Legend of Neil, The (TV seriál)

Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 2008

Sandeep Parikh

John Schmidt

Elon Arbiture

Josh Schaeffer

Scénografie:

Leah Mann

Mnohem, mnohem, mnohem lepší než The Guild. Vlastně bych ani tyto dva seriáli vůbec nesrovnával. Zeldu znám nicméně jen z různých vnějších zdrojů - osobně jsem žádný titul nehrál. Přesto jsem z Legend of Neil opravdu unešený. A ce je nejlepší - každá další řada je lepší a lepší - opravdu, jestli vás první díly nechytli, doporučuju koukat dál. Kvalita jde prudce nahoru a doufám, že tahle série bude mít ještě hoooodně dílů. Některé vtípky, pravda jdou trochu mimo mě - nemusím zrovna všechno co se týká tělních tekutin atd. Ale těch je tam naštěstí minimum a humor je veskrze inteligentní, využívá všech zákonitostí klasických rpg her a některé nápady jsou opravdu vynikající. Doporučuju. Možná změním hodnocení na plných 5, počkám si jak se vyvine třetí série.(19.11.2010)

Kopa šílenosti, špetka fantasy, pár deka sprostých vtípků, a nakonec několik kapek parodie na fantasy klišé. Nemůžu si pomoct a musím dát za 5*, i když vím že to oběktivní hodnocení úplně není, protože se najde spousta lidí, co Neila nesnáší. Mě si však šílená fantasy "řežba", kde mentoří říkají hrdinům ať si nas***u, perverzní víly léčící zdraví divokým souložením a hrdina co zpívá o tom, že mu můžou kobky vyk**řit a navíc ještě zvrací u cesty, je věak natolik šílená, až se neskutečně bavím... Podpořuji tímto průměrné hodnocení.(14.7.2011)

Z původních slabých 3* jsou po shlédnutí druhé série dobré 4* a nejlepší webseriál, co jsem zatím shlédl. Ze začátku mi sprostý humor moc nesedl, ale když jsem si po pár dílech zvykl, začal jsem si styl vtípků opravdu užívat. A příběhová linie 2. série je na webseriál velmi, velmi povedená... Uvidíme co přinese 3. série. PS.: A ano, muzikálový díl byl opravdu jeden z nejúžasnějších, jaké jsem kdy viděl. PS2.: Po 3. sérii a ukončení seriálu plné hodnocení.(12.9.2010)

Špička mezi webseriály... Škoda trochu pomalejší a nezáživnějšího rozjezdu, ale kvalita exponenciálně stoupá každým dílem a třetí série je vyložene skvělá. Odkazy na Matrix,Star Wars,Indiana Jonese a další mě osobně dost pobavily a kvalitativně Neil 3.sérií pokořil i etalon mezi webseriály The Guild.(16.10.2011)

Web seriály většinou nehodnotím, ale tohle můžu za všech okolností. Zelda je legendární ultratuhé RPGčko z původního Nintenda a jedna z nejznámější her této konzole. Jestli ji někdo nezná, bude to tím, že u nás narozdíl od USA není konzolové hraní tak oblíbené jako hraní na PC. A Legend of Neil krásně využívá všechny podstatné věci ze hry, ale přidává kopec srandy, nechutností a popkulturních odkazů, přičemž to na podívání nevypadá vůbec špatně. A navíc ty odkazy míří většinou na starší a pokročilé, takže tréninková montáž je z Rockyho, nechybí souboj ve stylu Star Wars nebo Matrixu a v romantické scéně nám hraje něco jako Boyz II Men, zapomenutá kapela z počátku 90. let. A hlavní hrdina je samozřejmě totální loser, který nakonec zachrání všechno, přesně jako ve filmech z 80. let. Skvělá zábava, která mi vždy zvedne náladu.(20.9.2014)

• - Snímek paroduje slavnou hru pro nintendo „Legend of The Zelda“. (Blackhand47)