Láska rohatá (TV film)

Pohádka

Česko, 2009, 90 min

• Galadriel

Asi už by se nové pohádky měly přestat natáčet a radši do konce světa dávat dokola ty staré, dobré, osvědčené. Čestnou výjimkou z posledních let je Anděl Páně, ale jedna vlaštovka bohužel jaro nedělá. Osvědčená garda vytasila (pro změnu) šišlajícího čerta a nulovou originalitu zajímavou snad jen dvěma věcmi - slušnou Táňou Paulhofovou a Miroslavem Táborským poletujícím po lese v levitujícím stolku. A to je trochu málo, za dva týdny si na tuhle pohádku nikdo ani nevzpomene, natož za pár let...(24.12.2009)

• Phobia

Láska posratá... Co jsou platné hezké exteriéry a solidní kulisy, když pohádky 21. století devalvovaly na upištěné, blbé sračkonády s převážně trapným rádoby humorem, kde o charismatického herce bulvami nezavadíte? Pravda, Jirka Mandl měl konečně roli, co mu seděla přímo na tělo a nemusel ani hrát: čerta dementa. Jestli tohle má být nástupce "S čerty nejsou žerty", tak je to dost krpatá náhrada: asi jako přesednout z limuzíny do trabanta. Na druhou stranu musím přiznat, že jsem čekala horší průser a coby kulisa k pečení bábovky pohádka celkem ulezla. V kontextu téhle divné doby netalentovaných, toporných rychlokvašek je to vlastně uspokojivý průměr a těch zdejších 49% mu padne jak prdel na okovanou botu.(27.8.2012)

• korbitch22

Hynek Bočan je starý pán, budíž mu tedy odpuštěno, že tvůrce takového klenotu jakým jsou S čerty nejsou žerty dokázal natočit pohádku, při jejimž pouhém poslouchámí u naklepávání řízků mým tělem projižděl čirý hněv a znechucení.Novodobé české pohádky stojí za totální vyliž pr*el a poslední opravdu dobrou, hezkou a milou pohádkou je Lotrando a Zubejda z roku 1996.Od té doby nevzniklo nic, co by si zasloužilo jakoukoliv pozornost.Český film jde sice ke dnu a dobrých kousků se objevuje čím dál méně, ale česká pohádka je dávno definitivně mrtvá.0%.(30.12.2015)

Pravděpodobně to bude tou vánoční atmosférou, ale Láska rohatá mi přišla jako příjemný průměr. Hloupoučký čert ztvárněný Mádlem mi přišel vtipný, o Pauhofové už delší dobu vím, že je dobrá (už od Polčasu rozpadu - jsem zvědav na 3 sezóny v pekle), Táborský taky vynikající a Bohdalová už není, co bývala. Ale jinak se to dalo.(25.12.2009)

Ty kometáře tady už mě ani nebaví číst, pořád se jen něco s nečím srovnává, až je to protivný...nechápu proč mám v komentářích k pohádce z roku 2009 číst nějaký srovnávání s něčím co vzniklo skoro před půl stoletím. Princip pohádky to splnilo, dobrý a celkem vtipný nápady tam taky byly, obsazení je na TV pohádku solidní, a že se šišlání někomu nezamlouvalo to je věc jiná. Buďme rádi že se aspoň ČT snaží, protože koukat každý Vánoce až do smrti pořád na stejný pořady i sebelepší by se mi teda nechtělo. Z novodobých pohádek stále patří tato k těm povedeným a vhodným pro děti, kterým se (jak jsem mohl sám vidět) navzdory všem zdejším negativním komentářům líbila.(25.12.2009)

• - Pohádka se natáčela v lesích 2 km od Želíz . Reliéfy lidských hlav a zdobená jeskyně v pískovcovém bloku,tam kde se chtěla Anička (Tatiana Pauhofová) dostat do pekla, je práce sochaře V. Levého a nazývá se "Harfenice". (aknelkax)

• - Pohádka se původně měla jmenovat Zlatý voči. (Zdroj: ČSFD.cz)