Láska rohatá (TV film)

Pohádka

Česko, 2009, 90 min

• Phobia

Láska posratá... Co jsou platné hezké exteriéry a solidní kulisy, když pohádky 21. století devalvovaly na upištěné, blbé sračkonády s převážně trapným rádoby humorem, kde o charismatického herce bulvami nezavadíte? Pravda, Jirka Mandl měl konečně roli, co mu seděla přímo na tělo a nemusel ani hrát: čerta dementa. Jestli tohle má být nástupce "S čerty nejsou žerty", tak je to dost krpatá náhrada: asi jako přesednout z limuzíny do trabanta. Na druhou stranu musím přiznat, že jsem čekala horší průser a coby kulisa k pečení bábovky pohádka celkem ulezla. V kontextu téhle divné doby netalentovaných, toporných rychlokvašek je to vlastně uspokojivý průměr a těch zdejších 49% mu padne jak prdel na okovanou botu.(27.8.2012)

• gudaulin

Láska rohatá ukazuje zajímavou cestu, kterou prošla česká filmová pohádka od 80. let k dnešku, a zároveň jakou cestu urazil Hynek Bočan jako režisér jedné z nejlepších českých pohádek S čerty nejsou žerty až k tomuto titulu, kterým by mohl bez problémů konkurovat Zdeňku Troškovi. Zatímco v případě snímku S čerty nejsou žerty výborně fungoval scénář, režie i obsazení, tady to drhne a výsledek je strašně upachtěný. Dá se ocenit pár jednotlivostí, ale výsledek je zoufale průměrný a rychle zapomenutelný. Oblíbený Jiří Mádl pochopitelně nedosahuje ani zlomku kvalit hereckého umění Ondřeje Vetchého a to, že byla Láska rohatá nasazená v atraktivním vysílacím čase na Štědrý den, jenom dokazuje, jak zoufale impotentní je současná česká pohádková produkce. Celkový dojem: 35 %.(4.11.2011)

Na kino to nemá, vánoční večer asi taky ne ale v rámci "obyčejné" jednoduché a prosté televizní pohádky mě to docela mile překvapilo. Nejvíce mě zaujal Mádl v roli klasicky česky přitroublého čerta, ale tak hezky a mile přitroublého, Táborský s létajícím stole, to byl parádní nápad a zlatý voči taky docela potěšily. Co mě ale překvapilo nejvíce, to byla Hana Vágnerová, nevím, ne, že bych měl její filmografii nějak najetou, ale dosud jsem si ji nikdy v pohádce nedokázal představit, fakt jsem čuměl, jak tele na nový vrata. Pro mě milé překvapení, které se mi líbilo více, než všemi do nebe vynášený Anděl páně. Prostě mi to sedlo. 3.5*(7.1.2018)

• Baxt

Když už radost z čerstvě nadělených dárku pozvolna odešla z mé domácnosti a na ČT zrovna zuřila pohádka, rozhodl jsem se při cestě na záchod "zkontrolovat" hodnocení na ČSFD, neboť jsem včera viděl nějaké nekalosti ohledně hodnocení před vysíláním. Světe se div, nejnovější českou pohádku před uveřejněním ohodnotilo 35 lidí. Zkopíroval jsem v minutě seznam těchto hříšníků a vyvěsil jej jako komentář. A moje pošta se náhle plnila nenávistí! Zde je jeden klenot, který mi přišel několik minut po uveřejnění komentáře: "Sam ses DEMENT! jednu zenu, kterou jsi ty DEMENTE (pouzivam tvoje sluvko, zadna nadavka) jmenoval, je spoluproducentka celiho snimku a tudiz onu pohadku videla davno s predstihem... Nesmazes-li svouj DEMENTNI "komentar" (mimochodem, komentar ma byti vyhradne k danemu filmu, nikoliv aby ses ty DEMENTE vyjadroval o ostatnich uzivatelich) nahlasim te administratorovi a majiteli tohoto serveru!" -Johnys, jihočeský patriot. A pohádka stála za prd a ano, 4 minuty ve středu jsem vynechal. Spokojil jsem se s vysvětlením, že se mezitím z Pauhoufky stala čertice. Bad.(24.12.2009)

Podle většiny hodnotících si tato pohádka asi takto vysoké hodnocení nezaslouží, já však trochu nemůžu souhlasit. Musím se přiznat, že pohádky poslední doby jsou tragické ( samozřejmě ne všechny), ale je tu plno pohádek,k které nemají ani hlavu ani patu, a tady si myslím, že tak obrovský propadák to nebyl. jedná se typicky českou pohádku udělanou ve stylu, který mi imponuje - není příliš nafyntěná, nejsou zde nějaké kulisy, ale přirozené prostředí a herci, které mám ráda (teda až na bohdalku a zedníčka). Děj je milí a Mádl opět dostal roli, která se k němu hodí. Takže možná přehnané hodnocení, ale pokud by tu bylo více podobných pohádek nezlobila bych se.(6.1.2010)

• - Pohádka se původně měla jmenovat Zlatý voči.

• - Pohádka se natáčela v lesích 2 km od Želíz . Reliéfy lidských hlav a zdobená jeskyně v pískovcovém bloku,tam kde se chtěla Anička (Tatiana Pauhofová) dostat do pekla, je práce sochaře V. Levého a nazývá se "Harfenice". (aknelkax)

• - Když je Anička (Tatiana Pauhofová) u brány do pekla, tak ve skutečnosti stojí před jeskyní U ještěra, která je součástí Harfenice. Dveře do pekla (jeskyně) museli tvůrci přidělat digitálně. (JT19)