Ve stínu hor

Marco Bassano

Scénografie:

Davide Bassan
  • AlistairMir

V ofiku textu distributura stojí....cituji - Horory nemají nic společného s logikou - Tak s tímto tvrzením musím u tohoto snímku fakt souhlasit, protože tady v tom filmu se logika dle všeho ztratila někde v těch horách a i když se určitě snažila najít cestu zpět tak tam bohužel dle legendy bloudí dodnes. Film má cca 75 minut když nepočítám titulky a stejně je to občas vleklé skoro až nudné. Začátek je fajn dá se na to koukat do doby než vrahoun pochytá své oběti je to napínavé. Vraha nevidíte a vaše představivost pracuje. Pak ho uvidíte a zjistíte, že je to mladší brácha rachiťáka z Metra a po svém slavnějším bráškovi převzal pár zlozvyků bohužel i když herec si roli asi i užíval a snažil se vypadat úchylně tak občas vypadal spíš směšně...krvavé scény byly tak děsivé, že je rejža pro ochranu našeho spánku všechny vystříhal takže neuvidíte ani jednu a atmosféra která se to snažila držet nad vodou se nakonec vydala hledat do hor ztracenou logiku a museli jsme se tedy obejít i bez ní. Závěr byl....no radši nic. Ale na Karinu se hezky koukalo to je fakt. Takže celkově je film pro mě zklamáním ale jako večerní jednohubka se to dá.(4.12.2013)

• helljahve

V podstate budem len opakovať, čo už je tu napísané. Prvú polhodinu to vyzeralo na bravúrny survival horror, takto mal ísť film do konca, no nešiel. Zmenilo sa to na neaké čudesne torture úbohej kvality. Keby aspoň nám tvorcovia vysvetlili kto vlastne bol ten zabiják. Asi neaký magor čo prešiel chemoterapiou. Koniec to len celé poslal do riti.(9.1.2011)

• J*A*S*M

Renesance italského hororového filmu? Ano i ne. Pokud chtěl Zampaglione svojí domovině navrátit zašlou slávu, měl natočit giallo, či horor s démony, kanibaly nebo zombíky. Ale určitě ne hixploitation, tedy subžánr převážně americký, který se v posledních letech sice úspěšně aklimatizoval i v (jiho)evropském prostředí (např. zde), nicméně pro italskou poetiku nablblých scénářů, divně vybrané hudby a naprosto nekauzálně způsobeného násilí poměrně nevhodný. Shadow je horor relativně slušně natočený, místy si drží uspokojivou atmosféru, no co je mu to platné, když se v něm vraždí kvůli vyplašené srnce, v závěru se chudák divák dočká nejprofláklejší pointy filmového světa vůbec a hlavní záporák se pohybuje v mantinelech "fuj to je hnusák" a "heh ten je k smíchu". Nekonzistentní, nefungující film, bohužel.(12.11.2010)

Prvá polhodina bola bravúrna. Výborné naháňačky po lesoch, atmosféra by sa dala krájať. Druhá polovica bola už taká priemerná: Naháňačka sa nám zmení na mučeníčko ala Hostel. Tu už šla atmosféra z kopca a aj keď sa mi tam páčili nejaké veci (elektrická posteľ, spálené mŕtvoly), väčšinu potenciálne najzaujímavejších a najkrvavejších scén ukázali mimo kameru, čo už. A ako tu už bolo spomínané niekoľkokrát, prichádza úplne idiotský záver. Už dlho som (našťastie) nevidel horor, v ktorom by bol tak trápny koniec. Škoda, hodnotil by som to lepšie, takto je to len priemer.(26.10.2010)

Kolikrát se mi zdál sen (mnohdy to byla spíš noční můra), kdy mě někdo bezdůvodně naháněl, sledoval nebo jinak usiloval o můj život, a až na samym konci, krátce před probuzením, vyšla najevo jakási pointa! V tu chvíli mi blesklo, že spousta vynikajících námětů může mít základ právě v našich snech. Tady máme teda něco obdobnýho, i když ne zcela nejšťastněji vysvětleno. Jak bylo zde řečeno, konec je sice ujetej, ale podle mýho názoru ne úplně blbej. U Italů jsem zvyklej na horší vylomeniny. Jinak s výsledkem jsem spokojen. Má to krátkou stopáž, takže neni čas na nudu, výborný lekačky (takhle jsem dlouho nenaskočil) a hlavně (!) v první polovině naprosto výbornou lesní atmošku, kde si nejste jisti, odkud na vás něco vyletí. Na první pohled nevýrazný, zato překvapivý horor v tom dobrém slova smyslu.(11.11.2010)