Dr. Goldfoot, tvůrce robotických žen

Dr. Goldfoot, tvorca robotických žien

Komedie / Sci-Fi

USA, 1965, 88 min

• Djkoma

Těžko hodnotit skvost mezi špatnými a ujetými sci-fi snímky 60. let, ale co se dá dělat. Nebavilo mě to a jediné, co jsem si odnesl je, že už vím odkud vzal Austin Powers svoje Robotky:). Kromě na svou dobu pěkných žen v dobovém spodním prádle tu není ani pořádný humor, ale spíše shluk několika vtípků, které vůbec nefungují. Ovšem, každému komu se tohle líbí a baví ho to, přeji hodně radosti s dr. Goldfootem.(7.8.2009)

Vincent Price je pro mě takovou legendou, že se mi líbil i tenhle film, který místy ani není tak pěkně ujetý, jak se celou dobu tváří. Místy je to prostě jenom trochu moc plácání hubou. Ale celkově mě nápad zaujal - přece jen, vyrábět si robotky, aby odváděly špinavou práci, to je krásně ujeté. Děj ale spíš nakonec jen průměrný.(2.1.2017)

Už chápu, odkud čerpal Austin Powers :))). Výtečná bláznivina k demižónku vína. Nutný však smysl pro ujetost. Ti kdož příběh, výpravu, kameru, herecké výkony a bůhví co ještě na filmech v každém případě hodnotí, budou mírně rozčarováni. Některé filmy vznikly jen za účelem pobavit. A tomuto se to povedlo výborně.(7.10.2009)

• Flego

Slabučká komédia ( paródia ), kde nefunguje skoro nič... ani humor. Vincent Price sa zrejme bavil, ale v časoch keď točil úspečné cormanovky, niet sa čomu diviť.(14.8.2009)

Bláznivá komedie, kde se nedá stěžovat na herce, na nápady a hlavně na jejich provedení. Několik lidí tady vzpomínal Austin Powers a já ho využiji pro porovnání (protože ho známe snad všichni), co se týče komediálního talentu, tento film je daleko před Austinem. Tady vědí co je načasování, rytmus, je vidět že tvůrci tomu rozumí a ne jen dostali šek aby se taky zúčastnili. Ztrácí ale v příběhu, ten je někdy jen bordel. 3/5(13.12.2014)

• - V čase uvedenia do kín to bol najdrahší film spoločnosti American International Pictures, stál vyše milióna amerických dolárov. (beso74)

• - Film vznikol krátko po bondovke Goldfinger (1964). Okrem niekoľkých parodujúcich scén sa na Bonda odvoláva aj samotným názvom. (beso74)

• - Tento film, rovnako ako jeho pokračovanie, mal významný vplyv pri vzniku filmovej postavy Austina Powersa. (beso74)