Láska rohatá (TV film)

Pohádka

Česko, 2009, 90 min

• type_B

První, co upoutá, je hudba. Stále se opakuje několik málo motivů, navíc v kytarovém provedení. Druhé, co upoutá, je demence hlavní postavy (čerta-Mádla), který neumí ani pořádně mluvit. To je odporný. Třetí, co upoutá, je absence jakéhokoliv napětí a děj naprosto vycucaný z prstu. Sla-bo-ta. Čt fuj!(24.12.2009)

A není to tak zlé. Rozhodně lepší než loňská pohádka. Ačkoli Mádl šišlající je děsně otravný, jako člověku mu relativně sluší, Táňa je odsouzena být Aničkou a přátelit se s čerty a Bohdalová pomalu doklepává svou pohádkovou kariéru. Natočí ještě Hynek Bočan něco podobného jako S čerty nejsou žerty? Zlatý voči...(2.1.2010)

• Michi88

Plně souhlasím s výrokem uživatelky Galadriel "Asi už by se nové pohádky měly přestat natáčet a radši do konce světa dávat dokola ty staré, dobré, osvědčené." Fakt už s tim přestaňte! Stejně já osobně se o Vánocích koukám pořád na staré osvědčené klasiky a nové si pustím akorát, když tam žádná neběží, což byl i tento případ.(25.12.2014)

Ty kometáře tady už mě ani nebaví číst, pořád se jen něco s nečím srovnává, až je to protivný...nechápu proč mám v komentářích k pohádce z roku 2009 číst nějaký srovnávání s něčím co vzniklo skoro před půl stoletím. Princip pohádky to splnilo, dobrý a celkem vtipný nápady tam taky byly, obsazení je na TV pohádku solidní, a že se šišlání někomu nezamlouvalo to je věc jiná. Buďme rádi že se aspoň ČT snaží, protože koukat každý Vánoce až do smrti pořád na stejný pořady i sebelepší by se mi teda nechtělo. Z novodobých pohádek stále patří tato k těm povedeným a vhodným pro děti, kterým se (jak jsem mohl sám vidět) navzdory všem zdejším negativním komentářům líbila.(25.12.2009)

• Malarkey

Jirka Mádl tu hrál tak pitomýho čerta, že pitomější čert v české pohádce snad ještě nikdy nebyl. To jeho šlapání si na jazyk dokázalo bejt docela dlouhou dobu protivný, dokud jsem si na to nezvykl. Na první shlédnutí ale spíše zklamání. Jediné super chvíle byly ty, když Mirek Táborský přilítl před plátno s tím svým bafometem. Zbytek ale spíš nic moc.(27.12.2017)

• - Když je Anička (Tatiana Pauhofová) u brány do pekla, tak ve skutečnosti stojí před jeskyní U ještěra, která je součástí Harfenice. Dveře do pekla (jeskyně) museli tvůrci přidělat digitálně. (JT19)

• - Pohádka se natáčela v lesích 2 km od Želíz . Reliéfy lidských hlav a zdobená jeskyně v pískovcovém bloku,tam kde se chtěla Anička (Tatiana Pauhofová) dostat do pekla, je práce sochaře V. Levého a nazývá se "Harfenice". (aknelkax)

• - Pohádka se původně měla jmenovat Zlatý voči. (Zdroj: ČSFD.cz)