poster

Temný dům

 • Česko

  Dům hrůzy

  (festivalový název)
 • Polsko

  Dom zły

 • anglický

  The Dark House

 • Slovensko

  Zlý dom

  (festivalový název)

Drama / Thriller / Krimi

Polsko, 2009, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ***

  Pro mě je ten film především ukázkou polský povahy. Do jaké míry odpovídal tehdejší realitě si netroufám říct, ale působil na mě zatraceně realisticky. Pokud jde o příběh, tak ten tady trpí poměrně nepřhledným způsobem vyprávění, je tady znát, že scénář se psal tuším 12 let a občas jsem měl dojem, že scénarista něco napsal, rok si dal pauzu na chlast, pak se k tomu vrátil a začal psát jako ho v tu chvíli zrovna napadlo. Finálová fáze je natočená úplně jiným stylem než zbytek filmu, přišlo mě to, jak točený z nějaký obyčejný videokamery na druhou stranu to vypadalo velmi působivě a syrově.(15.10.2014)

 • Courtemanche
  *****

  Po 1989, z Východní Evropy si nepamatuji na takhle kvalitně natočený film. Už i jen ten začátek, anebo i jen drobnosti tady, je to vyprodukovaný tak věrohodně jako kdyby se to odehrálo před námi a my by jsme jen drželi kameru. Má hodně popletený děj a vůbec není lehký se v tom orientovat. To zlo tady je stejně syrově natočený jako všechno kolem, na tohle nemá žádný ale žádný horor. 4,5/5(11.11.2014)

 • zette
  ****

  I pres misty az absurdni chovani policistu se jedna o velmi zajimavy pocin, kdy divak ve dvou casovych rovinach sleduje jak den masakru, tak jeho rekonstrukci. Drsna atmosfera polskeho zapadakova, spousta dobrych scen a zajimavych postav. Solidni kriminalni drama, doufam, ze tohle neni posledni film Smarzowskiho, ktery jsem videl.(1.7.2018)

 • sulimo
  ****

  NEpolopatická kritika poměrů ve společnosti na polský způsob, aneb jak se dostat z morálního bahna do morálního hnoje za nepřetržitého prolévání těla samohonkou,protože po ní ta realita a ten nůž v zádech tolik nevadí a nebolí. Celkem dost náročná záležitost, které by dle mě daleko více slušelo méně televizní zpracování, nicméně i tak...MASAKR....doslova.(28.10.2013)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Edward po smrti manželky cestuje po rodnom Poľsku. Jedného večera narazí na dom staršieho páru Diabasových. Spočiatku priateľské okolnosti vyústia k obvineniu spáchania z trojnásobnej vraždy. Podarí sa Edwardovi pred vyšetrovateľmi preukázať svoju nevinu? Alebo sa jedná o omnoho komplikovanejší prípad? Rád čítam komentáre iných užívateľov. Zaujíma ma ich názor na film, ktorý som práve dosledoval. Napriek tomu, že s POMOM súhlasím len zriedka kedy, a moje hodnotenie je odlišné, v prvých dvoch vetách trafil klinček po hlavičke. Bohužiaľ, ďalej sa už rozchádzame. Spočiatku jednoduchá zápletka sa po krátkom čase mení na excelentný "miš maš", z ktorého sa každý nevysomári ( to mi verte! ). Rozuzlenie nápadité a šokujúce. Ale čo tá nuda takmer tri štvrtiny snímku? Mám rád tieto komplikované filmy, ale akosi ma toto Smarzowského dielo nepohltilo natoľko, ako jeho "posledný" výtvor - Drogowka.(4.3.2014)

 • - Punková píseň, kterou ve Volze pouští nadporučíkovi jeho nadřízený, se jmenuje „Spytaj milicjanta“ a autorem je skupina Dezerter. Faktem je, že píseň byla poprvé nahrána v roce 1983, tedy rok před filmovou rekonstrukcí vraždy. (contreras)

 • - Scénář filmu vznikal dvanáct let a autory inspirovala tradice antického dramatu i detektivky. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)

 • - Ceny: Festival polských filmů 2009: nejlepší režie, scénář, střih (Pawel Laskowski), Polské národní filmové ceny 2009: mj. nejlepší režie, scénář. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace