Freddy the Freeloader's Christmas Dinner

(TV film)
všechny plakáty

Ammit

Freddy the Freeloader (Red Skelton) si ušetřil trochu peněz, aby mohl s Professorem Humperdem (Vincent Price) na Vánoce povečeřet v luxusní restauraci. Takový odpolední oddechový Vánoční filmeček, který svou příběhovou nahodilostí připomíná naše tuctové studiové pohádky z devadesátek. Komedie, nó, taková americky-sitcomovsky-klaunovská, ale celkem vtipná (jak moc záleží hlavně na tom, jak moc dobře anglicky kdo umí a jak moc dobře tyhle trochu levné vtípky kdo stráví), Vánoční atmosféra z ní přímo sálá (tedy ta přepružená, americká), nechybí písničky a kdejaká pohybová komedie, a i když je to všechno dělané hlavně pro děcka, nevyhýbá se dospěláckým tématům, a proto je komedie překvapivě hořkosladká (problémy s penězy, se zákonem, opilost, bezdomovectví, osamělost, a to všechno na Vánoce...). Ale něco jako poučení z toho plyne: žádné množství zručnosti a umu nezajistí takovou pozici, do jaké člověka může dostat trocha blbého štěstí a ještě blbější náhoda (a samozřejmě dobré skutky a přátelé (!) o tom přece takovéhle filmy jsou - a proto není Freddy the Freeloader's Christmas Dinner nijak objevný nebo příliš originální). Nó, nebudu se v tom nimrat víc, než je třeba, zavírám oči nad vším, co nechci vidět, odpouštím chybky a dávám čtvrtou hězdu za poslední čtvrtku odehrávající se v restauraci, která je nejvtipnější. ()