protože jsem měl chvílemi nefalšované potíže se sledováním dění na plátně, v čemž mi dost bránily nečekané návaly smutku a tísně při vědomí, že už prostě nic dalšího od Michaela nedostaneme. Ne že bych přímo po kapsách lovil kapesníky, ale připadal jsem spíše než v kině, jako kdesi na pohřbu blízké a velmi milované osoby (a to jsem si prosím od Jacksona krom pár provařených pecek nic nepustil ani nepamatuju). Ale to je jsou na jednu stranu pocity, které na druhé straně vyvažuje již mnohokrát jinými zopakovaný názor o bonusovém dvd, který je u mě čímsi na způsob slušného zákusku či předkrmu k hlavnímu chodu, který ale bohužel jaksi nedorazil a už ani nikdy nedorazí.(11.11.2009)

• Isherwood

Videa (nehodí se ani říkat filmy) tohoto formátu by měla mít maximálně hodinu a rozhodně by je nikdo neměl prodávat (!) jako filmovou událost roku. Kamera skoro dvě hodiny kouká na ‚stage‘, ale pod pokličku nemrkne ani jednou. Chápu, s jakou upřímnou láskou k fandům Michael svoji show připravoval, i že by to byla naprosto fantastická a pompézní podívaná, ale že z toho někdo vyrýžuje čtvrt miliardy dolarů, mi zvedá morální kufr. O tom, s jakou intenzitou dávají lidi osm stovek za Blu-raye, ani nemluvit. Smutné.(2.2.2010)

Mám a občas na to koukám. A nabízelo se mi srovnání, jak se připravovala Madonna, a jak M.J. Původně se říkalo, že film se bude promítat jen v kinech. A tak lid chodil. Já ne, věděl jsem, že je to bouda a brzy bude DVD. A tak jsem si ho rád koupil. M.J. je legenda, M.J. ovlivnil výrazně kulturu a to obzvláště videoklipy.(8.9.2010)

Hudba má tu úžasnou vlastnost, že je věčná. Michael, ať byl jakej byl, měl tu snahu lidi napravovat. Jako jeden z mála stavěl písničky na myšlence, že ať jsme z jakýkoli společenský vrstvy, můžeme něco udělat, něco změnit. Když umřel napadlo mě, že je to pro nás, líný pokolení, výzva. Že bychom to mohli zkusit. Earth Song nenapsal pro nic za nic, má neuvěřitelněj potenciál stát se něčím víc, než dobrým songem. Pak vyjdete na ulici, vidíte svoje vrstevníky, kterak citují včerejší díl Ordinace a přepadne vás lítost. Jak můžeme něco dokázat, když jsme všichni narcističtí pancharti? Při sledování This Is It, mě přepadla nálada, jakou zažívám u Heal the World. Michael tam stojí a svým pohybem, hlasem, mi dává naději. Nešel jsem na tenhle film, kvůli monstr show. Chtěl jsem naposledy vidět člověka, kterej mě provázel celým dětstvím. Člověka, kterého jeho životní styl vyždímal, ale s jehož názory na světový problémy, se plně ztotožňuju. U Michaela není smrt překážkou, ba naopak. Kdo si víc zaslouží tenhle hudební epitaf, než on? Karel Gott, který přes svou sebezahleděnost dokazuje, jak málo ví o světě? Nebuďte směšní! Já svůj názor řekl a uzavírám tím jednu kapitolu....(1.11.2009)

Je zcela zjevné, že se mělo jednat o bonusový materiál k DVD záznamu koncertů z turné Michaela Jacksona, This is it. Je třeba říct, že dívat se na to dá (což platí hlavně pro ty, kteří v devadesátkách Majkla občas poslechli). S poslechem už je to horší, protože se jedná o záznamy ze zkoušek, takže Jackson zpívá na nějakých 80%, do toho hodně kecá.. ať už o tom, že tady a tam chce mít něco jinak, nebo že nám má všem žehnat Bůh. :-! Překvapivé pro mě však bylo jeho nasazení, smysl pro detail a megalomanství - netušil jsem, že Jackson není vůbec taková troska, jakou ho podala média - naopak, byl velmi aktivní, což jenom záhadně obestírá důvod jeho úmrtí..(20.11.2009)

• - V prvý večer premietania filmu Michael Jackson´s This Is It v USA dosiahli tržby z predaja lístkov 2,2 milióna dolárov (1 487 994 eur), čo je pre októbrový utorok historický rekord. Tržby dosiahli túto hranicu ešte pred začiatkom prvého predstavenia o 21:00 pacifického času. (Markus)

• - Na pozadí při písni "Smooth Criminal" je napsáno "MJ Air". To mělo být jméno letecké společnosti v nedokončeném 3D závěru koncertu, ve kterém měli Michael a tanečníci nastoupit do letadla a vzlétnout nad publikum. (Polinecka)

• - Při písních „I Want You Back a Stop!“ a „The Love You Save“ žvýká Michael žvýkačku. (Polinecka)