Láska rohatá (TV film)

Pohádka

Česko, 2009, 90 min

• Ivoshek

Úpadek od dob Čertů, s nimiž nejsou žerty, je bohužel vidět úplně ve všem. Nejhorší je asi scénář, kde se střídá nuda, plytkost a nelogičnost (ze tří čertů potrestán jen jeden? A ještě ten jediný pravý?). Hned za ním jsou herecké výkony. Strašnější než prkenná Pauhofová byla ještě ta druhá služka, co vypadala trochu jako Bočanová před 40 lety. K humoru: určitě by pomohlo přidat i jiný prvek než Mádlovu vadu řeči, asi spojenou s mentální retardací. Shrnutí: Bočane, Bočane, tudy fakt ne.(25.12.2015)

Jako každý rok, i tento, jsem doufal, že se ČT1 vytasí s nějakou "opravdovou", klasickou, novou pohádkou. Tento zvyk, na Vánoce na štědrý večer dávat v premiéře nějakou novou pohádku se mi vždycky velmi líbil. je ale bohužel pravda, že od revoluce je úroveň těchto premiér vánočně řečeno kolísající. Láska rohatá nebyl žádný průšvih, Mádl se dal vydržet, Táborský a Bohdalová jsou tutovka a nějakých jiných kiksů jsem si také nevšimnul. Opět ale musím konstatovat, že se žádný průlom nekoná, Anděl Páně zůstává zcela neotřesen ve své pozici polistopadové jedničky. Škoda. Kdy se konečně dočkáme pořádné pohádky, ktrá by zlidověla stala by se nedílnou součástí každých Vánoc. Tak nezbývá, než si rok počkat, vsadit opět na starší tutovky a Lásku rohatou přesunout na příští reprízu do víkendového popolední.(24.12.2009)

• honajz

Utahané, ukecané a nevtipné. Hvězda dolů za Pauhofovou, hrát moc neumí. Asi by se tvůrci měli podívat třeba na Strach má velké oči, jak jde dělat humor i bez šišlání. A aby to nemělo logické kopance jako Láska rohatá, kde co chvíli nevíte, oč jde, kde se zrovna nachází čarodějná kniha, a proč zásadní kouzla jsou odbyta jen letmým pohledem do skleněné koule. A ti dva zlodějíčci, vandráci, či co to bylo, ti se také chovali jak pitomci. A nakonec zlo není potrestáno? WTF?(1.1.2011)

A není to tak zlé. Rozhodně lepší než loňská pohádka. Ačkoli Mádl šišlající je děsně otravný, jako člověku mu relativně sluší, Táňa je odsouzena být Aničkou a přátelit se s čerty a Bohdalová pomalu doklepává svou pohádkovou kariéru. Natočí ještě Hynek Bočan něco podobného jako S čerty nejsou žerty? Zlatý voči...(2.1.2010)

Jednoduchý příběh o nápravě špatných lidských vlastností. O polidštění čerta se postaral už kdysi Jan Drda. V Bočanově filmu jsou předností herecké výkony (Táborský, Pauhofová, Mádl i Bohdalová). Ale jen čertovské pitvoření na zařazení do "zlatého fondu českých pohádek" nestačí. Triky působí - ve srovnání např. s Nesmrtelnou tetou - úsměvně. Váznou i některé zbytečné dialogy. Jazykové jiskření využívání hlavně ústřední písnička Svěráka a Uhlíře, kterou nazpívali Vojtěch Dyk a Berenika Kohoutová. Kostýmy i výprava na pohádkové úrovni.(25.12.2009)

• - Pohádka se původně měla jmenovat Zlatý voči. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Pohádka se natáčela v lesích 2 km od Želíz . Reliéfy lidských hlav a zdobená jeskyně v pískovcovém bloku,tam kde se chtěla Anička (Tatiana Pauhofová) dostat do pekla, je práce sochaře V. Levého a nazývá se "Harfenice". (aknelkax)