Láska rohatá (TV film)

Pohádka

Česko, 2009, 90 min

Podle většiny hodnotících si tato pohádka asi takto vysoké hodnocení nezaslouží, já však trochu nemůžu souhlasit. Musím se přiznat, že pohádky poslední doby jsou tragické ( samozřejmě ne všechny), ale je tu plno pohádek,k které nemají ani hlavu ani patu, a tady si myslím, že tak obrovský propadák to nebyl. jedná se typicky českou pohádku udělanou ve stylu, který mi imponuje - není příliš nafyntěná, nejsou zde nějaké kulisy, ale přirozené prostředí a herci, které mám ráda (teda až na bohdalku a zedníčka). Děj je milí a Mádl opět dostal roli, která se k němu hodí. Takže možná přehnané hodnocení, ale pokud by tu bylo více podobných pohádek nezlobila bych se.(6.1.2010)

• Galadriel

Asi už by se nové pohádky měly přestat natáčet a radši do konce světa dávat dokola ty staré, dobré, osvědčené. Čestnou výjimkou z posledních let je Anděl Páně, ale jedna vlaštovka bohužel jaro nedělá. Osvědčená garda vytasila (pro změnu) šišlajícího čerta a nulovou originalitu zajímavou snad jen dvěma věcmi - slušnou Táňou Paulhofovou a Miroslavem Táborským poletujícím po lese v levitujícím stolku. A to je trochu málo, za dva týdny si na tuhle pohádku nikdo ani nevzpomene, natož za pár let...(24.12.2009)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// PLUS: nejvíce samozřejmě potěší herecké obsazení, které je prvotřídní jak u staré školy, tak i u mladých tváří, z nich všichni patří mezi mé oblíbené, především pak roztomilá Táňa Pauhofová a zlá Hana Vagnerová, rovněž triková stránka je na televizní pohádku výborná, exteriéry, výprava a kostýmy rovněž ostudu nedělají MÍNUS: prvně taková drobnost, interiéry působí lacině, skoro jak z nějaké studiové pohádky, větší průšvih je jednání a chování postav z nichž, některé jsou úplně zbytečné (oba zlodějíčkové-Zedníček a Hádek), jiné jsou jako nějaká karikatura nebo jedinci patřící do jiného žánru (Táborský, Konvalinková), ale chápu, že postavy tak byli napsané a herci se už jen snažili něco z nich dostat, nejvíc mě pak mrzí že chemie mezi Mádlem a Pauhofovou vůbec nefunguje a ani na minutu jsem jim nevěřil jejich lásku***(Celkem 59%)***Láska rohatá je povedená pohádka jen tak napůl. Před kamerou se sešla silná elita herců, spolu s krásným prostředím, triky a výpravou, nedokázali z toho však vykřesat kloudnou a koukatelnou pohádku. Dost jsem se nudil./// PS: Věděli jste že tohle byla první hned z několika dalších projektů (Vyprávěj, Expozitura) kde se spolu před kamerou setkali Pavel Zedníček a Hana Vagnerová? Vždy však mezi sebou měli jiný vztah. To možná svědčí a bohatosti a různorodosti postav, ale taky zřejmě o tom, že máme nedostatek herců.(2.10.2012)

Jedna z těch povedenějších novodobých pohádek. Nechápejte to však tak, že je dokonalá, to rozhodně ne. Jen tej Bohdalce už by měl někdo to hraní zakázat. Pokaždý hraje úplně stejnou postavu. navíc nevim, proč musí mít postavy poruchy mluvení. Vždyť to neni o nic roztomilejší. Asi si budu muset pustit S čerty nejsou žerty.(31.12.2011)

• Sevcik

Bohužel se naše české pohádky dávají špatným směrem. U starších pohádek (např. S čerty nejsou žerty) bylo dívání se na ni odpočinkem a znamením klidu. Jenomže jak si mám odpočinout u něčeho takového. - Nejde to! Ale i přesto to ještě patří mezi ty lepší nové české pohádky. Paní Bohdalová jako vždy nezklamala, výborný byl taky Miroslav Táborský a Jirka Mádl. Naopak mě překvapilo, jak moc mi tentokrát připadala otravná Hana Vagnerová. Může na to mít někdo možná jiný názor než mám já, ale celkem hodně mi u této pohádky vadila skoro rocková hudba. Jestli touhle cestou půjde česká filmová pohádka, to se teda opravdu "máme na co těšit"!(20.12.2013)

• - Pohádka se natáčela v lesích 2 km od Želíz . Reliéfy lidských hlav a zdobená jeskyně v pískovcovém bloku,tam kde se chtěla Anička (Tatiana Pauhofová) dostat do pekla, je práce sochaře V. Levého a nazývá se "Harfenice". (aknelkax)

• - Když je Anička (Tatiana Pauhofová) u brány do pekla, tak ve skutečnosti stojí před jeskyní U ještěra, která je součástí Harfenice. Dveře do pekla (jeskyně) museli tvůrci přidělat digitálně. (JT19)

• - Pohádka se původně měla jmenovat Zlatý voči. (Zdroj: ČSFD.cz)