Reklama

Reklama

V jedné zapadlé brdské hospodě, kde odpradávna sídlili čerti, se usadí dva vykutálení podvodníci - Berta (M. Hádek) a Vitouš (P. Zedníček). Spolu s nimi tu tráví čas i čert snad té nejnižší kategorie, čertovský učeň a outsider Záprtek (J. Mádl). Když ale hospodu navštíví pekelná inspekce, vydávají se oba vykutálení podvodníčci za čerty. Ovšem čerti to nejsou, a tak váženou pekelnou institucí důrazně požadovaný úpis ani nemají, ani ho nedokážou sehnat. Pošlou pro něj tedy nešťastného Záprtka. Smůla je, že také Záprtek nevyniká žádnou z pekelných dovedností a s úkolem si neumí poradit. Právě v tom čase v Jílovém jistá velice bohatá milostpaní (N. Konvalinková), která miluje nade vše zlato, zatouží po zlatých očích. Ty ovšem nedokáže vyrobit ani zlatnický mistr, a tak pro oči ze zlata musí jít služebná Anička (T. Pauhofová), tak trochu za trest, protože jí milostpaní neprávem podezřívá z krádeže. Jenže - kde se dají najít oči ze zlata, to nikdo neví. Snad jedině v pekle by mohli něco tušit. A tak se zoufalá Anička ocitá před pekelnou branou. Naštěstí se tu setkává se stejně zoufalým a nešťastným čertem Záprtkem. Jak už to v životě bývá, když se dva, kterým osud zatím nepřál, potkají, nejspíš v sobě najdou zalíbení. A stejné je to i s Aničkou a Záprtkem. A tak si s úkoly poradí společně... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot 2

Recenze (343)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ty vole, to se radši na ty pohádky vyserte úplně než točit takovýhle. Prostě ráno vstaňte dejte si jogurt s koblihou a jděte si zase lehnout, to bude asi to nejlepší co můžete pro televizní diváky udělat.. Mádlo je fakt dobrej asi jenom na politické blekotání proti starejm lidem. Jedna hvězdička čistě pro Ťánu, protože jí mám rád, ale tím to hasne. ()

kocik1 

všechny recenze uživatele

Tak já už vážně nevím: čím to, že ty dnešní pohádkové holky mají takové zalíbení v mentální retardaci? Nebo že by tvůrci současných českých pohádek věděli něco, co my nevíme? Lidstvo spěje k degeneraci a lidský potěr se musí připravit, že za chvíli nebude už z čeho vybírat. Takže milé děti, radši blbce, jen nezůstat sama, to je poučení téhle pohádky.:-)) ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jirka Mádl tu hrál tak pitomýho čerta, že pitomější čert v české pohádce snad ještě nikdy nebyl. To jeho šlapání si na jazyk dokázalo bejt docela dlouhou dobu protivný, dokud jsem si na to nezvykl. Na první shlédnutí ale spíše zklamání. Jediné super chvíle byly ty, když Mirek Táborský přilítl před plátno s tím svým bafometem. Zbytek ale spíš nic moc. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Poměrně vtipná vánoční pohádka, na čertovské téma, které je nám divákům asi nejblíž. Herecké obsazení je dobré, ale zase je tu to televizní zpracování, které z toho dělá jen průměr. Pohádka stála dost pěněz tak proč tomu nedat filmový kabát a hned by to bylo o něčem jiném. Mádl jako čert dobrý, ale to jeho šišlání mě docela vadilo. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 9/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// PLUS: nejvíce samozřejmě potěší herecké obsazení, které je prvotřídní jak u staré školy, tak i u mladých tváří, z nich všichni patří mezi mé oblíbené, především pak roztomilá Táňa Pauhofová a zlá Hana Vagnerová, rovněž triková stránka je na televizní pohádku výborná, exteriéry, výprava a kostýmy rovněž ostudu nedělají MÍNUS: prvně taková drobnost, interiéry působí lacině, skoro jak z nějaké studiové pohádky, větší průšvih je jednání a chování postav z nichž, některé jsou úplně zbytečné (oba zlodějíčkové-Zedníček a Hádek), jiné jsou jako nějaká karikatura nebo jedinci patřící do jiného žánru (Táborský, Konvalinková), ale chápu, že postavy tak byli napsané a herci se už jen snažili něco z nich dostat, nejvíc mě pak mrzí že chemie mezi Mádlem a Pauhofovou vůbec nefunguje a ani na minutu jsem jim nevěřil jejich lásku***(Celkem 59%)***Láska rohatá je povedená pohádka jen tak napůl. Před kamerou se sešla silná elita herců, spolu s krásným prostředím, triky a výpravou, nedokázali z toho však vykřesat kloudnou a koukatelnou pohádku. Dost jsem se nudil./// PS: Věděli jste že tohle byla první hned z několika dalších projektů (Vyprávěj, Expozitura) kde se spolu před kamerou setkali Pavel Zedníček a Hana Vagnerová? Vždy však mezi sebou měli jiný vztah. To možná svědčí a bohatosti a různorodosti postav, ale taky zřejmě o tom, že máme nedostatek herců. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (4)

  • Pohádka se původně měla jmenovat Zlatý voči. (ČSFD)
  • Pohádka se natáčela v lesích 2 km od Želíz . Reliéfy lidských hlav a zdobená jeskyně v pískovcovém bloku,tam kde se chtěla Anička (Tatiana Pauhofová) dostat do pekla, je práce sochaře V. Levého a nazývá se "Harfenice". (aknelkax)

Reklama

Reklama