poster

Džuon: Široi ródžo

 • Japonsko

  呪怨 白い老女

 • Japonsko

  Ju-on: Shiroi rôjo

 • anglický

  The Grudge: Old Lady in White

Horor

Japonsko, 2009, 61 min

Režie:

Rjúta Mijake

Hudba:

Gary Ašija

Komentáře uživatelů k filmu (14)

 • J*A*S*M
  **

  Všem odpůrcům série Saw doporučuju zhlédnout sérii Ju-On. To je teprve recyklace. Ju-on: Shiroi rôjo není formálně špatným filmem, avšak dokáže nudit i na ploše šedesáti minut, což je vskutku jevem nevídaným. Upozorňovat na to, že dlouhovlasé duchařiny mají to nejlepší dávno za sebou, je asi zbytečné. Další díl nejspíš přijde tak jako tak.(26.8.2009)

 • tombac
  **

  Pokus navázat na japonskou sérii Ju-on bez Kayako a víceméně Toshia. Žel bez pořádného bubáka, vynalézavých hunusolekaček, klaustrofobní atmosféry a Shimizua na režisérské sesli to nefunguje a film už v druhé půlhodině nudí až hrůza. Směšná cupitající stařena s basketbalovým míčem v rukou jako náhrada za respektuhodnou Kayako je snad blbý vtip.(26.8.2009)

 • Hunter2222
  ****

  Nechápem, čo je také zlé na tomto diely. Mňa náhodou dosť bavil. Síce to už nie je to, čo Ju-On býval vo svojich začiatkoch, ale ide si to vlastnou cestou. Prvé scény sú vynikajúce! Skvelé hudobné podfarbenie, tajomnosť a niečo čoho sa človek môžeš aj zľaknúť. Ďalšie časti filmu sú na trochu nižšej úrovni, ale to vykompenzuje koniec, ktorý dá všetky príbehy do kopy a vytvorí celkom solídnu pointu. Jediné, čo môžem vytknúť sú slabšie herecké výkony a občas zlá hudba. Celá séria: Ju-on (2000), Ju-on 2 (2000), Ju-on: The Grudge (2003), Ju-on: The Grudge 2 (2003), Grudge: Old Lady in White, The (2009), The Grudge: Girl in Black (2009).(11.4.2010)

 • Campbell
  ****

  Jsem za jedno s Kangaxem. Přiznávám že v Asijských duchařinách mám mezeru, viděl jsem všechny ty důležité ale takové ty béčkové, či méně známé mě teprve čekají. Celá serie Grudge je nadprůměr(a to myslím i remake jedničky). Tenhleten díl mě bavil též vysoce. Díky jeho krátkosti není čas na nějaké kecání a jen se straší. Film jsem si pustil někdy kolem 2 hodiny v noci a teda nepříjemný pocit co jsem měl u scény kde se neustále ta Japonka opakuje jsem už dlouho neměl. Jen mě zklamalo že vždycky odněkud vyběhla ta starší paní, což teda moc dobrý nebylo protože jsem to neustále očekával a pak tedy to napětí vyhaslo. Docela mě udivila atmosféra která byla dokonalá. Škoda že film nebyl jako prvních 15 minut to by byla pro mě dokonalost. Další škoda je k dalšímu dílu kterej se podle mého kvalit nedotýká tomuhle dílu ani po kotníky.(8.12.2011)

 • ARI50
  **

  Nespočet způsobu v divákovy zanechat dobrý pocit na film ale vždyť je to pořád to samé až na pár světlých stránek.(26.9.2018)

 • AlistairMir
  ***

  Kayako je Kayako a tahle paní Náhražková v gumové masce neděsí...škoda, jinak to mohlo být opět super. Krom masky, ale vše v cajku(19.9.2016)

 • Kangax
  ****

  Skutočne až prekvapujúco dobrý diel už naozaj trochu pridlhej série Ju-on... Zaujímavé, ako ešte aj teraz to mrazenie v chrbte funguje...Samozrejme že nie u každého ako vidno aj tu na CSDF, jednoducho japonské horory sú založené na niečom inom než tie americké či európske..a celkovo tu nie sú populárne.. Áno sú iné, založené na iných princípoch....Skôr na zvukoch, než na hudbe, skôr na depresii než na dementných vtípkoch na odľahčenie... Len ich preboha nepozerajte v dabingu, ale v pôvodnom znení , lebo 50% atmosféry je založených na zvukoch, ktoré pri dabingu sú drasticky potlačené ( myslím hlavne staršie diely Ju-on- tento sa naštastie ešte dabingu nedočkal...)(19.4.2010)

 • Cedr
  ***

  Ryuta Miyake se oproti Mari Asato chopil režie s větší vervou a film s bílým duchem v tomto zajímavém projektu dvou šedesátiminutových příspěvků do hororové frančízy Ju-on vychází podstatně lépe. Atmosféra je o poznání lepší hned od velmi povedeného úvodu. Rozpočet bohužel asi nedovolil lepší masky a tak lekačky samotné působí lehce cheesy a trochu podkopávají slušný build-up kterým jim předcházel. Z sesterské dvojce těchto krátkých filmů je Old Lady in White jasným vítězem. 66%(2.1.2015)

 • DeLaMorte
  ****

  Další ze série Ju-On bylo pro mne osobně celkem překvapení-mám tuto "ságu" celkem dost rád a právě tímto dílem přichází změna v neopakovatelnosti oproti předchozím dílům...sice celkem bez problémů odhadneme děj,ale lekací scény byli výborně natočené a obvzláště mě zaujal propletený a věkolika časech schodující se děj!Už se těším na druhou část!(12.12.2009)

 • fr3ak
  **

  O dost slabší než Kuroi shôjo. Film zvládne i za tak krátkou stopáž celkem rychle nudit a stará paní s basketbalovým míčem mě opravdu neviděsila, ale spíš pobavila. Zápletka úplně špatná není, ale ve scénáři je několik naprostých nesmyslů (např. nechápu, co tam vlastně dělal Toshio). Jak jsem chválil u druhého filmu zvuk, tak tady je naopak až zbytečně moc velký důraz na zvukové projevy "Shiroi rôjo". Až mě to začalo úplně rozčilovat. Černá poráží bílou o jednu hvězdičku.(19.1.2015)

 • Likan7
  ***

  Skvělá hutná atmosféra a trochu jiná pravidla (duch nechodí jak po mrtvici, ale celkem vitálně běhá, takže jste nervózní, odkud přiběhne ta paní s míčem). Po první skvělé scéně sice hodnocení jde trochu dolů, ale výborná vysvětlovací scéna, která dost zamrazí, to celé zase nakonec na průměr, ale v rámci série povedené dílo.(27.5.2016)

 • katmandzoo
  ***

  tento film pozostáva z jednotlivých častí a zo začiatku má možno divák pocit, že spolu nijako nesúvisia a poukazujú len na rôzne spôsoby tej najstrašnejšej smrti a to je smrti z nenávisti, je to celkom dobrý horor, no aj keď japonské horory sú kvalitné, tak tento nepatrí medzi tie najkvalitnejšie..na druhej strane som však bol počas celého filmu v napätí, kedy príde tá strašná scéna, čiže svoju úlohu do istej miery tento horor splnil, lebo strach v ňom je značne zastúpený..čiže podľa mňa taký priemerný japonský horor..(16.8.2011)

 • Figuto
  **

  Stejně kvalitní jako ostatní Ju-ony. V mírných obměnách pořád to samé. Jednoho pohltí zlo, vyvraždí rodinu, zabije sebe, v domě začnou strašit duchové zavražděných, nově příchozí jsou stiženi kletbou, duch je pronásleduje, odnese, zabije.(12.3.2010)

 • LennyCowler
  ***

  Slabší a už i zbytečné. Předchozí dva díly byli opravdu super, tohle už mě tolik nebavilo.(2.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace