Cart

Krátkometrážní
USA, 2009, 10 min

Režie:

Jesse Rosten

Hrdinou celého příběhu je nákupní košík, který se snaží vrátit malému dítěti jeho dečku, jež v něm zapomněla nakupující maminka. Vozík se rozhodne dítě najít a odjíždí z obchodu na dlouhou cestu, při níž se dostane do různých nesnází a dokonce se sám "zraní", když vyjede z cesty a skončí v potoce. Ze šlamastyky mu pomáhá hodný bezdomovec, což celému příběhu dodává ještě více na emotivnosti. V úplném závěru se hlavní hrdina z oceli a plastu dostane k cíli zrovna ve chvíli, kdy hrozí, že ono malé dítě, které se nesoustředěně motá po silnici na bicyklu, smete osobní auto. Rozhodne se je zachránit najetím před řítícího se řidiče. (Marcus.das)

TheMaker

Tak hezký a dojemný krátkomentrážní film jsem už dlouho neviděl. Moc krásná hudba. Přiznám se, že mi na konci ukápla slza. ()

hippyman

ano, je to jednoduchý, přesto milý příběh se smyslem pro detail, který je kopletně postaven na hudbě a sentimentu. pokud vám tahle kombinace sedne, není co řešit. na mě to zafungovalo na 70%. ()

PetrPan

Promiňte mi ty výrazy, ale zas obsah od debila a schválenej zřejmě stejně postiženým, to je opravdu nutné psát do obsahu vyčerpávajícím způsobem úplně všechno, včetně rozuzlení ? Cart byl slušný doják, jednoduchý a přitom neotřelý, konec už byl tedy kapku moc prvoplánově pláčopudný, ale za symbolického "muže, který věděl příliš mnoho" pod čtyřku nepůjdu. ( Update nebo upgrade či tak nějak: Obsah byl na můj návrh nejlepší správkyní ČSFD upraven, děkuji ! ) ()

Fabrinka

Normálne ma dojala ,smrť, a obeta nákupného vozíka. To už o niečom svedčí, a to o perfektnom námete a prevedení.Oživiť neživú vec,dať jej city, a do toho tá prekrásna hudba.. Jeden z nakrajších/najlepších kraťasov čo som za poslednú dobu videla. ()

ABLABLABLA

"Is this really life?" Nádherná hudba, krásný a miloučký příběh a nekecám, ale měla jsem husinu, když košík sjel do vody a převrátil se a co teprve ten pocit při jeho záchraně a obětování se. A ty detaily a krásná barevnost. Och, takových roztodivnůstek prosím více! ()

Kreeki

Hudba: Peter Lance.. Bravůrně zrežírovaný a nádherně stylizovaný kraťas s podmanivou "tiersenovskou" hudbou v hlavní roli s naprosto běžným nákupním košíkem v sobě skrývá více citů a emocí než většina filmů s plnou stopáží. Takové malé utopické pohlazení na duši. Čisté a milé.. Is this really life? Kde shlédnutí zde http://www.youtube.com/watch?v=ZhPcQYpyhpc ()

Karush

Perfektný nápad znásobený ešte lepšou bravúrnou hudbou, to by ma nenapadlo, že príbeh jedného "obyčajného" nákupného košíka dokáže zaujať naplno počas svojich 10 minút, ba až dojať, to môže byť len znakom skvelej réžie... U nás by osud košíka dopadol asi trošku inak- v obchode by zobrali svetrík a z potoka by košík putoval do zberných surovín :) ()

cubiculla

Slibuju, že už nikdy nebudu v supermarketu bourat s nákupním vozíkem! Vždyť si to ty citlivé duše nezaslouží... (dojatý smajlík) ()

Krasus

U Cartu je příznačný pojem jak z minima udělat maximum.Myšlenka by tu byla,skvěle natočené to je,ale jinak je to v podstatě docela prázdné.Parádní kamera. ()