poster

Kimi no tomodači

 • japonský

  きみの友だち

 • japonský

  Kimi no tomodachi

 • anglický

  Kimi's Friend

 • anglický

  Your Friends

Drama

Japonsko, 2008, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ceres
  *****

  Je vidět, že se stále točí krásné filmy, tenhle je toho důkazem. Snímek zachycuje přátelství dvou dívek Emi a Yuka od jeho vzniku až po současnost. Film je ale i vyplňován epizodními příbehy, které mají souvislost s hlavní linkou. Zajímavé na tomhle dílu je, jakým tempem plyne, ale spíše hlavně kamerou, která zajímavě vystihuje některé scény z povzdálí a setrvává v dlouhých záběrech. Celkově je to super snímek, který zahřeje vaše srdce. I když je to poměrně smutný film, ale takový je život, je třeba si vážit každé chvilky. 95%(27.8.2010)

 • Slintiik
  ****

  Kimi no tomodachi je zvláštním způsobem milý film o životě takovém jaký (může) dokáže opravdu být. Co každého zřejmě na první pohled zaujme je práce s kamerou, která vše dost často sleduje jakoby z povzdálí. Neříkám, že to není zajímavý nápad, ale mně osobně to příliš nesedlo. Co se týče hudebního doprovodu, na rozdíl od Tannera, bych ho vyzdvihl. Podle mě hudba k filmu lidově řečeno sedla jak prdel na hrnec, dodala mu tu správnou atmosféru. Zvláště oceňuji písně od Au Revoir Simone. Film tak nějak plyne a člověk si ani neuvědomí, že dvě hodiny jsou pryč a je konec. I když musí být už od začátku každému jasné jak film dopadne, neviděl bych v tom nějaký nedostatek nebo zásadní problém. Těm citlivějším z nás film vžene do oka i slzu:). Za sebe dávám 85%, plus mínus.(8.1.2012)

 • Tanner
  ****

  Docela příjemný film, který přesto, že pojednává smutné téma, nevláčí diváka slzavým údolím a netlačí přehnaně na emoce - ty se dostavují samovolně a nevynuceně a o to jsou autentičtější. Retrospektivně vyprávěný životní příběh hlavní hrdinky se poměrně zeširoka a pozvolna odvíjí za pomoci volně na sebe navazujících epizod, do nichž vstupujeme skrze fotografie či vzpomínky, k nimž se dané epizody váží. Často přitom sledujeme příběh vedlejších postav, které do života Emi vstupují třeba jen okrajově. Přesto jsem neměl pocit, že by něco v tomto ohledu ve filmu přebývalo, protože i tyto příběhy tak nějak rezonují s hlavní linií. Film se dostává divákovi pod kůži i díky zajímavé práci s kamerou, která vhodně střídá statiku a dynamiku, a obezřetnému střihu. Co mě naopak příliš neoslovilo, byla hudební složka; nicméně o sobě nedává vědět příliš často. Takže celkově: máte-li náladu na pozvolna plynoucí, zajímavě natočený a trochu posmutnělý film, přesto však ne přehnaně sentimentální, a zároveň nepovažujete motiv přátelství dvou tělesně handicapovaných dětí za kýč způsobující nevolnost, můžu vám Kimi no tomodachi vřele doporučit (i když na těch 90%, které plynou z našich dosavadních šesti hodnocení, to podle mého zase není).(5.12.2010)