poster

Skutečné Amityville – Dům hrůzy (TV film)

 • Velká Británie

  The Real Amityville Horror

Dokumentární

Velká Británie, 2005, 50 min

 • Avathar
  ****

  Prípad „strašidelného“ domu v Amityville je celkom dobre známy. Potešilo ma, že dokument ostáva neutrálny a „iba“ predkladá informácie. Bol som tiež rád, že sa vo väčšej miere venovali DeFeovi a tragédii ktorá „Amityvillskému hororu“ predchádzala. Slovo dostanú všetky strany, padnú argumenty pre a proti, ako aj racionálne vysvetlenia. Osobne sa prikláňam k tomu, že celý príbeh Lutzovej rodiny je komplet, alebo takmer komplet vykonštruovaný podvod s cieľom namastiť si vrecká. Na celej kauze je tak zaujímavé aj to, ako rozdeľuje nielen obyčajných ľudí, ale aj samotných „parapsychológov.“ Holzer na mňa skutočne pôsobil dojmom, že by ducha našiel aj v škatuľke od zápaliek, Warrenová - diplomaticky povedané - krajne nepresvedčivá, zato Peter Jordan ponúkol viac triezveho a skeptickejšieho uvažovania a ukázal tak, že vyšetrovateľ paranormálnych javov nemusí byť nutne vygumovaný šarlatán. Dokumentu v mojich očiach trochu uberajú akurát hrané scény (rekonštrukcie udalostí), ktoré majú naozaj len ilustračný charakter. Ale inak zaujímavý materiál.(13.2.2014)

 • Pilda17
  ****

  Tento dokument vám nic neobjasní, ale spíše rozvine fantazii a mnoho teorií, které se mohli stát. Každý by si měl udělat svůj názor. Pokud se podíváte na filmy, tak tam do vás tu pravdu cpou, tady se můžete zamyslet nad tou svou teorií. Moc pěkně zpracovaný dokument o nejslavnějším americkém strašidelném domě .. 7/10 = 75%(7.8.2013)

 • Morholt
  ****

  Jako doplněk k amityvillským filmům výborně. Dokument rozhodně senzacechtivě netvrdí, že v Amityville se zaručeně proháněla strašidla, ale předkládá pouze fakta, která vyplynula ze zkoumání jak senzibilů, tak racionálněji uvažujících jedinců. Obrázek si má divák pak udělat sám. Rozhodně nečekejte nějaké zodpovězené otázky a potvrzení domněnek. Naopak po tomhle je těch otazníků ještě o něco víc. 80%(23.5.2014)

 • MM_Ramone
  ****

  Adresa Amityville, Ocean Drive 112, Long Island, New York, USA je určite dobre známa všetkým horrorovým nadšencom. O strašidelnom dome, ktorý stál na tomto pozemku sa natočilo nespočet filmov. Trinásteho novembra 1974 tam Roland DeFeo zabil všetkých členov svojej rodiny (otca, matku, dve sestry a dvoch bratov). Tvrdil, že ho ku tomu prinútila démonická bytosť. Trinásť mesiacov po týchto desivých udalostiach sa do domu nasťahoval George Lutz s manželkou a troma deťmi. Vydržali tam žiť iba dvadsať osem dní. Vyhnali ich nečisté, nadprirodzené sily. Anglický dokumentárny film "Skutečné Amityville" sa snaží serióznym spôsobom analizovať a vysvetliť, čo sa vlastne naozaj v tejto koloniálnej vile stalo. ****(5.7.2016)

 • Heero
  ****

  Velmi zajímavý dokument popisující události v americkém městečku Amityville, kde se rodina Lutzových setkala s nadpřirozenými jevy v rodinném domě, kam se nastěhovala pouhých 13 měsíců po vyvraždění celé rodiny jedním z členů rodiny. - Paranormální jevy jsou jedny z témat, které výrazně přitahují mou pozornost. Případ Amityville je jednou z nejvíce zdokumentovaných paranormálních událostí, která se kdy stala. A nebo jen skvělý marketingový tah. To už se ale asi nikdy nedozvíme. Ať už je to tak nebo tak, dokument je skvěle zpracovaný, s přímými výpovědmi svědků, panem Lutzem a dokonce i s Lorraine Warren. Doporučuji, je celý ke shlédnutí v cz dabingu na youtube (zatím).(10.5.2016)

 • - Rodina Lutzových opustila v reálu dům po pouhých 28 dnech. (Heero)

 • - Ronald DeFeo mladší v tomto domě zabil 6 členů své rodiny, byl uznán vinným a odsouzen na 125 let odnětí svobody. (Heero)

 • - V dokumentu vystupuje také Lorraine Warren, která spolu s dalšími médii v 70. letech dům prohledávala. O Lorraine a jejím manželovi byl natočen v roce 2013 hororový snímek V zajetí démonů (2013), jež vypráví údajně pravdivý obdobný příběh z městečka Harrisville. (Kolins)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace