poster

Džuon: Široi ródžo

 • Japonsko

  呪怨 白い老女

 • Japonsko

  Ju-on: Shiroi rôjo

 • anglický

  The Grudge: Old Lady in White

Horor

Japonsko, 2009, 61 min

Režie:

Rjúta Mijake

Hudba:

Gary Ašija
 • Hunter2222
  ****

  Nechápem, čo je také zlé na tomto diely. Mňa náhodou dosť bavil. Síce to už nie je to, čo Ju-On býval vo svojich začiatkoch, ale ide si to vlastnou cestou. Prvé scény sú vynikajúce! Skvelé hudobné podfarbenie, tajomnosť a niečo čoho sa človek môžeš aj zľaknúť. Ďalšie časti filmu sú na trochu nižšej úrovni, ale to vykompenzuje koniec, ktorý dá všetky príbehy do kopy a vytvorí celkom solídnu pointu. Jediné, čo môžem vytknúť sú slabšie herecké výkony a občas zlá hudba. Celá séria: Ju-on (2000), Ju-on 2 (2000), Ju-on: The Grudge (2003), Ju-on: The Grudge 2 (2003), Grudge: Old Lady in White, The (2009), The Grudge: Girl in Black (2009).(11.4.2010)

 • Campbell
  ****

  Jsem za jedno s Kangaxem. Přiznávám že v Asijských duchařinách mám mezeru, viděl jsem všechny ty důležité ale takové ty béčkové, či méně známé mě teprve čekají. Celá serie Grudge je nadprůměr(a to myslím i remake jedničky). Tenhleten díl mě bavil též vysoce. Díky jeho krátkosti není čas na nějaké kecání a jen se straší. Film jsem si pustil někdy kolem 2 hodiny v noci a teda nepříjemný pocit co jsem měl u scény kde se neustále ta Japonka opakuje jsem už dlouho neměl. Jen mě zklamalo že vždycky odněkud vyběhla ta starší paní, což teda moc dobrý nebylo protože jsem to neustále očekával a pak tedy to napětí vyhaslo. Docela mě udivila atmosféra která byla dokonalá. Škoda že film nebyl jako prvních 15 minut to by byla pro mě dokonalost. Další škoda je k dalšímu dílu kterej se podle mého kvalit nedotýká tomuhle dílu ani po kotníky.(8.12.2011)

 • Likan7
  ***

  Skvělá hutná atmosféra a trochu jiná pravidla (duch nechodí jak po mrtvici, ale celkem vitálně běhá, takže jste nervózní, odkud přiběhne ta paní s míčem). Po první skvělé scéně sice hodnocení jde trochu dolů, ale výborná vysvětlovací scéna, která dost zamrazí, to celé zase nakonec na průměr, ale v rámci série povedené dílo.(27.5.2016)

 • fr3ak
  **

  O dost slabší než Kuroi shôjo. Film zvládne i za tak krátkou stopáž celkem rychle nudit a stará paní s basketbalovým míčem mě opravdu neviděsila, ale spíš pobavila. Zápletka úplně špatná není, ale ve scénáři je několik naprostých nesmyslů (např. nechápu, co tam vlastně dělal Toshio). Jak jsem chválil u druhého filmu zvuk, tak tady je naopak až zbytečně moc velký důraz na zvukové projevy "Shiroi rôjo". Až mě to začalo úplně rozčilovat. Černá poráží bílou o jednu hvězdičku.(19.1.2015)

 • Cedr
  ***

  Ryuta Miyake se oproti Mari Asato chopil režie s větší vervou a film s bílým duchem v tomto zajímavém projektu dvou šedesátiminutových příspěvků do hororové frančízy Ju-on vychází podstatně lépe. Atmosféra je o poznání lepší hned od velmi povedeného úvodu. Rozpočet bohužel asi nedovolil lepší masky a tak lekačky samotné působí lehce cheesy a trochu podkopávají slušný build-up kterým jim předcházel. Z sesterské dvojce těchto krátkých filmů je Old Lady in White jasným vítězem. 66%(2.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace