poster

The Mad Magician

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 1954, 72 min

  • Oktavianus
    ****

    S jediným zdejším komentářem nelze souhlasit (a srovnání s The Lodger je dost mimo, když už bych chtěl srovnávat, vytáhnu spíš House of Wax z roku 1953). Film je totiž velice dobrý, krátký, dějově sevřený a s tradičně úchvatným Vincentem Pricem, který svou tichou melodií hlasu a civilním projevem na sebe strhává maximum pozornosti. Taky tu jsou dvě poměrně brutální vraždičky (škoda, že nevyšla třetí, byla taky velmi nápaditá), škoda, že nejsou tolik v záběru, jak by si zasloužily, ale stojí za to. Zkrátka mstící se Vincent Price nudný určitě není, protože atmosféra tiché hrozby je všudypřítomná a pěkně vlezlá, a postupné propadání se šílenství Dona Gallica od normálního jevištního kouzelníka k vraždícímu maniakovi s cirkulárkou a plameny za vidění určitě stojí.(12.2.2015)

  • mikulem
    **

    Bohužel, scénárista se tentokrát moc nenadřel. Kdo viděl Brahmův HANGOVER SQUARE a THE LODGER, okamžitě pozná vykradené scény. Ani Brahma natáčení nejspíš moc nebavilo, protože atmosféra je někde v nedohlednu. Zjevně práce na zakázku. Jen několik málo scén a kouzelnická zařízení stojí za vidění, jinak raději koukněte na dva výše zmíněné filmy, neb toto je jejich slabý odvar.(4.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace