poster

Legend of Neil, The (TV seriál)

Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 2008

 • Papaboot
  ****

  Špička mezi webseriály... Škoda trochu pomalejší a nezáživnějšího rozjezdu, ale kvalita exponenciálně stoupá každým dílem a třetí série je vyložene skvělá. Odkazy na Matrix,Star Wars,Indiana Jonese a další mě osobně dost pobavily a kvalitativně Neil 3.sérií pokořil i etalon mezi webseriály The Guild.(16.10.2011)

 • BMAJTZ
  ***

  Nejsem ten správný člověk který by měl tohle dílo hodnotit úplně objektivně a bez mučení přiznávám, že je to dáno tím, že jsem neviděl víc než asi tak 10 dílů dohromady (z celkových myslím 20ti). Mno v prvé řadě je třeba říci, že je to naprostá šílenost a ujetost v pravém slova smyslu. Když už si říkáte, že tuhle hovadinu už překonat nejde, přiletí víla a sexem vám doplní zdraví na maximum. Jako celek se to hodnotí blbě, protože jde o čistě webový seriál se vším co k tomu patří, tudíž všechny zápory co člověk hodnotí u filmů jsou zde víceméně klady a tak podobně. Nicméně je třeba říct, že tohle dílko rozhodně není pro všechny a rozhodně se nebude všem líbit. Přeci jenom ujeté fantasy ve stylu Legend Of Zelda, které nová generace již prakticky nemůže vůbec znát, je jako pozadí poměrně zvláštní. Na druhou stranu tvůrci si na nic nehrajou a od prvních minut seriálu nás varují v tom, že tohle bude prostě ptákovina na entou. Jako takový pokus je třeba celé dílko skutečně ocenit, jelikož jediný záměr jeho vzniku je čistě pobavit své publikum. Bohužel jak už to tak bývá rozhodně nemůžu jít přes průměrné hodnocení, neviděl jsem všechny díly, ale natolik abych to zpětně dokoukal mě to zase nebavilo což je jeden z důvodů. Dalším důvodem je naprosto nesmyslné blábolení, uvědomuji si, že je to záměr, ale občas je to neskutečně mimo mísu. Mno a v neposlední řadě nevyváženost jednotlivých dílů, najdou se zde totiž vyloženě kulervoucí a stejně tak i naprosto nudné. Co na to říct krásný průměr, jež by jste rozhodně neměli minout a dát mu šanci. PS: Možná tomu dám někdy ještě šanci a zkouknu to v jednom zátahu komplet.(2.12.2010)

 • botik2
  *****

  Z původních slabých 3* jsou po shlédnutí druhé série dobré 4* a nejlepší webseriál, co jsem zatím shlédl. Ze začátku mi sprostý humor moc nesedl, ale když jsem si po pár dílech zvykl, začal jsem si styl vtípků opravdu užívat. A příběhová linie 2. série je na webseriál velmi, velmi povedená... Uvidíme co přinese 3. série. PS.: A ano, muzikálový díl byl opravdu jeden z nejúžasnějších, jaké jsem kdy viděl. PS2.: Po 3. sérii a ukončení seriálu plné hodnocení.(12.9.2010)

 • Han22
  *****

  Web seriály většinou nehodnotím, ale tohle můžu za všech okolností. Zelda je legendární ultratuhé RPGčko z původního Nintenda a jedna z nejznámější her této konzole. Jestli ji někdo nezná, bude to tím, že u nás narozdíl od USA není konzolové hraní tak oblíbené jako hraní na PC. A Legend of Neil krásně využívá všechny podstatné věci ze hry, ale přidává kopec srandy, nechutností a popkulturních odkazů, přičemž to na podívání nevypadá vůbec špatně. A navíc ty odkazy míří většinou na starší a pokročilé, takže tréninková montáž je z Rockyho, nechybí souboj ve stylu Star Wars nebo Matrixu a v romantické scéně nám hraje něco jako Boyz II Men, zapomenutá kapela z počátku 90. let. A hlavní hrdina je samozřejmě totální loser, který nakonec zachrání všechno, přesně jako ve filmech z 80. let. Skvělá zábava, která mi vždy zvedne náladu.(20.9.2014)

 • P. J. D.
  **

  Přihlouplý humor, průměrné obsazení, či ne příliš věrohodné kulisy a kostýmy. To vše mi dává jasný verdikt mírně podprůměrného. Zachraňují to však dobře napsané scénáře a režie od Sandeepa Parikha, který zde odvedl značně dobrou práci. Jen kdyby tam pořád nedával laciné komické scény, které se snad objevují všude! Jinak další, kdo se snaží hranici vybalancovat je bravurní Felicia Day v podání víly. Jinak téma bylo zvoleno poměrně netradičně - hra Zelda - tudíž musím uznat, že si vzali na paškál poměrně netradiční, přesto zajímavou věc. Zde bych tedy řekl, že není příliš ohraným prvkem, tudíž nemůžu v tomto směru příliš srovnávat. Když to však shrnu jako celek, dává mi to lehký podprůměr.(28.6.2013)

 • - Snímek paroduje slavnou hru pro nintendo „Legend of The Zelda“. (Blackhand47)