Anglie sedmnáctého století. Lord Edward Whitman (Vincent Price) vede ve svém panství neutuchající boj s pohanským čarodějnickým kultem, který ztrpčuje život jeho poddaným. Počíná si však velmi krutým a nevybíravým způsobem, který nakonec vede k tomu, že je sám proklet i s celým svým rodem. Oona (Elisabeth Bergner), kněžka kultu, povolá nemrtvého služebníka Banshee, který postupně likviduje členy Whitmanova domu. (KmK)

kaylin

Co si budeme namlouvat, dávám snímku body mimo jiné i za to, že si vybralo zajímavé téma a ukazuje ho přesně tak, jak to tenkrát nejspíš probíhalo. Každá žena musela mít obavu, pokud se na ní podíval nesprávný chlap a pokud mu ona řekla ne. V tomhle je snímek dobrý, v dotažení dějové linie do zajímavého konce už nikoli. Po nějaké době vás to klidně může přestat bavit. ()

darkrobyk

V úvodu nechá lord Edward Whitman (nedostižný Vincent Price) zmasakrovat pohanský kult, ale udělá osudovou chybu. Kněžku Oonu nechá na živu a ta nejen prokleje jeho rod, ale postará se, aby jej smrt dostihla. Na její prosby se tak dostaví temný služebník, který má vzhled mladého muže, ale může na sebe brát podobu bestie a nelze ho zabít. Ten, ovládán Oonou, naplní kletbu, vyřčenou nad rodem. Snímek se nevyhýbá násilí - bičování, upálení, drásání bestií, mučení, ale nesahá k naturalistickým prostředkům, byť na krev dojde. Z čarodějnictví jsou usvědčovány především krásné mladé dívky, jak tomu nejspíš i v minulosti bývalo. Matoucí je ale zaměňování pohanství a čarodějnictví, respektive členové pohanského kultu uctívají křesťanského Satana, při čemž navíc vypadají, jako by slavili dionýsie nebo bakchanálie. Zamrzí rovněž nedostatečné využití banshee. Celková atmosféra je spíše zneklidňující než temná, což uměl lépe konkurenční Hammer. Průměrný snímek potěší hlavně fanoušky nejen V. Price (tedy i mě), jinak objektivně za 3*. ()

liquido26

Nepříliš zajímavý horor, který postrádá napětí i atmosféru, místy nudí a vůbec nevtáhne do děje. Trochu to všechno napravil úplný závěr. Vincent Price v roli fanatického pronásledovatele čarodějnic je samozřejmě velké lákadlo, ale bohužel jeho postava, i když je hlavní, se objevuje na plátně zhruba pouze v polovině snímku a není nijak zvlášť dobře napsaná, takže ani Král všech hororových padouchů s ní nic moc zásadního nezmůže. ()

Campbell

Obstojný horor který je ale od půlky neuvěřitelně nudnej a nenápaditej.Film o čarodějnicích, takovýhle filmy mě nějak moc neberou ale když už tak už. Největší nevýhodou je roztahanost která je fakt strašně velká. Navíc Price je nevýraznej až to bolí. Nicméně atmosféra je vynikající a celej příběh vypadá dobře. Jen škoda že je to tak strašně roztahaný, ()

JohnnyD

Aj keď to nie je exploitation, ide o citeľne drsnejšiu tvorbu, než to čo Vincent Price produkoval v USA, ale podobne ako Witchfinder General, ani toto ma veľmi nebavilo. Ide o pomerne odfláknutý horor z úpadkovej britskej éry Vincenta Prica. Film síce ponúka lákavé zasadenie do stredovekého Anglicka a čarodejnícky kult, s výnimkou zopár rituálov, nie je na čo pozerať a Vincent Price tu pôsobí už trochu unavene. ()

• Dej filmu sa síce odohráva v 16. storočí, ale keď je jedno z dievčat značené horúcim železom, vykríkne a v jej ústach sa objaví celý zástup moderných amalgámových plomb. (beso74)
  • Počas natáčania sa odohrala milá udalosť, zorganizoval sa večierok na počesť jubilejného 100. filmu vo filmografii Vincenta Pricea. (beso74)