Externí recenze k filmu (5)

 • Aktuálně.cz (Kamil Fila) **

  "Útěk k pohádkám znamená v Troškově podání nejen útěk do bezpečí žánru, který je ,,zakázáno kritizovat", ale je svým způsobem i útěkem od současné kultury. Troška znechucen vývojem dnešní společnosti a nachází útočiště v české literatuře a hudbě 19. století." (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "Zdeněk Troška verí, že táto „rokoková rozprávka poteší malých i veľkých divákov a zaujme ich výtvarnou koncepciou i rozprávkovou atmosférou, ktoré sa z dnešného moderného a technického sveta skoro už vytratili a pozve všetkých do sveta snov...“ Zároveň si však uvedomuje, že divák sa rokmi mení.…" (více)

 • Filmweb.cz (Stanislav Šulc) *

  "Zatímco minulá Troškova pohádka Nejkrásnější hádanka byla sympaticky nevtíravá a alespoň solidní v tom, že uvědoměle mířila na jasnou cílovou skupinu, tentokrát se Troška snaží pixarovsky točit dětský film pro všechny. Výsledek je hrozivý. Kýčovité obrázky se tlučou s digitální technikou, neméně…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marie Dostálová) **

  "Nová Troškova pohádka je výpravná a na pohled atraktivní, příběhově však nezáživná a ohraná. Původní násilnou a hororovou zápletku Troška přetavil, jak sám říká, do poklidné, úsměvné, rokokově laděné pohádky. V tom však tkví samotný problém filmu. Dějová linie Nevěsty je tak ohraná, že scénář byl…" (více)

 • Topzine.cz (Pavlína Nouzová) *

  "Nelíbí se mi její nápad, herecké projevy, stupidně napsané dialogy ani vlezlé fanfáry při příjezdu krále (na ty bohužel jen tak nezapomenu). Stejně jako mně je z těchto věcí ale nevolno, davoví diváci, kteří se pohádky brzo dočkají na Nově, budou spokojeni." (více)