Ukrutnost

Outrage

Outrage

Krimi / Drama

Japonsko, 2010, 109 min

Nesnasim gangsterky, ale s Yakuzou byla vzdycky mnohem zabavnejsi party, nez s tradicni mafii. Nenechte se zmast oznacenim zanru krimi/drama, v podstate se jedna o prvotridni cernou komedii. Takeshi Kitano s vekem vubec neztraci silu, naopak, druha pulka jeho kariery je zatim mnohem vyzivnejsi, nez ta prvni. 7/10(24.12.2010)

Bohužel zatím asi nejslabší Kitanův film. Naturalistickými scénami se to tu jen hemží, ale přesto jsem se chvílemi neubránil nudě. Největší problém je, že všechny postavy jsou gauneři jeden jako druhý a není s kým sympatizovat. I když každých pět minut někdo zemře vskutku brutálním způsobem nezvedne to vaše emoce ani trochu. Na druhé straně se nejedná o vyloženě nezajímavý snímek. Takeši jako drsný yakuzák, který rozřeže chlapovi obličej žiletkou a nepohne při tom ani svalem ve tváři je tradičně přesvědčivý a se silným žaludkem je to bez problémů koukatelné.(27.2.2011)

Brutálně extenzivní násilí na úkor charakterů, dokonalé vykreslení fungování yakuzy, jejího myšlení, praktik, žalbohu příliš chladné vykalkulované mi to přišlo. Byť Kitano jede jako vždy parádně a Kippei Shiina je fakt nebezpečný, svoji roli podal skvěle, asi jeho nejlepší výkon za celé poslední desetiletí.(22.12.2010)

Asi hlavním zádrhelem je částečná zmatenost a překombinovanost v ději, ten chaos je taky trochu nastolenej tím, že jsou si ti japončíci prostě podobní, nedá se nic dělat. Nicméně platí pravidlo, že Yakuza jsou trvdí chlapíci, kteří si nic nedarujou a s úsměvem vrazí např. někomu hůlky na jídlo do ucha. A aby to okořenili, useknou prst(y) a tak. Na to, jak film ze začátku vypadal nudně a nezáživně, tak především ve druhé půlce se strhne taková smršť intrik a vzájemné nevraživosti, že divák nestačí počítat mrtvoly. Sice opravdu chvílema nevíte, kdo je proti komu, protože jsou pravděpodobně všichni proti všem, nicméně vrchol klanu je jen jeden a tam to celý směřuje.(8.9.2014)

Pan Daihatzu hrubě urazí pana Suzukiho tím, že mu v Sushibaru předloží zcela nebudhistický účet za syrové, chcíplé ryby. To zákonitě naštve pana Yamahu a ten si naprosto v souladu s protokolem vyžádá prstík pana Kawasakiho, který bar vlastní. Ve skutečnosti jde ale o to, že zlý pan Daihatzu chce pana Suzukiho kompletně oholit tak, aby mu v Nomuře nezbyl ani pětiyen na splátky na Toyotu ... Ne, ne, ne, počkejte, takhle to vlastně vůbec nebylo! Ve skutečnosti patří ta Sushárna mladšímu bratru pana Yokohamy, urážel pan Kawasaki a prstík si má ufiknout pan Yamaha, který splácí Mazdu.. Nebo ne?? Kdo se má v těch ťamanech, kurva, vyznat! Nicméně pokud si u pokladny vyzvednete podrobného průvodce "Kdo je kdo", dostanete docela hezký film o Triádách, teda vlastně o Yakuze, který dokazuje, že když na to přijde, dokážou se ti šikmoocí dědci docela zuřivě a plnokrevně porvat o moč.....(19.12.2010)

• - Kvůli požadavku producenta nebyl obsazen jediný herec, který předtím hrál v jakémkoliv jiném Kitanově filmu, s výjimkou Kitana samotného. (Raztubyl)

• - Film se natáčel od 23.8.2009 do 23.10.2009 v přístavním městě Kóbe a v prefektuře Ibaraki. (Hal_Moore)

• - První Kitanův film natočený ve formátu 2.35:1. (Hal_Moore)