Reklama

Reklama

Skutečné Amityville – Dům hrůzy

(TV film)
  • Velká Británie The Real Amityville Horror
Dokumentární
Velká Británie, 2005, 50 min

Obsahy(1)

Britský dokument z roku 2005 Je příběh o nejslavnějším americkém strašidelném domě skutečným hororem nebo jen přehnanou povídačkou? V roce 1976 rodina Lutzových uprchla ze svého domu v Amityville na Long Islandu ve Spojených státech s tím, že je vyhnala děsivá nevysvětlitelná síla. Jejich příběh se stal světově známým a inspiroval desítky knih a filmů. O pár let dříve došlo jedné noci ve stejném domě k záhadnému vyvraždění celé rodiny. Vrah tvrdil, že se jedná o dílo ďábla. Podle spiritualistů a jasnovidců je budova prokletá, jiní věří, že hrůzostrašná minulost vznikla uměle kvůli peněžnímu zisku. Pořad se vydává odhalit pravdu o jedné z nejznámějších amerických záhad a přináší poslední rozhovor s Georgem Lutzem před jeho smrtí v roce 2006. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

Hunter2222 

všechny recenze uživatele

Po dopozeraní celej Amityville série som sa s radosťou vrhol na tento dokument. Hlavne mi objasnil prečo bolo natočených toľko nezmyselných dielov nízkej kvality. No preto, lebo to je podľa skutočnej udalosti. Na tom dome fakt niečo je a to ľudí fascinuje. Najskôr v dokumente povedia niečo o najdiskutovanejšom prípade, kde chlapík zabil šesť členov svojej rodiny. Potom ten druhý príbeh, keď tam rodinka žila 21 dní a potom ušla. Ďalej tu trochu rozoberajú knihy a filmy o Amityville. Nakoniec príde časť, keď hovoria o návštevách ľudí, ktorý dom skúmali. Rôzny kňazi, novinári, spiritualisti atd. Zopár vecí ma tam nudilo, ale v skutku je to dobrý dokument, ktorý núti zamyslieť sa a byť vďačný, že máme byt / dom bez duchov :) Celá séria "Amityville": The Amityville Horror (1979), Amityville II: The Possession (1982), Amityville 3-D (1983), Amityville: The Evil Escapes (1989), The Amityville Curse (1990), Amityville 1992: It's About Time (1992) , Amityville: A New Generation (1993), Amityville: Dollhouse (1997), The Amityville Horror (2005). ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Adresa Amityville, Ocean Drive 112, Long Island, New York, USA je určite dobre známa všetkým horrorovým nadšencom. O strašidelnom dome, ktorý stál na tomto pozemku sa natočilo nespočet filmov. Trinásteho novembra 1974 tam Roland DeFeo zabil všetkých členov svojej rodiny (otca, matku, dve sestry a dvoch bratov). Tvrdil, že ho ku tomu prinútila démonická bytosť. Trinásť mesiacov po týchto desivých udalostiach sa do domu nasťahoval George Lutz s manželkou a troma deťmi. Vydržali tam žiť iba dvadsať osem dní. Vyhnali ich nečisté, nadprirodzené sily. Anglický dokumentárny film "Skutečné Amityville" sa snaží serióznym spôsobom analizovať a vysvetliť, čo sa vlastne naozaj v tejto koloniálnej vile stalo. **** ()

Reklama

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Tento dokument vám nic neobjasní, ale spíše rozvine fantazii a mnoho teorií, které se mohli stát. Každý by si měl udělat svůj názor. Pokud se podíváte na filmy, tak tam do vás tu pravdu cpou, tady se můžete zamyslet nad tou svou teorií. Moc pěkně zpracovaný dokument o nejslavnějším americkém strašidelném domě .. 7/10 = 75% ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Natolik vyvážený a objektivní, že se v podstatě nedozvíte nic a zbudou vám jen dvě možné varianty – buď věřit v to, že se v tom domě opravdu něco děje a nebo být přesvědčen o tom, že si to Lutz všechno vymyslel, využil předchozí masakr DeFeových a chtěl z toho vytřískat nějaké prachy. O ničem jiném vlastně celý Amityvillský fenomén není. Jen o víře nebo nevíře. Pravdu se zřejmě už nikdy nikdo nedozví. A dokument nastavuje všechny možné varianty. Ocenil jsem objevení se mladého DeFea. Vždycky mě tahle část Amityvillského příběhu bavila a zajímala více, než ta Lutzova. A vlastně poskytnutí prostoru všem zúčastněným stranám. Ono podobné dokumenty snad ani nemohou být špatné. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Rodina Lutzových vydržala v novom dome, ktorý bol svedkom šesťnásobnej, brutálnej vraždy iba 28 dní. Následne s hrôzou tento dom opustila, pričom sa doň nikdy viac nevrátila. Jej majiteľ, George Lutz, následne tvrdil, že v ich príbytku sídlili temné sily, ktoré ich neustále prenasledovali. Zakladalo sa tvrdenie na pravde? Alebo išlo iba o dokonalý marketingový ťah? Odpovede na tieto otázky sa Vám pokúsia dať novinári, vyšetrovatelia paranormálnych javov či samotný George Lutz. Je na Vás, aby ste si vybrali, ktorej verzii budete veriť. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (4)

  • Rodina Lutzových opustila v reálu dům po pouhých 28 dnech. (Heero)
  • Ronald DeFeo mladší v tomto domě zabil 6 členů své rodiny, byl uznán vinným a odsouzen na 125 let odnětí svobody. (Heero)
  • V dokumentu vystupuje také Lorraine Warren, která spolu s dalšími médii v 70. letech dům prohledávala. O Lorraine a jejím manželovi byl natočen v roce 2013 hororový snímek V zajetí démonů (2013), jež vypráví údajně pravdivý obdobný příběh z městečka Harrisville. (Kolins)

Reklama

Reklama